1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

14 yaşındayım ve 5 aylık çalışmam(ve bikaç sorum var)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve serdar_94 tarafından 26 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. mr890

mr890 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bar almayi düsünürsen bende bir tane 120 cmlik düzbar var cok az kullandim satiyorum

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kemik yapin henuz tam oturmamisken bol bol yuzmeni tavsiye ederim. Ailen yuzmene de karsi degildir herhalde. Omuz catinin baslarken genis olmasi en buyuk avantajin olur.

3. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    evet Aneximandros çok haklı bu sporda omuz çok önemlidir gerek yüzme yaparak gerek basket oynuyarak bol bol kalsiyum alarak kemik yapını geliştir vucuduna ağırlığı bindirme kemik gelişmesi(boy uzaması vb)durur...
    sana bi tavsiye bol bol süt iç su yerine süt iç:) ben senin yaşındayken içmediğime pişmanım....:(

4. serdar_94

serdar_94 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    teşekkürler tavsiyeler için ama kışın nerde yüzecem:D ama sürekli basket oynuyorum.Zaten okul uzak olduğu için otobüs durağına yürümekte bacak kası yaptırtcak nerdeyse:D gelişme çağındanmı bilmiyorum ama eklemlerim ara sıra ağrıyo boy uzamasındandır diye düşünüyorum

5. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Ailenin body için izin vermemesi normal ama senin evde buna rağmen bilinçsiz bir şeyler yapman çok mantıklı olmaz.
    Altyapını geliştirmelisin ama bunu kendi kendine yapmaktan çok profesyonel yardımla yapman daha mantıklı olur.
    Yüzme hatta su topu süper olur senin için. Yüzme/sutopu yapacaksan bir kulübe yazılıp orda antremanlara katılman gerek, kendi kendine havuzda ya da denizde yüzmen çok bir şey ifade etmez. Düzenli, istikrarlı ve programlı yapman gerekir çünkü. Özellikle su topu seni 18 yaşına kadar inanılmaz iyi bir kas altyapısı ve kuvvet verecektir. Hem de çok eğlenceli ve sağlam antreman programının yanında vücudunu da tanırsın. Basketbol da güzeldir ama bence yüzme/sutopuna ek olarak oynadığında yoksa yine bir kulübe yazılman mantıklı olacaktır. Ara sıra arkadaşlarla oynanılan basketin pek yararını göremezsin.
    Pilates de öneririm kasların uzaması ve altyapı oluşması yanında bir çok yararını görebilirsin.
    Ama sutopu favorim.
    Yakınlarında bir spor kulübüne ve/veya belediyeye başvurmanı öneririm.
    İyi beslen bol kalsiyum al sigara içme.

Edit:
    Boy uzaması hızlı gerçekleştiğinde ağrılar oluşur. Bu ağrıdan kurtulmanın yolu kesinlikle ve kesinlikle spor yapmaktır. Kasların kemiklerin uzamasına tepkisi denebilir o ağrılara.
    Acil spora başla.

Son düzenleme: 12 Eylül 2008
  6. serdar_94

serdar_94 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ewet zaten 7 senedir kick box ve muay thai yapıyorum bunların zaten vüdut gelişimine büyük katkısı oldu teşekkürler yorumlar için

7. YAHYA

YAHYA Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    umarım daha iyi si olur acaba programını öğrene bilirmiyiz neler yapıyosun

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    BrAwNy_OnUr
    Üslubunuza, yorumlarınızın yapıcı olmasına, kullandığınız Türkçe'ye bundan bundan sonra lütfen dikkat ediniz!

diez ve YAHYA bunu beğendi.
  9. serdar_94

serdar_94 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    programım

p.tesi:kol göğüs
    salı:karın-sırt
    çarşamba:kol-omuz
    perşembe:triceps
    cuma:bacak

10. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bence 5 aya göre durum kötü vücudun elverişli değil sen bu durumda çok zamanını ve emeğini vermen lazım sabır varmı o kadar..

11. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    fast arkadas sadece 14 yasında daha yani zaten çok erken bi yas bu spora baslamak için vücut daha tam oturmamıs ergenlik çagından çıkınca belki vücut tipide deisicek hiç belli olmaz bu yaslarda insanın nasıl deisicei

12. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    yüzme kesinlikle çok iyi olur senin için aslında tam vakti... ama ağırlıklara devam et yavaş yavaş yapın zaten oturur.birde okulda,mahallede vb. yerlerde seni gaza getirmek isteyenler olur sen kas çalışıyorsun falan güçlüsün gibi cümlelerle gaza gelme kolay kolay birde bilek güreşi olayları vardır okulda senden 20 kg. fazla çocuklara yenilirsin herkes boşuna çakışıyorsun vb. gibi diyebilir azmini asla kaybetme!

13. ErCıN

ErCıN Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    bence kollarını abartma en fazla 29 30 gorunuyo :D

bnce kilo al bol bol ye ne bulursan ye gunluk protein alımına dkkt et gusel syler basarablrsin kolay glsn ...

bn 18 ysndan once bb ye bslayanlarda kemik sertligine yol acabilecegni duydum dogrumu bilmiyorum bnce arastr ...

14. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    boyun kısa kalmasın sonra:) çok kasma o yüzden

15. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    kol kasını kendin yanlış ölçmüş olabilrsin bu 32 değil gibi gözüküyo ayrıca hiç yağ yok gibi bi hisse hangi ara nasıl kapıldın kasın belli olması hiç yağın olmaması anlamına gelmez yağın az olduğu anlamına gelir.bence ağırlık arttır ben de 14 yaşındayım ama ben bayağıdır yapıyorum şu an biceps önkol bilek ve dumbella çalıştığım hareketlerde 12 kg la çalışıyorum set arttır bence.yağ yok diye salıverme kendini ama ve düzenli beslen dengesiz beslenme. ;)

16. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    yahu ne oldu gelişim devam mı?

17. KaslaraBak

KaslaraBak Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    14 yaşında boy 1.79 :) :) :D

dinamik.ip bunu beğendi.
  18. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    o nasıl bir program ronnie coleman mısın sen?

salona yazılmıcaksan evde bilincsizce asla calısma alt yapı yapıcam diye vücudunu negatif calıstırma gerekli proteini kalsiyumu vücudun alamıyorsa bırak body yapma yaşın kücük kasların gelişirken herşeyi ister sen bunları karşılyamazsan kemikten kalsiyum alr baska yerden baska birşey salona basla güzel bir beslenme programı al hocandan öyle devam et yada sporu bırak..

19. Deniz26

Deniz26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SLM..benim yasim daha 13 ,...ve gelecek message da benim fotoraf'imi göstermek istiyorum
    (türkcem biraz kötüdür,cünkü almanyada dogdum be orda yasiyorum)

20. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Öncelikle sigara, alkol, uyuşturucu ve bilgisayarın kölesi olmaktansa sporu tercih etmenden dolayı seni tebrik ederim. Sen doğru yoldasın. yaşın 14 kendi programını uygulamaya devam ederek, imkanların dahilinde güzel beslenmeye ve uykuna dikkat etmeni tavsiye ederim. Ailen izin verince mutlaka sen bir salona yazılacaksın zaten. Bu sitede her türlü bilgi ve yardıma hazır bir çok kişi var, yeterki sen ne istediğini bil. Seninle aynı yaşta başladım bu spora, yok boyun kısa kalacakmış yok kemik gelişimin tamamlanmayacakmış gibi hurafelere kulağını tıka. Genetiğin neyse osundur, üzerine ne eklersen o olacaksındır. Sakatlıktan uzak, sağlıklı spor dolu bir yaşam dilerim sana.

su bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş