135 Kilo - 95 Kilo Yardımlarınıza ihtiyacım var

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve byhasanyilmaz tarafından 9 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. byhasanyilmaz

byhasanyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar ben 135 kilodan şu an 95 kiloya kadar düştüm boyum 1,85. iyi beslendim iyi spor yaptım ama ergenlik döneminde 40-50 kilodan hormonel sorunlarımdan dolayı çok kısa bir sürede 100 üstü kilolara ulaşınca vücudumda şu an neredeyse sarkmayan ve çatlak olmayan yer yok diyebilirim. Şınav pozisyonuna yattığımda çıplak vücut ile karnım neredeyse yere değecek kadar sarkıyor. Not: jinekomasti ameliyatı oldum ve doktorun hatasından sağ ve sol göğüsüm bir değil. Biri daha fazla sarkıyor deri kalmış fazla.
    Sorularım şunlar öncelikle;
    Yaklaşık 2 yıldır fitness yapıyorum ve hep eksi kalori aldığım için ve definasyon tarzı yaptığım için güçlü değilim ve şu an hala %20 civarında yağlı vücudum. Definasyona devam ederek yani hedefim 75-80 aralığına inmek. Bu süreçte antrenman değişikliği yaparsam güç antrenmanları yaparak güç artışı sağlayabilirmiyim. Misal bench presste her bir uca 12,5 takıyorum ve nizami bi şekilde yaparken zorlanıyorum.örneğin 5x5 antrenmanı ile definasyon yapmak.

İkinci sorum; sarkmalar ben bu sarkmaları definasyon bitttikten sonra temiz bulk yaparak 3-4 yıl bulk def bulk def yaparak kaslarla doldurabilirmiyim yoksa o iş yaş ameliyat şartmıdır? Ve derin çok kalın bunu inceltmenin bir yolu yokmudur? Göbeğim şu an için yağlı normalde 85 kiloyu gördüm ve oturunca deri katlanıyor. Diyeti bi kaç ay bozdum hemen kilo aldım metabolizmam ne yaparsam ona göre tepki veriyor.

Ortalama 170-220 gram protein, 100 gramı aşmıyacak karbonhidrat ve 100 gramı aşmıyacak şekilde yağ alıyorum

Şu an ki antrenman programım

Göğüs Sırt
    Omuz Bacak
    Ön kol Arka Kol

Ortalama 2 günde bir kardiyo yapıyorum.
    Tecrübeli ve bilgili arkadaşlar her konuda fikrinize açığım yardımcı olursanız sevinirim.Ne kadar kötü bir vücut cild yapısına sahip olsam da buna da şükür. Hali vakti yerinde olup bu kadarını başaramayanlarda var
    Saygılar sevgiler

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme: 9 Ocak 2018
  2. sütadam

sütadam Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam ben %35 lerden %17 e cektim yag oranını, beninde sarkmalarım oldu daha fazla yağ yakmakla udaha fazla sarkabilecegibden uğraşmak yerine hacim kazanmaya çalışıyorum şuan

byhasanyilmaz bunu beğendi.
  3. byhasanyilmaz

byhasanyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İyi dedin ustam da bu seviyeden daha fazla bende ne kadar olabilir bilmiyorum o yüzden göbeği kurutana kadar yağ yakıma devam edip bu sefer sağlam temiz bulk deniyeceğim.

4. anil1098

anil1098 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Bana kalırsa deri sarkmaları spor ile düzeltilemez. Çevremdeki yüksek kilo veren arkadaşlarımın sarkmaları hala mevcut, kaç kilo verdilerse de gitmedi. Ne kadar kas yapsalar da değişmedi. Ama bu demek değildir ki sizinkiler toparlanmaz, denemek lazım. Ondan sonra olmuyorsa tıbbi yöntemler düşünülebilir.

Güç antrenmanları yaparak artış sağlanabilir fakat bunların yanında kondisyon ve beslenme de önemli.benim definasyon zamanlarımda kaldırdığım kilo aynı fakat bulk dönemlerinde ve normal dönemlerde artıyor.

Bunların dışında, definasyon demek yağları yakıp altındaki kas kütlesini belirginleştirmektir ki senin şu an amacın yağ yakmak ve temiz bir görüntü ortaya çıkarmak olmalı. Önerim definasyon yerine, ketojenik ve paleo diyetini uygulayıp hayatını sürdürmen. Kardiyo yerine de interval antreman yaparsan on numara olur. Tabii bir de beslenmenin düzgün olduğunu varsıyıyorum. Günlük 300 kalori açığı yakalayıp kilo başı 2 gram protein alsan ve diğer büyük kısmı yağlardan karşılasan güzel olur.

Benim rutinim genelde günlük 40 gram karbonhidrat ile sınırlı. Üç günde bir döngüye girip büyük efor gerektiren antreman günlerinde karbonhidratı 200-300 grama yükseltiyorum. Tabii tüm bunların yanında günlük 10 bin adım yürüyüp, haftanın 5 günü de antremanımı yapıyorum. :)

Bozo-Baku, mukeat ve byhasanyilmaz bunu beğendi.
  5. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    20-25 gün boyunca ketojenik diyet yapabilirsin şuan bununla alakalı onlarca video var çok yararlı bir diyet ama kısa süre yapmak şartıyla zaten uzun vadede vücut kaldıramaz

6. byhasanyilmaz

byhasanyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim verdiğin fikirler ve yönlendirmeler için kendime göre uyarlayacağım bende.

7. byhasanyilmaz

byhasanyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Neden 20-25 günlük bir ketojenik diyet ne gibi değişikliller yaşarım

8. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    çünkü keto diyeti 0 karbonhidratı temel alan bir diyet yani buna insan uzun süreler dayanamaz.
    içeriğinde yüksek yağ alımı ortalam protein ve nerdeyse 0 derecede karbonhidrat alımı yatar. Fazla yağ almanın size daha fazla yağ yaktırmanıza sebep olur bu diyette yani vücut yakacak karbonhidratı bulamadığından yağları hücum eder

9. byhasanyilmaz

byhasanyilmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şu an bu diyet çok işime yarar biraz daha low karb yağ yakmaya devam edim zorlandığım dönem bir ay keto diyet yapıp eritme işini sonlandırayım

10. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    mantıklı bir strateji olur şuan vücudunuzda hala hatrı sayılır bir yağ ve su var bunları low carbda atar inatçı yağlara da son darbeyi keto ile vurursunz :)

Bozo-Baku ve byhasanyilmaz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş