2 ayda 22 kilo

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve xAtakan tarafından 28 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. xAtakan

xAtakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar Arkadaşlar,

Konu başlığında belirttiğim gibi 2 ayda 22 kilo verdim. Bunun ilk 1 ayını spor ile birlikte 10 kilo verdim. 2. Ayı ise sporsuz şekilde sadece yürüyüş ile 12 kilo verdim. 114.7 olarak başladım zayıflamaya şuan 92 kiloyum... vücut da biraz sarkma oluştu şimdi tekrar spora başladım sıkılaştırma yapmak için... sizden ricam ise bu zamandan sonra artık kilo vermeyi düşünmüyorum 1.90 boyum var 92 kiloyum sadece sarkan göbeği sıkılaştırma yapmayı düşünüyorum bu mantıklı bir seçim mi ? Kilo almadan nasıl bir beslenme yaparak kilomu koruyup kas kütlemi artırabilirim. ( ağırlık çalışmaya yeni başladım çünkü istediğim kiloya 2 ay sonunda kavuştum) Vücut da sarkmadan dolayı oluşan lekeleri nasip giderebilirim ? Teşekkürler....

2. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Lekeler catlak ise maalesef dogal olarak cozumu yok. Sarkikliklarin nasil oldugunu gormemiz gerek. 2 ayda 22 kilo cok fazla ve derin buna adapte olamamis. 100+ kilogramlarda ilk ay 6-7 kilo verilebiliyor fakat bunun cogunlugu su. Siz bu 22 kiloyu verirken hem yag hem su hem de kas kutlesi kaybettiniz ki bu bizim istedigimiz bir sey degil.

Sarkan gobegin sarkan derisi eger fazla ise yapabileceginiz tek sey cerrahi yontem. Ve unutmayin onemli olan tartidaki sayi degil aynada nasil gorundugunuz ve sagliginiz; ideal kilo diye bir sey maalesef yok. Ideal kas ideal yag orani var.

Yag oraninizdan memnunsaniz clean bulku arastirabilirsiniz. Forumda bu konu hakkinda bir cok girdi mevcut.

Kas yapmaya baslamadan once genel bir kan tahlili verin verdiginiz kilo cok absurt ve tehlikeli cunku. Ciddi kalori acikliklarinda hormonlar buyuk sikintiya ugrarlar ve tamir etmesi uzun sureler ister bu yuzden yakin zamanda hormonlariniza, kan degerlerinize ve tiroidlerinize baktirin.

Ek olarak yag yakiminda allemde etseniz kallemde etseniz 1 haftada 500-700 gramdan fazla yagi saglikli sekilde veremezsiniz. Bu sayinin ustunde su atacaksiniz, kas proteinlerini kullanmaya baslayacaksiniz.

3. xAtakan

xAtakan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Lekeler evet kilo verdiğim için doğal olarak çatlaklar oluştu... 2 ayda 22 kilo verdim evet bu kadar vereceğimi bende tahmin etmiyordum ekmek ve tatlıyı kestim 1 ay spor ile olmak izeüzere 10 kg verdim. 2. Ay sporsuz şekilde 12 kilo verdim... dediğim gibi ekmek ve tatlı kestim sadece artık ne kadar sağlıklı sağlıksız oldu bilmiyorum...

Sarkan göbek fazla yok aslında biraz yan taraflar var oralar zor eriyor sanırım. Şuan aynanın karşısına gectigim zaman güzel görüntü giriyorum abartı birşey yok ama biraz daha yanlar gitse kötü olmaz...

Kendimi iyi hissediyorum 2 aydır herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama genede tahlil konusuna bakacağım...

Sayfayı Paylaş