15 yaşında bilek güreşi

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Song tarafından 9 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar bilek güreşini çok seviyorum genetik olarak ince şu videodaki benim bu benim vücud Bu vücudla bişiler olur mu 2 senelik fitness geçmişim var hala yapıyorum . Bilek güreşi spor kulübüne yazılıcam ve yazın maçlara çıkıcakmışız. Neler yapmam lazım tendonları nasıl güçlendiririm ? Abiler yardımcı olursanız teşekkür ederim.

2. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Up
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Aralık 2018 ---
    @afka9

3. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
  4. Fıraddi

Fıraddi Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Konya
    Takriben 10 Senedir bilek güreşi yapıyorum. Aslında daha fazlada en az diyelim. Son 2 senedir bu konuda ileri derecede profosonel çalışıyorum diyebilirim. Vücut tipi önemli değil. Uzun kolun, kısa kolun hepsinin kendisine göre avantajları-dejavantajları var. Bilek güreşi büyük oranda el gücüne dayanır. Elini kuvvetlendirirsen her türlü işine yarar. Kısaca önem sırasına göre sayayım: 1- el gücü 2- Pronasyon ve hammer ve brachialis gücü, 3- biceps ve dirsek eklemi gücü ve keza supinasyon gücü.4- Kanat omuz ve triceps gücü. Tabi yapğıcağın tekniğe göre bu sıralamada değişiklikler olabilir. Kabaca söylüyorum basınçcı isen biceps ve eklem gücü çok önemli hale geliyor. Toprollcü isen hammer ve pronasyon çok önemli hale geliyor. gibi gibi. Birde gücü dedim. Güç derken adele gücünü kast etmiyorum sadece. Bilek güreşinde tendonlar ve eklemler çok önemlidir ve adelenin de negatif gücünü kullanırsın. Body building gibi değil pek. Yani ağırlığı alıp kaldırmak değil. Kaldırdığın ağırlığı kolun açılmadan elinde tutabilmek gibi düşün. İşte ağır kilolarla bu negatif ve sabit çalışmalar sana tendon gücünü getirir. Negatif güç maksimal kuvvettir, statik güç açı korumaktır. Tendon kuvveti ise ikisi içinde vazgeçilmezdir. Bilek güreşi açıları koruyabilme ve yönetebilme üzerine kuruludur.
    İşi bilen birisi bir üstad elini tutucak seni çıt diye röntgenini çeker. Elin zayıf hammerın güçlü, suran şöyle buran böyle gibi. Ona göre sana idman ve taktik yonlendirmesi yapar. 18 yaşa kadar çok sağlam rakipler olmadığı için 15 yaşında olduğunda düşünüldüğünde 2 senede spor geçmişin varsa 1-2 sene düzgün çalışmayla Türkiye derecesi yapabilirsin. Bu yaşlar bu spor için ideal zira 18 19 yaşına geldiğinde kategori atlasan ve daha güçlü rakiplerle karşılaşmaya baslasan bile 3-4 senelikk sporcu olduğun için sende sağlam olursun. Özelden whatsapp numaramı yazıyorum. Siteye pek girmediğim için burdan yardımcı olamam. İlgilenirsen ulaşabilirsin. Olduğu kadarıyla birşeyler anlatırım.

Song bunu beğendi.
  5. Song

Song Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Eve gelince yazıcam

Sayfayı Paylaş