2 aydır fitness yapıyorum judo mu yapmalıyım tekvando mu ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Emir/Ronin tarafından 3 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

2 aydır fitness yapıyorum judo mu yapmalıyım tekvando mu ?

Anketin kapanma tarihi 21 Eylül 2018.
  1. judo

oy sayısı 1
    100,0%
  2. tekvando

oy sayısı 1
    100,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Emir/Ronin

Emir/Ronin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    16 yaşındayım 2 aydır fitness yapıyorum etrafımda judo ve tekvando dövüş sporları var aslında kick boks ve mma gibi sporları yapmayı düşünüyorum ama ona hazırlık gibi su anlık sizce hangisini yapmalıyım ?

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Amacın ne? Ona göre öneride bulunabiliriz. Yazdığın sporların hepsi ile geçmişim var ama amacın önemli. Amaç şova dayalı estetiklik ise taekwondo.

MMA çok zevkli ama çok yorucu. Dün mesela 1,5 saat MMA antremanımız oldu. Adeta canım çıktı. MMA antremanlarında sadece ayak ve yumruk çalışması yok, crossfit ve no-gi de yapıyorsun ve no-gi leri eşli yaptığın için aşırı yorucu oluyor. Dün en az 4 defa su molası verdik. Tabi her salonda böyle kaliteli bir antreman programı var mıdır bilmem ama bu tarz bir antreman yaşayacaksan, canın çıkacak, göründüğü kadar kolay değil bunu bil.

Judo ise çok zevklidir. Jiu Jitsuya geçtikten sonra uzun yıllardır Judoyu yapmıyorum. Jiu Jitsunun yanında hafif bir spor kalıyor Judo. Ama o da gayet keyifli. Zevk alarak yapabileceğin bir spor. tavsiye ederim.
    Kick Boks ise, pek sevmediğim bir spor. Boks gibi estetiği yok. 9-10 yıl kadar Kick Boks yapmıştım ama sadece kaba dövüş için yaptım, pek estetiği yok kick boksun.

Eğer iyi bir salon bulabilirsen, Karate Kyohushin i de tavsiye ederim. Kyokushin i çok iyi yapan arkadaşlarım var, başka bir spora geçtiklerinde otomatikman fark atıyorlar diğer sporculara ve çok hızlı ilerliyorlar.
    Belli bir estetiği de var bu sporun. Herşeyden önce, kick boks ve MMA gibi değil, belli bir ruhu ve felsefesi var.
    Kick Boks yaptığım dönemler, Kyohushinden gelenler ksıa sürede bizi yakaladı hatta bazı konularda bizi geçtikleri de oldu.
    MMA yaptığımız salondada şu an kyohushin temelli bir arkadaşımız var, sadece 5-6 ayda , 2-3 yıllık MMA ci arkadaşlarla nerede ise kafa kafaya mücadele ediyor. Jiu Jitsu temeli olmadığı için o kısımlarda kaybediyor.

Yani amacını belirlersen, spor çok.

Emir/Ronin ve Darksafir2 bunu beğendi.
  3. Emir/Ronin

Emir/Ronin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki karate ile karate Kyohushin in farkı ne pozisyonumda Kyohushin e gitmek gibi bir sansım yok sadece normal karate var olur mu o. bide söyle bir sıkıntım var ayaklarımı iyi bir şekilde kullanamıyorum hem esneklik olsun hemde biraz güç olsun taekwondo yapabilirim diye düşünüyorum ama bir yandan da baktım mı aynı anda fitness ta yapacağım için fitness ta aldığım patlayıcı kuvvete tekniğe çevirmem için judo daha iyi olabilir diye düşünüyorum yani hangisi mma için daha iyi olur. hangisiyle başlamam. not: fitness salonuyla taekwondo ve judo yeri ayrıdır.

4. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    mma için daha iyi olur dersek o zaman kesinlikle judo . Hatta ronda rousey judosu çok iyidir ben judo yapmanı öneririm hem zevkli bir spor.

5. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Mma için;
    Yerde: Judo/güreş/jiu jitsu
    Ayakta: Boks/muay thai

6. Emir/Ronin

Emir/Ronin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hepinize tşk ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ağustos 2018 ---
    birde hocam izmir in neresinden bir de nerde hangi salondasın ?

7. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Yılın 8 ayı California dayım.Orada 2 farklı salonda çalışıyorum.
    İzmirde olduğumda corvos Combat a takılıyorum. Ankara ve İstanbulda da şubeleri var

8. Emir/Ronin

Emir/Ronin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tşk ederim

Sayfayı Paylaş