184 CM 117 kilo

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve rookiehakan05 tarafından 16 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. rookiehakan05

rookiehakan05 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    forumda yeniyim yaklaşık 1.5 aydır düzenli spor yapıyorum. öncesınde ara ara başlayıp bıraktığım olmuştu
    130 kilodan 117 kiloya indim yaşım 17
    yaklaşık 13.6 kg yağdan kaybetmişim.
    solgar 1500 mg l-cartin kullanıyorum haftada 6 gün spor yapıyorum.
    ağırlık çalışmıyorum günlük 2000 kaloriye yakın almaya çalışıyorum.
    ancak son 1 haftadır yeni iş bulduğumdan dolayı salona gidemedim
    tekrardan kilo almaktan korkuyorum bu nedenle evde yapabileceğim
    çok zorlamayacak program önerisi olan var mı?

2. Baufitchampion

Baufitchampion Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8

Bu videoyu izleyip yapabiliyorsan deneyebilirsin dostum

Mmtgvn, ErdaI35 ve rookiehakan05 bunu beğendi.
  3. M.Ege

M.Ege Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kardeşim ben de senin gibiydim hatta 16 yaşında 130 kiloydum psikolojimi altüst ettiğinden dolayı spora başladım 4 sene önce şuan profil resminde görüldüğü gibiyim. Antrenmanına kesinlikle ağırlık koymalısın. Ağırlık antrenmanları yağ yakımını "bence" iki kat belki de daha fazla hızlandırıyor. Ne zaman ağırlık antrenmanına başladım o zaman hızlıca kilo vermeye başladım. L-carnitin i falan boşver düzenli beslen ve ağırlık+interval kardiyo dene. Faydasını göreceksin.

dogukanuzuncan ve rookiehakan05 bunu beğendi.
  4. rookiehakan05

rookiehakan05 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    yorumunuz için çok çok teşekkür ederim şu an 113 kiloyum ama spor salonuna gitmeye vakit bulamıyorum iş sınavlar derken evde uygulayabileceğim diyetle birlikte bir program var mı bildiğiniz? birde l-cartin kullanmayı düşünüyorum hangi markayı önerirsiniz?
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Mayıs 2016 ---
    bunu denedim de çok zor geldi :(

5. rookiehakan05

rookiehakan05 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar tam 1 ay geçmiş şu an da 109 kgyim. salona gitmiyorum ancak yediklerimden kısıyorum ufak egzersizler yapmaya çalışıyorum, önümüzdeki ay güncellicem bakalım :)

6. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Tebrik ederim. Yalnız yediklerinin çoğunu sağlıksız karbonhidratlardan kısarsan daha iyi olur. 100 e indiğinde ayda vermen gereken max kilo 4-5 arasıdır. Bunun fazlasını veriyorsan bil ki kas kaybı yaşıyorsundur ve bu gerçekten çok tehlikeli ve aldatıcıdır. Kilo verirken aşırı diyete kaçıp çok hızlı kilo verenler kas kaybından dolayı metabolizma hızlarını aşırı ölçüde düşürüyorlar. Buda verdiğin kiloları ilerleyen zamanlarda almana neden oluyor. Başarılar :)

7. rookiehakan05

rookiehakan05 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederim hocam öncelikle ölçüm yaptırdım yağ kaybından çok kas kaybetmişim bir ayda yaklaşık 3 kg kas gitmiş. supplement almaya karar verdim. cla, l-cartin ve burner satın alacağım hardline marka. önerir misiniz?

8. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Lahmacunda sağlıksız karbonhidrat mı var sağlıklı karbonhidrat mı var? Canan Karatay Lahmacun yiyin diyor. Bilmiyorum diğer doktorlar ne diyor ama 2 tane lahmacunda 3 tane yumurta kadar protein var. Tabi protein ile beraber dünyanın karbonhidratı da vücuda giriyor. Ama kardiyo yaptıktan sonra lahmacun yiyerek de kilo veriliyor ( Eğer kilon fazla ise). Kilolu insanların metabolizması daha hızlı olduğundan kardiyo yaparken daha fazla kalori harcıyorlar. Ben 89 kilodan 66 kiloya kadar hızlı bir şekilde 5 ayda 23 kilo vererek düşmüştüm. 66 kiloda kilo vermem durmuştu. Son 1 kiloyu 3 ayda verebildim çok aşırı fazla kardiyo yapmama rağmen. Belli kilolara ulaştıktan sonra ne kadar fazla kardiyo yaparsan yap vücut daha fazla kilo vermiyor. Sabit kalıyor kilon. 65 kiloya indiktem sonra da kilom hep 65 ile 66 arasında değişti. 1 kilo artıp azalıyor kilom hep :D

Son düzenleme: 22 Mayıs 2016
  9. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    2 tane lahmacundaki protein miktarı 3 tane yumurtadaki proteini biraz geçiyormuş hatta.

2 tane lahmacun 19.48 gram protein
    3 tane yumurta 18.75 gram protein

10. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Az düşünerek sonuca kendin ulaşabilirsin. Lahmacun yapılırken malzeme neyin üstüne koyuluyor ? Beyaz un.

Canan Karatay'ın söylediği lahmacun heryerde yapılmaz hele Istanbul gibi biryerde yaşıyorsan bulamazsın. Bizim memleket Kırıkkale'dede öyle lahmacun yapan yerler var . O kadar ince oluyor ki sanki lahmacunu sadece içten yapiyorlar.

Lakin istanbulda heryerde lahmacunun kalınlığı Dominos incecik pizzayla eşit gibi ...
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mayıs 2016 ---
    Kilolu insanların metabolizması hızlı lafı saçma olmuş. Metabolizması hızlı olan işin suyunu cıkarmadıkca kolay kolay kilo almaz zaten.
    Kilolu insanların daha fazla kilo kaybetmesi vücudundaki ödemi atmasındandır diye düşünüyorum. Bide diyette aşırıya kaçanların kaybettiği kas kaybıda var tabiki .

11. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Biraz araştır istersen. Şişman insanların metabolizması daha hızlı çalışır. Şişman insan daha fazla yemek yiyerek kilosunu koruyabilirken, zayıf insan daha az yemek yiyerek kilosunu koruyabolir. Biraz araştır lütfen. Büyük makinanın küçük makinadan daha fazla enerjiye ihtiyacı var. Şişman insanın hem bazal metabolizması daha hızlı hem de kardiyo yaparken harcadığı enerji daha fazla. Şişman insanın kalori ihtiyacı daha yüksektir. Biraz araştırma yap lütfen.

12. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuyla ilgili çok araştırma yaptım ki kas kaybı yaşamadan 3 ayda 12 kilo verdim :) Şişman insanların metabolizması hızlı çalışması gibi saçma bi durum yok. Çoğu şişman insan sağlıksız ve düzensiz beslendiği için metabolizması yavaştır.
    Şişman insan daha fazla yemek yiyerek kilosunu korusaydı şişman olmazdı zaten :)
    Şişman insanın cardioda verdiği fazla kalori sebebi. Zayıf bir insan örn 60 kilo ağırlığı taşıyıp hareket ederken şişman insan 80-100 kiloluk vücudu taşıması.

13. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de araştırma yaptım. Şişman insan yemek porsiyonlarını daha büyük yiyerek kilosunu koruyabiliyor. 150 kilo bir insanın senin yediğin kadar yemeğe mi ihtiyacı var sence? Sen porsiyonları daha küçük yiyerek kilonu korursun. O daha büyük porsiyonlar yiyerek kilosunu korur. Senin yediğin kadar yemek yese o adam çok ciddi bir kalori açığı meydana gelir o adamda.

Ben 89 kiloyken yemeğin üzerine baklava künefe yiyerek dünya kadar bira içerek kilomu koruyabiliyordum. Şu an 65 kiloyum ve sadece normal yemek yiyorum. Tatlıydı Alkoldü böyle şeyler tüketmiyorum. Normal yemekleri de şişman halime göre daha az yiyorum ama buna rağmen kilomu koruyabilmek için kardiyo yapma ihtiyacı duyuyorum.
    Eğer kilo alınca vücudun harcadığı enerji artmasa zaten Morbid Obez olurduk. Belli bir kiloya ulaşınca çer çöp diye tabir edilen kaloriler tüketerek kilonu koruyabilecek hale geliyorsun ama sen şişmanlayınca sürekli tükettiğin kaloriyi arttırırsan o zaman tabi ki sürekli şişmanlamaya devam edersin. Zayıfken 1700 kalori tüketerek kilonu koruyabiliyorsan, şişmanken atıyorum 2400 kalori tükerek kilonu koruyacaksın. Yemeğin üzereni yediğin abur cubur fazla kaloriyi vücut yakabilecek.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2016
  14. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Daha fazla tartışmaya girmeyeceğim açıkca yazdım herşeyi. Senin kilonu koruyamama sebebin kilo verirken kas kaybıyla metabolizmanı yavaşlatman veya metabolizmanın yavaş olması.
    Tekrar diyorum kilosu fazla olan bir kişinin metabolizması hızlı olur gibi bir saçmalık yok olamazda.

15. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Kilosu fazla olan bir insanın kalori ihtiyacı daha fazladır. Üzerindeki yağ kütlesi arttığı zaman da vücudun harcadığı enerji artıyor. Ben 20-25 kilo yağ kütlesi kazanayım, vücudun harcadığı kalori miktarı çok daha fazla olacak. Büyük makinanın Küçük makinadan daha fazla enerjiye ihtiyacı var. Yağ kütlesi artınca da vücudun harcadığı kalori miktarı artıyor.
    Vücut büyüdükçe o vücudu çalıştırmak için gereken enerji de fazlalaşır.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2016
  16. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
  17. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Sana tavsiye kitapların ismini bilmek yetmez icini okumak gerekir.

18. rookiehakan05

rookiehakan05 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    an itibariyle 103.5 kg

6 gün spora ve diyete devam :)

19. Brkylive

Brkylive Üye

Beğenileri:
    0