1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

120 kilodan 80 kiloya

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve FrenchKiss tarafından 28 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba .Şuan 20 yaşındayım , 3 sene önce 120 kilo kadarken spor salonuna yazıldım ve sporla ilk defa tanışan biri olarak bir anda kilo vericem düşüncesiyle başlamıştım . ilk aylar diyet yapmıyordum , hergün koşu bandında 5km/s hızla yürüyüşler yapıyordum , sonra genel olarak makinelerden geçip 10-15 tekrar 2 set çalışıyordum .3-4 ay böyle devam etti. Vücudum sporla yeni tanıştığı için biraz kilo vermiştim ,ama diyet yapmadığım için çok fazla verememiştim . Neyse okuyucunun gözünden bakarak lafı çok uzatmak istemiyorum . Ben 3 sene boyunca spor salonuna devam ettim ,halada devam ediyorum , geçen yaz diyette yaparak 85 kiloya düştüm ,sonra tekrar 100 kiloya çıktım ,böyle oynamalar oluyordu 7 ay öncesine kadar vücudumda . 7 aydır hafif çaplı diyet uyguluyorum , yaklaşık 1 senedir hiç ekmek yemiyorum ve şuan 82 kiloyum
    Son 2-3 aydır yaptığım diyet programımı aşağı yukarı yazayım :
    haftanın 4 günü sabah erken kalkıyorum ve standard 3 öğün yemek düzenine uyuyorum . ilk öğünüm 1 su bardağı yulaf müsliye ,3 yumurta( sadece 1 tanesinin sarısını ) +peynir +maydanoz +zeytin karıştırıp ,yağsız tavada omlet yapıyorum.
    sonraki öğünümde yüksek ihtimal 300 gram tavuk yiyorum
    akşamda tavuk-balık-et 3 lüsünden birini tercih edip büyük bir kase salatayla birleştirip yiyorum
    arada fındık-fıstık-badem veya meyve yiyorum ama bazı günler çikolata yediğimde oluyor (tatlı konusunda iradem biraz zayıf ) bu meyve ya da şeker içeren ürünleri genellikle gece tükettiğim için bana negatif yansıdığını biliyorum ,onları kesmem gerekiyor.
    ayrıca 120 kilodan düştüğüm için vücudumda deri fazlası oldu , çevremdeki kimse bunun önemsenicek bir fazlalık olduğunu düşünmüyor. Ama ben 'birşeyi yapıyorsan, eğer imkanında varsa ,neden en iyisini yapmaya çalışmıyorsun' mantığıyla düşünüyorum ve daha düzgün bir vücuda sahip olmaya çalışıyorum . Katettiğim mesafenin nekadar büyük olduğunu bende biliyorum ama eğer zaman ayırıp bu sporu yapıyorsan ,yediğine yaptığına okadar dikkat edip hayatını değiştiriyorsan ,emek veriyorsan neticesinide almak istiyorum .
    3 sene boyunca her türlü antreman programını denedim yaptım ,şu son 3 aydırda koştuğum için tek adele çalışıyorum , her bölgeyi haftada 1 kere çalıştırıyorum 8x3 veya 10x3 olarak çalışıyorum , her antremanın sonunda (mideden önce ) 30 dk=5km koşuyordum (şu son 1 aydır koşmuyorum - spor salonu çok bunaltıcı sıcak oluyor , onun yerine halı saha maçlarına gidip ter atmaya çalışıyorum ) 2 gün spor yap 3. gün dinlen sistemiyle çalışıyorum . Mide antremalarım 40-60 dk / ağırlık antremanlarımda 40-60 dk sürüyor , daima alt mideden başlayıp üst mideye çıkıp ,en sonda yan çalışıyorum . bir gün tektek 4 er set mide hareketlerini yapıyorsam ,sonraki antremanda farklı hareketlerle 3-4 alt, 3-4 üst hareketi birleştirerek 2 li kombinasyonla süperset çalışıyorum ,her mide antremanına plank ekliyorum
    fotoğraflarda pek iyi çıkmamış telefola çektiğim için ,ama göğüs bölgemde ve karın bölgemde deri fazlası var ,kime göstersem yağ olmadığını deri fazlası olduğunu söylüyor ,derinin altında su fazla oldugunu söyleyenlerde oluyor , 120 kilodan düştüğüm için jinekomastiden korkuyordum ,halada var-yok arasında gidip geliyorum
    Bukadar yazımdan sonra sizden bazı konularda yardım istiyorum ,
    1. Ayaktayken karnımda deri fazlası olduğu anlaşılmıyor, hala istediğim gibi olmasada karın kası hatlarıda gözüküyor , ama oturunca deri katlanıyor
    2. Bel bölgemde yanlarda fazla yağ var ,oblik kaslarıda büyümüş olabilir ,hep boşta maximum tekrarla çalışıyorum şuan ama belide inceltmek istiyorum
    3. Göğüs bölgemde özellikle sağ göğüs ucumda deri fazlalığı var ,bunu nasıl göğüs kafesine yayabilirim .
    4. Omuz başlarım çok düşük ,120 kilonun verdiği ,vücudu saklama pozisyonu alışkanlık olarak bende kaldı ,dik durmaya alışmam lazım , bu postür problemime arka omuz eksikliğinden diyen olmuştu ,nekadar doğru bilmiyorum
    suplament olarak şuan elimde universal beef amino var 1 haftadır kullanıyorum ve ultimate cla siparişi verdim yarın alıcam ,ona başlıycam ,eğer sorunlarım deri altında su fazlasıysa arbuterol almayı düşünüyorum ,tabi şuan için sizin fikirleriniz daha değerli ,
    yardımlarınız ve zaman ayırdığınız için şimdiden sağolun ,
    Kilolu halimin fotoğraflarını bulamıyorum, sanırım çektirmediğim için olabilir (16 yaşındaysanız ve 120 kiloysanız hayat çok güzel olmuyor ) ama 12-13 yaşımdaki halimin 1 fotoğrafını buldum onu gerekirse sonra koyabilirim

Ekli Dosyalar:

hsyndmn ve vücutcuu bunu beğendi.
  2. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    3 sene.amatör yapılmasaydı emin ol şu an seni kimse tanımazdı.neyse yinede verdiğin kilo az değil tebrik ederim.bende 30 kg verdim 5 ayda.şu an ki halim fotografımdaki gibi.tavsiyem se termejenik yağ yakıcılar kullanmayı dene(yaşın kaç bilmiyorum ama) , antrenmanlarını daha ciddiye al ve agırlıklı çalışmaya özen göster(özellikle karın) bu deri sarkmaları ancak böyle giderilir.(tabi diyet i saymıyorum)

3. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 20 , uzun zaman görmeyenler şuanda da tanımıyor , ama dediğim gibi daha iyisi neden olmasın diyorum .Kendimce biyerlere gelebildim ama netice alma konusunda tıkandığım için size danışmak istedim ,zaten hayatım diyet yaparak geçiyor,ama deri problemlerinin önüne geçmek için yağ yakıcı kullanmak doğru seçim olurmu ?

4. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sadece yağ yakıcı değil.proteinli beslenme ve ağırlıklı karın çalışmalarıyla geçilir sarkmaların önüne

5. osmanlitorunu46

osmanlitorunu46 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    3 yıl için büyük bir değişim ama karın kasları biraz daha gelişse kusursuz bir vücut oluşabilir.

6. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Bence güzel gelişme göstermişsin, beslenme programını beğendim. Zamanla problemlerin azalacak ancak sende biliyorsun, resimlere bakınca, bir 10 kilo daha vermelisin, o zaman mide kaslarında belirginleşir, derinin altındaki yağlar da gider, göğsünde kalan yağlar da, tek problemli bölge pantolon çizgisinin altında biriken deri olacaktır ki o da zamala azalır tamamen gitmezse de.

Yani bence 10 kilo daha verip daha sonra düzgün beslenme ile kas yapabilirsen vücudun daha kuru görünür. Hem kas yapıp hem yağ yakman şimdilik zor olur. Önce yağlardan tamamen kurtulmak için diyete devam etmelisin. Ağırlıkları da çalışma programına koyabilirsin, ancak diyet şart.

7. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    iyisin alt karında su var gibime geldi çok katı diyet yapmadıgın sürece gidecegini zannetmiyorum. bu arada göğüsünde jinekomasti var mı yok mu git geldeyim bana kalırsa bir plastik cerrahi uzmanına gözükmeni tavsiye ederim.Antrenmanlarıda sıkı yapman lazım önemsemelisin kolay gelsin başarılar..

8. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    :arrow:Teþekkür ederim ama daha hedefime ulaþamadým , yaptıgım diyete devam ediyorum ,bel ve alt midede biriken suyu nasıl atabilirim , tuz hiç kullanmıyorum ,extra ne yapabilirim , birde yaptıgım mide antremanı çokmu agır geliyordur yoksa normalmi , bir gün p90x benzeri ,kendi agırlıgımla yanana kadar seri süper setli bir mide antremanı yapıyorum ,ertesi antremandada ; extra agırlıklar kullanarak ,tekrarı azaltıp hızı yavaşlatıp ,yedirerek mide yapıyorum

Son düzenleme: 29 Temmuz 2012
  9. yetkinsahinbay

yetkinsahinbay Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Derideki sarkmalar vücudun senin verdiğin kiloya ayak uyduramamasından kaynaklanıyor kilo verirken ağırlıklarla destekledin mi veya bu yeterli oldu mu bilmiyorum ama hızlı kilo verdiğin için o sarkmalar oluşmuş.

Azim çok iyi tebrik ederim seni :)

10. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    su birikmesi diye bir şey olmaz.su sırf sana inat olsun diye gelip karnında birikecek bir madde değil.aşırı derecede tuzlu tüketmedikten sonra böyle bir sorun yaşanmaz ki sende tüketmiyorsun zaten.o görüntü deri sarkmasından ibaret.birde suyunasıl atacagım diyip kafana takma.düzgün beslenmene ve agırlıklı karın çalışmana devam et.ayrıca kardio şart ama koşu değil tempolu yürüyüş.

11. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    tempolu yürüyüşün ben faydalı olduğuna inanmıyorum ,çalıştığım zamanlarda interval kardiyo çalışıyorum , 1 dk 8km/s kısa koşu arkasından 1 dk 12km/s de seri ve kısa adımlarla koşu yapıyorum ,20. dk nın sonunda 2 dk yürüyüp ,tekrar 10 dk aynı şekil devam ediyorum, kesinlikle tempolu yürüyüşten daha faydalı olduğunu söyleyebilirim . deri fazlası var zaten ,üstte yazmıştım . Su birikmesi diye bir terim olamaz ama deri altında fazla su olabilir , oda çok az su içme alışkanlığımdan olabilir , az içtiğim için tutuyor olabilir

12. markmerkel

markmerkel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok azimli olmalısın seni tebrik ederim koç...Çalışmaya devam bench_O

13. Jake Tyler

Jake Tyler Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Alt karın da kesinlikle su var.. Ama onun dışında iyisin.. Birde düzenli çalışsan demek ki :)

14. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    TAMAM alt karında su var hadi birde onu nasıl atacak onu söyleyin bakalım.hala suvar su var gibi yorumlar gereksiz kaçıyor arkadaşlar lütfen kafasını bulandırmayın adamın

15. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bu deri problemi ve çözümleri hakkında bilgisi olan varmı , karın bölgesinde ayakteyken hiç belli olmasada, oturunca belli oluyor , ve karın kasının görünümünü kısıtlıyor ,birde göğüs ucunda sarkıntı var ,özellikle sağ göğüste . son 2-3 aydır göğüsü tek adele olarak çalışıyordum , antremanım şu şekildeydi
    bench press
    clip chest açış
    incline bench press
    incline yana açış
    decline db press
    pull over
    cable crossover
    dips ,, hepsini 3x8-3x10 çalıştım
    şuan çift adele çalışıorum ve biceps le birleştirdim .
    incline bench press
    incline yana açış
    db press
    yatarak cable açış
    dips yapıyorum . bu program göğüsü toparlamamı sağlarmı ,yoksa değiştirmemmi lazım ?

16. runb1tchrun

runb1tchrun Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    goguse cok yuklenıyorsun en fazla 4 hareket yap bence fazla calısmanın yararı deıl zararı olr

17. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    çok yoğun gibi duruyor ama , ben bunları 35-40 sn dinlenme ile yapıyorum ve 40 dk yı geçirmemeye çalışıyorum ,totalde bakarsakta 40 dk ağırlık -30 dk koşu -40 dk mide antremanı , toplam 2 saat kadar çalışıyorum

Focuscu bunu beğendi.
  18. Focuscu

Focuscu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum bende de deri sarkması olduğu için başlıkları tek tek inceliyorum. Ama senin durumun çok kötü değil benim yanımda... Çok güzel bir vücut oturmaya başlamış, eminim ki şu an çok daha iyidir.

Tebrikler, darısı başıma thums:

19. Aykut7

Aykut7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    16 yasındayım bundan bir sene once 106 kiloydum simdi ise 76 kiloyum gogus bolgesınde hafif bir sarkıntı var karın bölgesinde de aynı sekılde bu sarkma goruntusunu nasıl toparlayabilirim ? su an body yapıyorum gogusum ılk basladıgıma ragman sıstı gogus kaslarımı sıktıgım zaman derıler gogusun alt kısmında toplanıyor bu sorunu nasıl giderebilirim bir bilginiz var mı ?

Son düzenleme: 8 Aralık 2012

Sayfayı Paylaş