14 yaş protein tozu kullanımı ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve alideniz012 tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alideniz012

alideniz012 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben 14 yaşındayım ve 4 aydır Vücut Geliştirmeyle uğraşıyorum.
    Maalesef bazı günler öğünlerimde yemek bulamıyorum ve protein tozu kullanmak istiyorum sınırı aşmadan sizce bir zarar görürmüyüm ?

2. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Öncelikle 14 yaşında kapasitenin altındaki ağırlıklarla çok tekrarlı setler uygulamanı öneririm 17-18 ine kadar altyapı oluştur daha sonra supplement işine gir bu yaşta zaten kilon vücudun ne olursa olsun 150 gr proteine ihtiyacın yok sen spor sonrası tavuk göğsüyle sabah kahvaltıda yulaf ezmesiyle yumurta beyazıyla lor peyniriyle bu işi çok rahat götürürsün şimdiden supplement işine girmeni tavsiye etmem ha bir zararı varmı bence yok yaşını göz önünde bulundurursak tahminen yaptığın antrenmanlar o kadarda ağır değildir bu nedenle vücudun tam olarak yormaya başladığın zaman bundan 2-3 sene sonra kullanmanı tavsiye ederim şimdi alacağın supplementlerin sana bir faydası olacağına inanmıyorum.

3. alideniz012

alideniz012 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    belirtmediğim için kusura bakma kilom 74 Boyum 1.75 antrenmanım da o kadar az değil 2 aydır ağırlıklarımı arttırdım benim anlamadığım hiçmi yararı olmaz çünkü öğün bulamıyorum yemek yememezlikten iyidir diye düşünüyorum bu arada eylülde 15 ime gireceğim :D

Son düzenleme: 5 Ağustos 2013
  4. ahmetnurisezer

ahmetnurisezer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrencilik
    Yer:
    şanlıurfa konya
    aynı yaştayız benim kilom 65 boyum 176 zayıf olduğum için kullanmayı düşündüm sonra vazgeçip bi süre tavuk yulaf süt yumurta vs ile geçirdim sonra gerçekten istedğim sonucu aldım yani çok da gerekli değil doğal herzaman iyidir bence ...

5. heril

heril Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Daha kullanmayın derım ben 15 yaşındayım 90 kg yum 1.5 yıldır ugrastıyorum ve vucut ınanılmaz sekılde gelişiyor (genetikte olabilir)Yediğine dikkat et.Öğün kaçırma.Canım ıstemıyor yemıyecegım deme.Yeter Gerisi gelir zaten supplement zamanı gelınce anlarsın kendın.(Acele işe şeytan karışır.)Daha 4. ayındasın sabır gerekiyor biraz sabır sabır sabır.

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Eğer o proteini doğal olarak alamayacak durumdaysan , mecbursun protein tozu kullanımına :( ama tavsiyem doğaldan kaçma yiyememenin sebebi neyse çözmeye çalış , ne bileyim okulda yemekten mi utanıyorsun ? veya maddi sorun diyecem proteinle eşit değer parada doğal beslenirsin zaten , bilemiyorum ama sorunun çözmeye çalışman protein tozu kullanmaya çalışmandan daha yararlı olucak gibi gelişim çağında olmandan beslenmen gerek.

7. alideniz012

alideniz012 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ewde tek yaşıyorum yemeklerimi kendim yapıyorum öğlen ama ant sonrası felan bişe bulamıyorum bazen ton balığı et tavuk karışık brokoli yiyorum ama bazı günler ondan cnm sıkılıyor yiyemeyince bende mecburen protein tozuna başvurcam galiba :D uzmanlarda 14 yaşından 18 yaşına kadar alınması bence gerekli diyorlar beslenme uzmanları felan zararı olacagınıda sanmıyorum yaşımdan dolayı

Son düzenleme: 5 Ağustos 2013
  8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Bence yaşın çok küçük bu şekilde bir öğünde protein alacağına peynir tavuk et yumurta gibi besinlerden alman çok daha faydalı olacaktır .

Benden sana bir abi tavsiyesi spor hayatında başarılar.

Sayfayı Paylaş