150 kiloyum, deri sarkması olur mu?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve tseelym tarafından 3 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tseelym

tseelym Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hepinize merhaba arkadaşlar. Ben gençliğimden beri bir hastalıkla uğraştığım için, ilaçlardan da etkisiyle çok kilo aldım. Şuan 25 yaşındayım, 145-150 kilo gibiyim, boyumda 176 cm. Bu yeni yılda artık hayatıma çeki düzen vermek istiyorum, çünkü Allaha şükür hastalığımı atlattım.
    Fakat korkum var internette de görüyorum insanların derisi sarkıyor ve tek çözüm ameliyat, ameliyatta öyle kolay birşey değil.
    Ben derimin sarkmaması için hem diyet, hemde spor salonuna başlayacağım yarın. Tecrübesiz olduğum için neler yapmam gerekiyor? Vücudumu ellediğimde yumuşak lombur lombur oynuyor, bu vücut sıkılaşır mı? Nasıl sporlar yapmam lazım? Bilgili arkadaşlardan rica ediyorum.

2. Savash

Savash Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bence deri sarkmasindan korkup kilo vermemeyi secersen ileride kalp damar hastaliklarinla ugrasabilirsin. Elbette ameliyat kolay bir sey degil, ama zayiflayip kilo vermemeyi secebilirsin. Fakat o kilolardan dolayi bir saglik sorunu yasarsan boyle bir secenegin olmaz.

3. tseelym

tseelym Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Tabiki ben kesin kararımı verdim, spor salonuna yazıldım. Yarın başlayacağım. Fakat neler yapacağım konusunda tecrübesizim. Yani deri sarkmasını istemiyorum, ağırlık çalışabilirim güçlü yapıya sahibim. Ben kilo verip, kaslı vücut yapmak istiyorum, fakat bazıları sadece kilo vermesarktıktan sonra spor deriyi toparlamaz diyor. Kimisi yavaş zayıfla, o arada da vücut yap diyor. Nasıl yol izlemeliyim?

4. OKR

OKR Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Obez insanlar normal seviyeye dustuklerinde az veya cok mutlaka deri sarkmasi yasarlar ve tek cozumu cerrahi yontemlerdir.

5. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    aslında nasıl beslendiğine de, nasıl kilo vereceğine de bağlı. örnek olarak; kolajen, protein, lösin, izolösin ağırlıklı beslenmezsen, egzersiz yapmazsan oluşacak olan sarkma fazla olur. o yüzden 150 kiloda bir insanın mutlaka ama mutlaka bir doktor kontrolünden sonra iyi bir diyetle ve egzersizle kilo vermesi gerekir. kontrollü yapılırsa çok daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş