13 AY 56KG - 78KG YORUMLAR

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve ilyastrgt tarafından 24 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. El Turco

El Turco Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Ben daha yeni başladım az önce 6. idmandan çıktım. Şuan tüm kaslara yönelik çalışıyorum. Çalışma programım şu şekilde; 3 set 12-10-8 tekrar her tekrarda 5kg ağırlık artırıyorum. 30 kilo ile başlıyorsam örnek vermek gerekirse 2. sette 35 son sette 40kg bu şekilde tüm vücudu çalıştırıyorum. Sence uygunmudur. Salonda ki hoca bana şu şekilde çalışma yapmamı önermişti. 5 set 5-7-9-11-13 tekrar. Max. 50kg kaldırdığımı düşünürsek ilk sette 30kg sonra sırasıyla 35-40-45-50kg şeklinde. Burdaki mantığıda şöyle açıklıyor. İlk sette minimum ağırlıkla kaslara uyarı gönderiyoruz. İkinci sette uyarının dozunu artırıyoruz vs. Bu şekilde son sette max. ağırlığın altına girdiğimize kaslar tam olarak bu iş için hazır oluyor gibilerinden açıklama yapmıştı.

Sence hangisine uymalıyım? Birçok yerde araştırma yaptım ilk anlattığım şekilde yapmam daha doğru olacaktır sonucunu buldum. Şuan ilk ayımı bu şekilde yapmayı düşünüyorum eğer ki gözle görülür gelişim olmazsa programı baştan sona değiştirip bana uygun olanı bulmak var kafamda. Tabii bu iş içinde 1 ayımı belkide heba edecem boş yere buda benim biraz zoruma gidiyor. Zaten araya ramazan girecek tam 1 ayımı doldurduğum zaman. Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun. Baş koyduk bu işe umarım devamını getiririz sen ve senin gibiler gibi. :)

2. ilyastrgt

ilyastrgt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle şunu söyliyim. 1 ayın boşa heba falan olmaz merak etme ilk ay zaten adapte olma sürecidir. Hiç bi gelişim olmazsa bile daha dinç bi vücudun olduğunu hissedersin ilk aya göre. Zaten istasyon calışıyosun ve makinalarda çalışıyosun sanırım. Yazdığın her iki programda olur. Eğer gelişmek istiyosan tekrara bağlı kalma son setinde 8 tekrar diye 8 tekrar değil 9 çıkıyosa 9 tekrar 10.5sa çıkıyosa 10.5 tekrar yani yapamayana kadar anlayacağın. mutlaka gelişirsin bunun sabır işi olduğunu unutma yeter :)
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mayıs 2015 ---
    Öncelikle şunu söyliyim. 1 ayın boşa heba falan olmaz merak etme ilk ay zaten adapte olma sürecidir. Hiç bi gelişim olmazsa bile daha dinç bi vücudun olduğunu hissedersin ilk aya göre. Zaten istasyon calışıyosun ve makinalarda çalışıyosun sanırım. Yazdığın her iki programda olur. Eğer gelişmek istiyosan tekrara bağlı kalma son setinde 8 tekrar diye 8 tekrar değil 9 çıkıyosa 9 tekrar 10.5sa çıkıyosa 10.5 tekrar yani yapamayana kadar anlayacağın. mutlaka gelişirsin bunun sabır işi olduğunu unutma yeter :)

3. Ahmed07

Ahmed07 Üye

Beğenileri:
    317
    Ödül Puanları:
    73
    Maşallah yaşiniz kaç 13 ayda süper olmuş

4. ilyastrgt

ilyastrgt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    yaşım 20 teşekkür ederim :)

5. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    gayet başarılı ektomorf olduğun için yağlanmazsında kolay kolay ne kadar kilo o kadar saf kas :) böyle devam

ilyastrgt bunu beğendi.
  6. ilyastrgt

ilyastrgt Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    aynen öyle kolay yağlanma sorunum olmadı hiç :D teşekkürler :)

7. cankurdas

cankurdas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Los Angeles, California
    hacı bacak antremanını atarmısın bana :D

8. Muhammet1997

Muhammet1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba benim boy 1.78 civarı kilo 54 3 hafta oldu başlayalı ramazandan dolayı kilo alamadım ama hedef senin gibi.Spora başlamadan önceki ve şuanki ölçülerin varmı?

9. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bodybuilding
    Omuz ve kollar iyi. Göğüs eksik.

10. Calons

Calons Üye

Beğenileri: