15 yaşındayım ve Katılabileceğim Vücut Yarışmaları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gabade tarafından 18 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gabade

gabade Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Yaklaşık 7 ay önce bir hevesle spora başladım. Başta kızları etkilemek için yapmaya başlasam da :D Bugün güzel gelişim ve bu spordan zevk aldığım için devam etmek istiyorum. İnternetten çok detaylı araştırmalar yaptım ve ülkemizde profesyonel yarışmalar haricinde düzenlenen yarışma bulamadım. Benim yaşım için düzenlenen bir yarışma olduğunu zannetmiyorum fakat ilerleyen yaşlarımda katılabileceğim ne tarz yarışmalar var ? Neticede ilerlemek için önümüze hedefler koymalıyız ve bu gibi hedefler olmazsa sadece yerimizde sayarız :) Bu da vücudum: https://www.bodyforumtr.com/vbforum...evde-duzensiz-calismanin-sonuclari-71118.html

2. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    (yaş 15 6 ay evde düzensiz çalışma) vücut geliştirme böyle bir tabir kaldırmaz.Ya düzenli çalışırsın ya da çalışmazsın.Vücudda sağlam değil sen yarışmayı unut.Önüne gelen aynı tarz başlık açıyo.Herkesde kendini büyük gösterme çabaları(6ay evde düzensiz çalışma ve yarışmaya katılcam)bide salona gitsem bide düzenli çalışsam oho benden neler olmaz ki hey hey) lütfen vücut geliştirme ciddidir.ya yaparsın ya yapmazsın.Yaptıkdan sonra da ben evde yaptım düzensiz yaptım demezsin

3. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    daha yeni baslamisin. Daha yasin genc. Biraz daha sabret seneler sonra neden olmasin :)

4. gabade

gabade Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Sanırım yaşıtız ve beni bu kadar baskı altına aldığına göre sende daha iyi birşeyler var. Yanılıyor muyum ?

5. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    gabade yaşıtız ama vücutlar aynı sayılır.Ben sadece bu tarz laflar vücut geliştirme ile uğraşmayanlar için önemsiz (senin düzenli düzensiz evde salonda yaptığına bakmaz) sen 7 ay gittin bir şey yok ben gitsem diye cümleyi başlatırlar.Türkçeyi düzgün kullanma ve ortada ne varsa nesnel bir şekilde anlatma taraftarıyım(En azından yapmaya gayret ediyorum)

6. gabade

gabade Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Haklısın aslında bakarsan fakat şöyle bişey var ki düzensiz çalışmadan kasıt başka. 1 hafta çalışmayıp 3 gün çalışmak değil belli bir antreman programım olmamasıdır. Bunun yanı sıra ben bu spor için birçok şeyden vazgeçtim örneğin lisanslı futbol oynarken futbolu bıraktım. 3-4 haftalık bir süredir de antremanların düzene girdi. Bunun yanı sıra vucut yarışmasına katılmayı bugün için değil belki 2-3 sene sonrası için bir hazırlık niteliğinde açtım bu konuyu.

7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    tavsiyem yarışmalara katılmış bir hocayla çalışmaya bak.sen harika bir vücut çıkarsanda poz vermeyi kimse sana net üzerinden öğretemez.yani yarışmaya giriceksen hoca yani salon şart.

8. doğanzzv

doğanzzv Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    15 yasındasın yaklasık 10 sene calıssan ıyı bır egıtmen bulmalısın bu spora herseyını vermelısın herseyden once bunu dusunmelısın her baba yıgıdın harcı deıl sampıyon olmak gercı sampıyon olcam falan dememıssın yanlıs anlasılmasın. Yasın ılerledıkce kendındekı farkı goreceksın ama bu ıs gercekten emek ve herseyden once maddıyat ıstıyor yasın buyudukce herseyı anlıyacaksın eger bu ıste gonlun gercekten varsa o podyuma cıkmak ıcın bu spora 4 elle sarılırsın ama amacın egonu tavan yaptırmak kızlara guzel gozukmek hava atmaksa cok deıl 1 sene sonra bırakırsın ve sagda solda onune cıkan gercek sporculara laf atmaya baslarsın (kedı uzanamadıgı ete mındar dermıs hesabı) ama unutma bu hayatta hersey olur umudunu hıcbırzaman kaybetme basarılar

9. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Fitness body fitness atletik fitnessta yarışabilirsin.Eğer kareografin iyise vücudu senden daha iyi rakiplerini geçmen içten bile değil.Gençler fitnessta vücut puani %30 kareografi %70 ti galiba.

2011 Bursa'da yapılan fitness avrupa seçmlerinden bir foto.En soldaki afacan ilk yarışında 5. oldu.Sonraki yıllar o vücutla 3.lük falan yaptı.

Soldan 2. adam survivor Tanerin kankası Meter Mevsimler.O vücutla 2. oldu.

Soldan 3. Turgay Ateş. 5 kez Türkiye şampiyonluğu bir kez dünya 3.lüğü var.Demek istediğim vücut herşey değil. Yolun açık olsun ;)

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş