15 yaş için supplement kombinasyonu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve annenevdeyok tarafından 27 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. annenevdeyok

annenevdeyok Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Abilerim ilk önce çok hırslıyım. Bunlara gerek yok felan demeyin lütfen. Yaza kadar fit bir vücut çıkarmam şart.
    bunun için kendimce bir kombinasyon yaptım. Sizinde bi fikrinizi almak istedim. Her türlü tavsiyelerinize açığım. Şimdiden hepinize teşekkürler.

Optimum Gold. - https://www.supplementler.com/urun/optimum-gold-standard-whey-2273-gr-608

Optimum Glutamine Powder - https://www.supplementler.com/urun/optimum-glutamine-powder-600-gram-5012

Gaspari BCAA - https://www.supplementler.com/urun/gaspari-bcaa-6000-180-tablet-368

Hardline Vitamin Mineral - https://www.supplementler.com/urun/hardline-vitamin-mineral-120-tablet-651

Buna + olarak Balık yağı.

Şimdi size sorum ; Bunları nasıl kombinleyebilirim nasıl kullanabilirim ? Antreman olmadığı günlerde nasıl kullanmam gerekiyor ? Onun yerine bunu kullan dediğiniz uygun F/P ürünü var mı ? Bunlar İş görür mü ?
    Hepinize çok teşşekür ediyorum :)
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ocak 2015 ---
    Bu arada ek olarak ; Boy 184 Kilo 83

2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    18 yaşından küçük olana ehliyet veriyorlar mı?

3. annenevdeyok

annenevdeyok Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ehliyetle supplement alınmıyor abiciğim

4. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Bünyene hepsi birden fazla gelebilir bu daha kötü durumlar ortaya çıkarabilir ben arjinin hapı kullanayım dedim günlük besinlerden de aldığımdan aşırı doz a girmişim 3 gün yattım midem bulandı

annenevdeyok bunu beğendi.
  5. Headbanger.

Headbanger. Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    15 yaşındasın ve yaza kadar fit bir vücut çıkarmak istiyorsun? Bir daha gözden geçir derim söylediklerini. Ben 17 yaşındayım yaklaşık 11 yıldır her türlü spor branşını yaptım lisanslı olarak ve şuanda a takım seviyesinde bir sporcuyum. 3-4 ayda olabilecek bir şey değil bu istediğin vücut :) Yaşın daha küçük supplement kullanmak yerine düzenli bir şekilde beslenmeni tavsiye ederim aksi halde supplementlere alışacaksın ve yemeyip içmeyip supplemente para harcayarak spor yapacaksın bunun sana yarardan çok zararı dokunacak :)

KaraFırtına ve annenevdeyok bunu beğendi.
  6. annenevdeyok

annenevdeyok Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    3-4 ayda birşey beklemiyorum tabikide :) şuan 6 aylık bir geçmişim var . onun üstüne 3-4 ay :). Birşey sormak istiyorum off günlerde bcaa kullanmaya gerek var mı ?

7. Mücahid Yılmaz

Mücahid Yılmaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Baba parası yemek nasıl bir duygu kardeşim hiç bilmiyorumda bi anlatsana :D

Headbanger. bunu beğendi.
  8. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Headbanger her şeyi güzelce özetlemiş. Bu yaşta bu kadar supplemente ihtiyacın yok. Öyle demeyin demişsin ama demek zorundayız büyüklerin olarak. Sadece Off günlerde değil, 18 yaş altında BCAA kullanmana gerek yok... Yani daha ne diyelim sana bilemedim :) forumda senin gibi çok fazla genç arkadaşımız var bir an önce güzel bir vücuda kavuşma hayaliyle supplement önerisi isteyen. Ama aldıkları ve alacakları cevap hep aynı olacak.

annenevdeyok ve KaraFırtına bunu beğendi.
  9. calimocho

calimocho Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bırakın alsın suplementleri kas yapcağını sanıyo al koçum sabah öğle akşam protein iç.

10. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle ilk arkadaşa sesleniyorum tartışma çıkarmak gibi bir derdim yok ama kimin parasıysa parası sanane senin cebinden çıkmıyor.
    Diğer arkadaşa gelince ona söyleyecek sözüm yok. Neyin siniridir bu ? Ayrıca sabah akşam kullanacağını söyleyen kim? Ayrıca diyelimki dedi bu forum ne için var yardım için değil mi ? Tavsiye verecekseniz doğru düzgün verin veya yinr doğru düzgün alma deyin.

Konuyu açan kişiye: Şunu okumasını tavsiye ederim https://www.bodyforumtr.com/threads...pplement-protein-aminoasit-vs-kullanımı.8691/
    Şuanda ihtiyacın yok. Hatta seni geliştirmez bile sadece fazladan aldığınla kara ciğerine fazladan iş çıkartırsın başka da işe yaramaz. Dendiği gibi BCAA ve Glutamine gibi şeylere hiç bulaşma. Zaten supplementin Türkçesi besin desteğidir. Yemeklerden aldığın yetmeyince kullanılacak bir şeydir bu yüzden. Mucize beklemek en yanlış şey olur. Düzgün yiyerek ve disiplinli antreman yaparak belki hayalindeki vücuda yaza kadar gelemezsin ama şuankinden çok daha iyi bir yerde olursun merak etme. Kas yapmak yavaş bir iştir ve suplementleri alsan bile yapamazdın yaza kadar hayalindeki vücudu.

11. Mücahid Yılmaz

Mücahid Yılmaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Kardeşim bu kadar kombine yapacak parayı bulan bir kişinin en iyi şekilde beslenebileceğine inanıyorum bu yüzden uzak durması taraftarıyım hele ki bu yaşta .

12. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Korkulacak pek bi durum yok. Aslında kullanadabilirsin hatta burdakiler ne derse desin kullanacak gibi kafayı takmış durumdasın ben sana şunu söyleyim tahminimce nasıl besleneceğini bilmiyorsundur ve aldıkların hiç bir işe yaramayacak hatta sana bir tık bile ileri götürmeyecek. Zaten testo oranının artmaya başladığı zamanlardasın akıllı davran sağlam beslen sağlam antrenman yap hayalindeki vücut nasıl bilmiyorum ama kendine bi model seçmişsindir o modeller 1 yılda o hale gelmiyor diyeceklerim bu kadar.

annenevdeyok, doxux ve KaraFırtına bunu beğendi.
  13. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de uzak durması taraftarıyım. Bunu da yazdım. Keşke en başta da böyle yazsaydın.

14. annenevdeyok

annenevdeyok Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Hepinize çok çok teşekkürler abilerim. Bcaa ve glutaminden vazgeçtim. Yaz'a kadar öyle ahım şahım birşeyi bende beklemiyordum tabikide. Vücut sıkılaşsın yeterdi benim için. En iyisi bunları daha sonra kullanayım ben. Supplementlerden mucizevi bir etkide beklemiyordum. Sadece işimi kolaylaştırır diye düşünmüştüm.

Beslenme konusuna gelirsek bu konuda acayip dikkatliyim. Hayatımda 6 aydır ne ekmek ne şeker nede tuz var. Kilom başına 2 gram protein alıyorum en az.

Kombine parasına felan takmışsınız. Siz dışarlarda gezip eğlenirken ben para biriktiriyordum beyler. 15 tatildede çalışıyorum. Herşeye takılmayın yani

KaraFırtına bunu beğendi.
  15. Headbanger.

Headbanger. Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Eğer ki çalışıp kendi paran ile alıyorsan helal olsun kardeşim olgun olmayı erken yaşta öğrenmek iyidir :) 6 aydır ne ekmek ne şeker nede tuz var demişsin o konuda yanlışın var onu söylemek isterim. Sonuç olarak sen ergenlik-gelişme çağında olan bir insansın senin o ekmekten de şekerden de tuzdan da alacağın bir çok pozitif şeyler var mesela 5 dilim değil 2 dilim ye 3 kaşık değil 1 kaşık şeker kullan vs vs.

16. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Arkadaslar biraz sert girmisler ama sakince cevaplarsakda 15 yasindaki birisi icin suplement gereksizdir.

annenevdeyok ve Balboa7 bunu beğendi.
  17. Mücahid Yılmaz

Mücahid Yılmaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Parayı sadece spor için biriktirebiliyorsan ne mutlu sana . Çünkü ailesi için para kazanmak zorunda olan insanlar var , ve bununla beraber okuyup eğitim masraflarını dahi kendi çıkarmak zorunda olan arkadaşlar var bu sporu yapan . Ne 15 tatili ne gecesi ne gündüzü ??

18. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Yaza kadar 4 ay var. 6 aydır bu sporu yapıyorsan vücuduna bakıp neye ihtiyacı olduğunu karar verebilmelisin. Örneğin fazla yağ varsa 1 2 ay diyet yap sonra temiz bulk'a gir. Ya da yağ oranın düşüktür ama kütle istiyosundur. 4 ayı bulkla da geçirebilirsin, vücüdunun yağlanmasına göre son 1 ayı diyete de bırakabilirsin. Sen vücudun hakkında bilgi vermeden bu konuda ayrıntılı bir yardıma kimse giremez, giriyosa kafadan sallıyodur ya da genel bi takım bilgileri veriyodur. Supplementlerin de (özellikle glutamine) çok hızlandırıcı bi etkisi olmayacaktır, paranı biriktirmeye devam et bence.
    Yani antrenman sisteminde bi sorun yoksa işin beslenmeyle alakalı. Diyet nasıl hazırlanır nasıl yapılır bunu bir çok yerden araştırabilirsin. Biliyorsan da gerekeni yaparsın zaten.

19. bugra76

bugra76 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mucahid yılmaz sen ne yaptığını zannediyorsun? Parasal konularda sancın varsa bunu çocuğa saçmasapan mesajlar yazarak geçiremezsin. Kim kimin parasını yiyor kimseyi de ilgilendirmez. Yardım edebilecek bilgin varsa söylersin yoksa da susarsın. 15yaşındaki çocuğun gösterdiği olgunluğu farkındaysan ben bile gösteremeyip sana bu yorumu yazıyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. KaraFırtına

KaraFırtına Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Tuzu abartmadan al. Sodyumsuz kalırsa vücudun sonu kötü biter. Düşün powerade de bile sodyum var. Tuzu fazlaya kaçırma ama tüket. Kepekli ekmek de tüketebilirsin beyaz veya tam buğdaylı olmadığı sürece ekmek zararsız. Bu arada 160 gram protein nasıl başarıyorsun yaşlarımız aynıda ben 130 alana kadar canım çıkıyor :D

Sayfayı Paylaş