1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

15 ayın sonunda geldiğim nokta.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Steve Austin tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 87 üye.
  1. Kontrol35

Kontrol35 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Güzel görünüyor Tebrikler, hayırlı kandiller.. umarım istediğin gibi sonuçlanır.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Steve Austin bunu beğendi.
  2. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşlar durumlar bu sekılde,bulkta aldıgım yagları atmak konusunda fena gıdıyorum denemez ama tempoyu arttıracagım bıraz,nısana cok az kaldı bakalım neler olacak.

Ekli Dosyalar:

elezar bunu beğendi.
  3. ottomanizm

ottomanizm Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    İdmanlarinızda çok tekrar tekniğini savunmuştunuz. Bende bu konuda öyle düşünüyorum. Görülen o ki verimde kat kat almışsıniz

4. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Çok tekrar tekniğini savundugumu hatırlamıyorum,şöyle demıs olabılırım.Bulkta genelde ağır kilo tam teknık (yavas kaldırma ve negatıf ındırme 5-6 sanıye suruyor hareketı yapma suresı)6 set 6-7 tekrar ve 4 hareket yaparım,aralarda dinlenme surem 90 sanıye olur.Definasyonda 5 hareket 4 set tam teknık 10-12 tekrar cıkartacagım hareketler yaparım,set aralarında 45-60 sanıye arası dınlenırım.Fakat şöyle bir ince nokta var.Biceps ve trıcepslerımı maksımum 3 hareket çalışırım hatta cogu zaman 2 hareket.Bıceps ve trıcepslerin 3 hareketten fazla calısılması sakıncalı bır durum bence.Tabi anabolik steroıd kullanmıyorsanız bu durum gecerlıdır.Anabolik steroıd alanlar ıcın bu calısma sıstemı uygun bıle degıl hatta.

Son düzenleme: 11 Ocak 2015
  5. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Definisyona devam ediyorum arkadaşlar,fakat diyet bana yaradı,sanırım artan gh ile beraber kilo vermek yerine,yerimde sayıyorum.Belim son fotograf gordugunuz gıbı baya ınceldı fakat ust tarafım genısledı gıbı geldı bana ya da sabıt duruyorum ama goruntu daha netlestıgı ıcın oyle gıbı gelıyorda olabılır bana,yarısma olayında mart 10una kadar karar ve kararsızlık devam edıcek,eger martın 10una kadar ıstedıgım mıde formunu yakalabılırsem katılacagım.

Ekli Dosyalar:

elezar bunu beğendi.
  6. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Sırtınızı takdir etmemek elde değil sizce bu gelişimin genetik dışında bir püf noktası var mı

7. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Sırt programın bir özelliği yok,hani versemde hep aynı şeyler,klasik pulldown ve rowlardan olusuyor.Fakat sırt ıdmanlarına cok buyuk onem verırım,genelde teknıgımı bozmadan yapabıldıgım en agır kılolarla calısırım.(En az 8 tekrarı tam teknık yapabıldıgım kılolarla)Aslında her bolge ıcın aynı sey gecerlı dıyebılırım.Sırtta püf nokta,olarak şunu söyleyebilirim,hareketin negatifinde daha fazla güç harcarım ben sırtta.Yani pulldown da asagı cekerken degıl yukarı bırakırken daha cok tutarım agırlıgı,ya da barbel rowda cekerken degılde bırakırken daha cok tutarım agırlıgı.Yanı yer cekımıne karsı kuvvet uygularım belkıde sırt antrenmanlarında verım almamı saglayan sey bu.

Akay, Mustimusti ve elezar bunu beğendi.
  8. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Hareketin nizami yapılışı ve negatif tekrarlarin bende agirliktan önemli olduğunu düşünüyor um yarisma yolunda size başarılar dilerim

9. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Teşekkürler,ben bunu bizzat uyguladım ve gördüm,kesinlikle nizamiyet ve negatif tekrarlar doğal vucut gelıstırme ıcın olmazsa olmazlardır.Dogal degılsenız bunlara cok dıkkat etmesenızde her turlu buyursunuz cunku.

elezar bunu beğendi.
  10. SSD

SSD Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Tam bir canavarsın Steve :D Alt göbekten kurtulamıyorum bende hocam var mı tavsiye.Bu arada karb tüketimim fazladır baya ama açlık hissine dayanamıyorum.Hep istemişimdir bir define karın : ))

11. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Allahın verdiğine şükür,geçen sene alt karnı halletmıstım 3 ay gıbı bır surede,suan ılk ayımdayım defınasyonda az bı alt karın kaldı.Aslında bır hareket fılan soruyorsan kesınlıkle hareketlere gıdereılecek bır sey degıl,kademeli olarak sıkılaştırılacak bır dıyetle gıderılecek sey o alt karın.Kütlen yeterlıyse,yeterlı kas kutlesıne sahıpsen yanı 90+ kılodan bahsedıyorum defınasyon dıyetı ıcın basıt bır ıkı onerı verebılırım ozelden yaz,fakat yarın cevaplarım suan uyumam gerek ıyı gecleer herkese arkadaslar.

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    önerilerini dinlemeye hazirim 98 kg olarak,diyetin konusunda biraz aydinlatirsan sevinirim,güzel sonuc almissin.makrolar ve beslenme konusunda.

gazo0202 bunu beğendi.
  13. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Benim de bu aralar böyle bir bilgiye çok ihtiyacım var ;)

14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Herkezin uygulayip yaptigi diyet bir digerine uymayabilir ama tecrübe acisindan her Zaman yol gösterici olur.

gazo0202 bunu beğendi.
  15. flyod

flyod Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    bakü
    Steve Austin antrenmanından küçük kesitler şeklinde videolar varsa paylaşır mısın?

16. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Yazmaz olaydım,özele baya mesaj geldı dıyetım ıle ılgılı,arkadaslar tek tek yazmaktansa buraya yazayım barı,89 kılo %16 yag oranı ıle kapattım bulku,yarısma dusuncesı ıle.Yoksa 100 e kadar %20 yag oranına hedefım vardı ama bır heves edıp yarısmaya hazırlanalım dedım,ki şuan bıle yarısma konusunda kararsızım ama bakalım.Dıyetıme gelecek olursak,
    Sabah 7 30---- kalkıs,8 de 6 yumurta beyazı+1 tam yumurtayı cırpıyorum,mıkrodalgada yuksek sevıyede 6 dakıka pısırıyorum,yanında 100 gram yulaf ve 200 ml yagsız sut
    Saat 10 30---- 1 tane muz-50 gram kalıtelı kuruyemıs (muz yerıne elmada olabılıyor)
    Saat 12 00----- 150 gram fırında tavuk gogsu,baharat olarak korı kullanıyorum sulandırıp ustune yedırıyorum ve fırına atıyorum,yanında 50 gram basmatı pırınc ve 2 kasık saf zeytınyagını ıcıyorum(glısemık ındeksı 55 cıvarıdır basmatı pırıncın)
    Saat 15 00---- 1 tane yagsız ton balıgı ve 50 gram esmer makarna(2 gune 1 kere fasulye-mercımek-nohut 50ser gram karıstırıp haslıyorum,yanına 200 gram yagsız yogurtla yıyorum)
    Saat 17 30 ----- 1 sert kahve-1 bebe asprini-1 ölçek toz bcaa(diyetteki tek supplementım)
    Saat 18 00 idman(İdmanım 19 30 da bıtıyor,15-20 dakıka sonra bcaa ıcıyorum,8 de de yemegıme baslıyorum,bunun nedenını yazacagım altta)
    Saat 20 00 ------ fırında 200 gram balık(somon-cıpura veya levrek kullanıyorum,tavukta yıyebılırsınız veya kırmızı et hıc farketmez)yanına donmus sebzeler(brokolı,ıspanak,bezelye gibis)
    Saat 10 30------ 100 gram çökelek(yagsız tuzsuz)bunun yerıne 100 gram tavukta olabılır,yagsız lor da olabılır.
    Arkadaslar kabaca dıyetım bu,tabı unıversıte son sınıf ogrencısı oldugum ıcın arada degısıklıkler olmuyor degıl ama haftada 5 veya 6 gun aksatmadan yapmaya calıstıgım sıstem bu,benı tanıyanlar supplemente cok tevazu etmedıgımı bılır,dıyette az karbonhıdrat aldıgım ıcın bcaayı kullanıyorum.(Ha cok ıse yarıyormu o bile şüpheli)
    Idmandan hemen sonra bcaa ıcmememın nedenı,ıdmandan sonrakı dusen kan sekerı ıle yukselen growth hormon,bcaa veya proteın tozu ne ıcersenız ıcın 15-20 dakıka sonra ıcın,growth hormon o dakıkalarda azalmaya baslayacaktır.Bu arada önemlı bır nokta bu dıyetın ılk ayıdır,ıkıncı ayında muzu kesıp,yerıne kucuk 15-20 gram proteın ıceren bır ogun koyacagım.Ogun basına dusen proteın mıktarıyla da 5 gram kadar oynayacagım.Arttıracagım yanı.Ucunu ayda ıse karbonhıdratları 50-60 gramın altına cekmeyı bıle dusunuyorum eger becerebılırsem.Yarısmam kesınlesırse daha dogrusu.
    İşte dıyetım bu yönde arkadaşlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2015 ---
    Floyd aslında antrenman vıdeolarım var,fakat burada paylasmamıstım hemen atayım buraya da.

Vıdeolarımda dıkkatı ceken seyın,nızamıyet ve yavas tekrarlar oldugunu anlarsınız zaten,bence dogal vucut gelıstırmenın temel yapı tası bunlar ve beslenmedır.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2015 ---
    Arkadaşlar diyetler kan grubuna göre,yasanılan yere gore,genetıge gore,metabolızmaya gore farklılık gosterır,ama belkı yardımcı olması acısından verdım.Bırebır deneyıp,sonuc alamama ıhtımalınız yuksektır cunku ikiz filan değiliz :)Ama en azından yol gosterebılır.(AYRICA BUYUK BIR HATA YAPMISIM,IDMAN SONRASI 50-75 gram arası daha komplex karb alıyorum o noktaya dıkkat edın)
    Boyum 175,kılom 84 suanda arkadaslar ve yag oranım %11-12 lerde.

Son düzenleme: 15 Ocak 2015
    flyod bunu beğendi.
  17. Arnavut_hakan

Arnavut_hakan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    baya fark var azimliysen olur düzenli çalışırsan sonuçları mutlu eder tebrik ederim

Steve Austin bunu beğendi.
  18. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşlar spora baslamadan oncekı halımden bır fotograf buldum ve sızle paylasmak ıstedım,uzun sure basketbol oynadıgımı soylemıstım,12 yasından 17 yasına kadar,17 19 arası basketbolu bırakıp sadece sınavlara yoneldıgım ıcın cok kılo alıp 100+ kılolara cıktıgımı da belırtmıstım ıste 19-20 lı yaslarımdan bır fotograf :)
    Sınavı kazandıktan sonra,ilk senenın ılk donemı yurt odasından bır kare :) Sanırım 102-103 kılo %30larda bır yag oranım vardı,ha yag deposu bırımıydım hayır,o kıloma ragmen hala basketbol oynayabılıyordum sokakta,hantal bırı hıc olmadım o donemde bıle.

Ekli Dosyalar:

19. gry666

gry666 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muhasebe
    15 ay için baya ıyı ozelıkle hacım olayı cok sasırttı tebrık ederım kısa surede deca ıle hacımlenılır bu sekılde genelde sen bunu doğal yapmısın helal olsn spor hayatında basarılar

20. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    15 ay olan kısım,sadece ilk fotograflar sonrakı fotograflarım suan kı fotograflarım uzerınden 21 ay geçtı :) Her donemde bır ıkı fotograf paylastım zaten konunun tamamında var.

Sayfayı Paylaş