120- 80 kg 1 yıllık süreç

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve olympostr tarafından 23 Nisan 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. olympostr

olympostr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar, öncelikle maalesef elimde 120 kg olduğum zamanlardaki fotoğraflarım yok. Fakat 92 halimden kat ve kat daha yağlı bir vücut olduğunu tahmin edebilirsiniz. Pandemi süreci yüzünden spor salonuna fazla gitmediğim için 2 3 ay ağırlık çalışabildim. O yüzden kas gelişimi değil de kilo verme süreci olarak değerlendirirseniz sevinirim. Yaklaşık 40 kiloyu bir senede ayda 3-4 kilo vererek kontrollü şekilde vermeye çalıştım. Şuan için hedefim ise yasaklar bittiği gibi ağırlık antrenmanlarına fullbody olarak başlayarak kas kütlesi kazanarak yağ oranımı düşürmek. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)
    92-80 arası fotoğraflar
    https://hizliresim.com/jct0x3
    https://hizliresim.com/j2f3u3
    Boy: 177
    1 yıl önceki ölçüler
    Kilo: 120 - Omuz: 124 cm - Bel: 110-120 cm arası, tam ölçüm alamadım o dönem
    Güncel ölçüler
    Kilo: 80 - Bel: 85 cm - Omuz: 117 cm - Göğüs: 103 cm

tutti_hunni ve vixx bunu beğendi.
  2. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Tebrikler hocam.Bende sporu biraktiktan sonra 35 kilo aldim suan 110 kiloyum yaza dogru bende boyle bir seruvene atilacagim.Gorunuse gore sizde pek sarkma olmamis bunun bende de olmamasini istiyorum tavsiyeleriniz var mi?

3. olympostr

olympostr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Net bu yüzden diyemem ama bana kalırsa protein alımıyla alakalı hocam. Mesela sabahları 2 yumurta yediğim de oluyordu 4'te oluyordu. Her akşam vücut geliştiriyor gibi 100-200 gram tavuk göğüs veya ton balığı vs yemeye çok dikkat ettim. Saçma olabilir ama son 3 4 ay diyetimde protein tozu takviyesi de kullandım çünkü bir yerden sonra beslenmeyi aksatmaya başlamıştım. Her gün 3 litre civarında su içtim. Klasik düşük karbonhidrat bol protein ve kuruyemişlerden yağ şeklinde beslenmeye çalıştım. Ayriyeten her gün filtre kahve içtikten sonra 40-50 dakika yürüyüş yaptım. Vakalar hafifledikçe salonda 2 3 ayda olsa fullbody çalıştım. Kesinlikle ağırlık antrenmanlarını aksatmamak gerekiyor dediğim gibi ben de bir an önce yasakların kalkmasını bekliyorum ağırlık antrenmanları için :) 3 4 ay fullbody şeklinde ağırlık antrenmanlarıyla birlikte yağ yakıp yüzde 11 12 civarlarına düşünce kas kütlesi kazanmaya geçmek benim de hedefim.

vixx bunu beğendi.
  4. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Tesekkur ederim.umarim hedefinize ulasirsiniz

olympostr bunu beğendi.
  5. olympostr

olympostr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Ben teşekkür ederim umarım siz de ulaşırsınız :)

6. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    120 kiloda 124cm omuz her ne kadar yağ olsa da gerçekten çok dar... Azimli kilo vermişsiniz,tebrikler.

7. olympostr

olympostr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    2 3 cm fazlası olabilir ama o civarlardaydi hocam allahtan bel incelmeye başladıkça omuz 117 civarlarında da olsa pek sırıtmıyor. Çok teşekkür ediyorum daha başlangıç olarak görüyorum bundan sonrasi bi süre daha yağ yakıp kas hacmi kazanmak :)

Sayfayı Paylaş