160 Kg'den diyete başladım 116'ya düştüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve aforozrap1 tarafından 1 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aforozrap1

aforozrap1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 buçuk senedir diyet yapıyorum ilk başladığım zaman 160kg filandım bu süre zarfında 3-4 ay gibi bir spor salonu maceram oldu kardio yaptım etkisini gördüm fakat ben spor salonuna başlamadan önce 25 kg filan vermiştim zaten boyum 1.91 CM . diyetimin ilk ayı diyetisynene 1 kere gittim fakat devamında hiç gitmedim çünkü çok fazla ara öğün var ve cidden hazırlanışı ve saat kaçırmam gibi durumara dikkat edemedim bu yüzden kendi başıma bir şeyler yaptım şuanda yaklaşık olarak 44 kg kadar verdim. Beslenme konusunda önümüz ramazan geçtiğimi zaman ayında 3 kilo aldım ve yaklaşık 1-2 ay geriye attı beni oruç tutuyorum ramazanda ne gibi bir beslenme programı yapmam gerekiyor? Ayrıca yağ yakıcı ilaçlar varmış sanırım bunların faydası olur mu? şuanda spor salonuna gitmiyorum ramazandan geldiğinden dolayı.

2. Moustache

Moustache Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Devlet Irgatı
    Yer:
    Manisa & İzmir
    öncelikle tebrikler. bende 122 kilodan 80 kiloya yeni düştüm. boy 1.84. bir 72-75 arasına kadar inmeyede devam edicem kısmetse.

sahurda ; ceviz, badem, peynir, lor, domates, salatalık, marul, az tereyağı ile 2 yumurtadan yapılmış omlet veya 2 haşlanmış yumurta, yulaf ezmesi, süt, çorba gibi bir menü bence mantıklı gözüküyor. ekmek sizi sadece şişirir doydum sanarsınız, hemde glisemik indesiniz çabuk yükselip düşeceğinden daha çabuk acıkırsınız. çok dayanamazsınız tam tahıllı 1 veya 2 dilim ekmek tüketin ama inanın bana gerçekten gerek yok..

iftarda ; çorba, 200-300 gram kadar ızgara/fırın/haşlama et, tavuk, balık, bol yağsız salata, yarım porsiyon bulgur veya esmer pirinç pilavı ve ayran gayet güzel bir menü.. canınız tatlı isterse güllaç, kavun karpuz ve mevsim meyveleri abartmamak kaydıyla çare olabilir.

gelelim en can alıcı noktaya. iftardan 1-1,5 saat sonra hem sıcaktan kurtulmak hem de yediklerinizi biraz olsun yakmak adına en az 45 dakika (mümkünse 1,5 saat kadar) tempolu yürümeye çalışın. hadi bunuda yapamazsanız evde leslie yapmanızı öneririm dışarda yürümekten daha faydalı olacaktır.

bu programa uyun intermittent fasting diyeti yapmış olacaksınız zaten. iftar sahur arası en az 2-2,5 litre su içmeye özen gösterin, sizin kilonuza göre en az 8-10 kilo vermeniz garanti. denemesi bedava :)

3. aforozrap1

aforozrap1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum cevap verdigin icin tesekkurler. dediklerini aynen yapicam sonuclarini yazicam buraya :) ekmek zaten hic tuketmiyorum gercekten ekmek doyma acisindan bir ise yaramiyor sadece aliskanlik gectigimiz ramazanda bu hatayi yaptim bu ramazanda senin dedigin gibi yapicam :)

4. Moustache

Moustache Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Devlet Irgatı
    Yer:
    Manisa & İzmir
    Rica ederim simdiden basarilar :) birde nacizane bir tavsiyem daha var bende 120 kiloyken zayiflayayimda kas veya yag farketmez diyordum 85 e indigimde 85 kilo olup boyu bana denk veya daha kisa insanlara baktim benden cok daha zayif duruyorlardi. O an verdigim kilonun buyuk bolumunun kastan gittigi kafama dank etti. 85 kilo olmama ragmen bel cevrem 105 santimdi. Denk kilodaki diger insanlarda 90-100 cm civarinda bu olcu. Simdi spor salonuna yazildim 2 haftada 85 ten 80 e indim ama belim 103 den 97 ye dustu :) hem kas kaybetmemen hemde daha saglikli zayiflaman icin proteini ve agirlik calismasini sakin es gecme. 5 veya 10 kiloluk bir takim dumbell al squat, bench press vs tarzi fazla abartmadan agirlok calis. Nizami olmasada dizlerinin ustunde sinav cek, mekik cek evde bunlara simdiden baslaman cok faydali olacaktir. Emin ol 85 kilo gobekli ve sarkik biri olmaltansa 100 kilo diri ve hafif kasli olmak daha guzel olacaktir :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Mor Menekşe

Mor Menekşe Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Bursa
    Geçen sene ramazanda 1 ayda diyetisyenim sayesinde 8 kilo verdim fakat kışın misli misli aldım aslında normalde 20 kusur kilo vermiştim en Son 79 à kadar inmiştim şimdi tekrar kilo aldım 106 oldum en Son 3 gündür diyetteyim ve ağır bi kardiyoyla çalışıyorum 7-8 ay sonra kendimi güzel görüyorum :D bu arada suan 104 kiloya inmişim 3 gün bile yaradı allaha Şükür hızlı verebiliyorum fakat sağlıklı öğün atlamadan hepimize sağlıklı Zayıflamalar diliyorum :)

Sayfayı Paylaş