18 aylık değişimim yaş 32

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve dr_sa tarafından 24 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dr_sa

dr_sa Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    yaklaşık 18 aydır bu sporu yapıyorum. elimden geldiğince salona gitmeye çalışıyorum. Beslenmem zaman zaman çok iyi oluyor zaman zaman bozuluyor. 4 fotoğraf aralarında yaklaşık 4 ay var her fotoğrafın. Son fotoğrafta biraz yağlandım nedeni kilo almaya çalışmam ve biraz bulkı abartmam. Ama bi kaç ay sonra diyete başlarım. Benim için büyük bi başarı bu. Sizler için küçük bi değişim olabilir. Ben hiç spor geçmişi olmayan, oturarak çalışan, sedanter yaşayan bi insandım. Bir anda değişmeye karar verdim. Bu değişim bile beni mutlu etti. 1.png

Kairon, bodykazm ve arlinon bunu beğendi.
  2. tacettin ark

tacettin ark Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    sizi tebrik ediyoruz gayet başarılı bir değişim durmak yol herkese selam yola devam

3. Taylan3

Taylan3 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Gayet iyi diyebiliriz

4. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    başarılı

5. arlinon

arlinon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    tebrik ederim vücut tipimiz benzer benim 4 ay oldu başlayalı hatta sizin konunuzun altinda once sonrası fotoğrafı umarım 1 yil sonra sizinki gibi bir vücuda sahip olabilirim.

6. dr_sa

dr_sa Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkürler. Durmak yok umarım daha güzel fotoğraflar da paylaşırım ilerleyen zamanlarda.

teşekkürler. eksiklerimi de söyleyebilirsiniz. kendimi düzeltmek adına mutlu olurum.

teşekkürler

şimdi baktım. Çok iyi gelişmişsiniz. Benziyor vücut tipi. Bende duruş bozukluğu ve skolyoz da vardı. Sporla bayağı bi azaldı. Siz de bence iyi gelişmişsiniz tebrikler. Sizin başlığınızı okuyunca ne yaptığımı anlatmayı unutmuşum.

ilk 8 ay definisyon yaptım Ağırlık kaldırmayı hiç bırakmadım ama kardiyo ekledim. Günde 1500-2000 kalori arası aldım. Ne yazık ki bazı dönemler iyi beslenemedim ama yüzde 70-80 diyetlerim düzgündü. 80- kilodan 70 e düştüm.

Hala yağlı idim ama daha kilo veremedim ne kadar kalori kıssamda. ve bi müddet sonra diyeti bıraktım. Kilo almaya almaya başladım.Sonra tekrar vermeye çalıştım bi müddet bu şekilde kararsızlığa düştüm. 6 ay öyle geçti. Sonra 72 kiloda kararlı bi şekilde kilo almaya başladım

Son dönem 4 aydır bulk yapıyorum. 72 kilodan 80 kiloya çıktım. günde 3bin kaloriyi geçiyordum .Ama arada öğünler dışardan olunca dikkat edemedim. Yüzde 60ı clean di diyebilirim. Yağlandım göbek çıktı tekrar. ilk spora başladığım kilodayım ama görüntü çok çok daha iyi. Göbek hariç.

hedefim şubata kadar 85 civarı olup sonra 75 e kadar düşmek. Ve sonrasında gayet yavaş bi kilo alımı ile clean bulk yapmak. Bundan sonra 5 kilodan fazla kilo alıp vermemeye karar verdim. Bilmiyorum doğru mudur?

Supplement olarak birşey kullanmadım diyebilirim. Whey proteini aldım ama evde duruyor çok az kullandım. Sert antrenmanlardan sonra kullandım.Yada o gün hiç protein alamadıysam son çare olarak kullandım. Kreatin çok övülüyor . Almayı düşünüyororum.

Egzersizlerim: haftanın 5-6 günü gidebilirsem tek bölge çalışıyorum. Ama çocuk var ve bazı dönemler çok yoğun çalışıyorum. o dönemler 3 gün gidebiliyorum. 3 gün ise göğüs-biceps, omuztriceps, omuzbacak olarak 2 bölge çalışıyorum. Bazı dnemler haftada 1 gün 2 gün gitttiiğim zamanlar full body çalıştım. arada 2 haftalık hiç gidemediğim dönemlerde oldu.

Vücut- supplement-diyet -egzersiz konusunda önerilerinize açığım. Teşekkürler şimdiden. Keşke bu forumu daha önce keşfetseydim...

arlinon bunu beğendi.
  7. arlinon

arlinon Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    benim haddime olmasa da (ne de olsa benden kıdemlisiniz) ben sizin yerinizde olsam vücut genetik limite yaklaştığı için bulk cut düşünmeden korumaya çalışırdım yani sabit 2700 kalori civarı alırdım. Bildiğiniz gibi genetik limite yaklaştıkça gelişim minimal düzeye iniyor. O yüzden acele etmeden ve beslenmeye dikkat ederek bu şekilde rutininize devam ederseniz ve sürekliliği bozmazsanız harika olur.

Kreatin konusuna gelince Kreaitini yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve faydasını gördüm. Kaslar su topluyor ve daha şişkin duruyor ayrıca kreatin antremanlarda %15 civarı güç artışı da sağlıyor. (etkisi 2 hafta düzenli kullanımdan sonra çıkıyor)

Araştırmalarıma göre kreatin kullanımının uzun vadede vücuda zararı yok tıpkı protein tozu gibi ama alkolle birlikte hiçbir supplement i önermiyorum.

Umarım bundan 1 sene sonra da görüşürüz ve gelişmeleri paylaşırız.

İyi akşamlar.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. dr_sa

dr_sa Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3

genetik limitten çok uzağım şu an. Ve çok yağlıyım en az yüzde 20 vardır yağ oranım. 1-2 ay sonra diyet yapacağım. Biraz daha büyüyeyim diyorum hazır kışken yağlar belli olmuyorken :)

Sonrasında bulk cut yapmayı düşünmüyorum.Sonuçta sağlık için yapıyorum. Sadece ilk başta kas kütlem yokken zayıflamak çok zor oluyordu. Ondan bulk yaptım.

Kreatin sipariş verdim aldım bakalım.Sonuçlarını da paylaşırım.

Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Son olarak bu sporda kıdemli kıdemsiz yok bence. İstikrar var. 1 yıllık bi istikrarlı spor, 10 yıllık istikrarsız düzensiz bi spor geçmişinden iyidir bence.

Herkese kolay gelsin arkadaşlar

9. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73

Sayfayı Paylaş