100 kg 5 tekrar overhead press

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve afka9 tarafından 18 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123

Uzun zamandır yapmayı planlıyordum. Bu kiloyu yaptım sonunda. Strict dizden vs destek alma yok

hermit, NeverEnough, Alincoln ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Geleceği belliydi :) tebrikler :)

afka9 bunu beğendi.
  3. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Çok teşekkürler. Ohp benche göre her zaman biraz zayıftı şuan biraz daha güçlü bile :)

respect2us.23 bunu beğendi.
  4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Üzerine gitmen senin için yeterli oluyor @afka9 :) pek plato yaşamıyorsun :D odaklanıp üzerine gidersen hedefin er geç geliyor :) maşallah diyelim ;)

afka9 bunu beğendi.
  5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Çok sağol estağfurullah :D plato yaşayorum aslında bir sene boyunca benchin 135 kg civarında kaldığı oldu:) karantinada yapacak iş olmayınca baya gelişti. Benim öğrencilikte son senem hatta bitti öğrencilik artık. ders çalışıp İnternete bakıp arada spor dışında başka iş olmayınca baya arttı :D Bu sistemi aslında ben daha erken kurabilseydim eve şuan biraz daha iyi olabilirdim. Spor salonunda fitness yaparak aslında baya vakit kaybettim.

bundan sonra çalışma hayatı zor yani. Spora devam bile lüks haline gelebilir bir süre sonra

respect2us.23 ve NeverEnough bunu beğendi.
  6. Ayhanmetal

Ayhanmetal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam o yaptığın hareket ohp olmaktan çıkıp incline bench press e dönmüş hareket paternine bak anlayacaksın. Ayrıca belin için de çok tehlikeli olmuş bence 90x5 daha sağlıklı olur belki senin için başarılar

7. istemihan1

istemihan1 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    geriye düşeceksin zannettim dikkat et sakatlama beli

8. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    3 senedir ayakta ohp yapıyorum ara ara belde bir sıkıntı yok. Strongman powerlifting videolarına falan bakın üst sırta arch verilebilir normaldir. Rekor denemesi bu. Dimdik pozisyonda 80 kg da 8-12 tekrar da çıkarabiliyorum hipertrofi odaklı çalışınca. Ohp de önemli full rom yapmak ve dizden kuvvet almamak.

Bu adam da son tekrarlarda üst sırta arch veriyor. Esneklik müsaade ediyorsa verilebilir yani

9. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Tebrikler, ama nasıl ki beslenme hususunda profesyonel vücut geliştirmecileri örnek almıyorsak aynı şekilde forum hususunda da strongman örneklerine bakmamalıyız. Sonuçta bunlar limitleri zorlayan ve sağlıklarını ikinci plana atan kişiler. Senin gibi bir doktor adayından duymak isteyeceğimiz form savunması biraz bilimsel olmalı, böyle bozacının şahidi şıracı gibi oluyor, kızmak yok. :)

Ayhanmetal ve afka9 bunu beğendi.
  10. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Biraz öyle gibi oldu da. Abd'de bazı federasyonlar powerlifting meet'leri gibi yarışma düzenliyor. Squat deadlift ve ohp var. Bench yok yani. Oradaki kural liftin geçerli sayılması için kol kilitlene kadar kaldırılacak tabi ilk başta göğse değmiş halde olacak ve dizden destek alınmayacak. Üst sırta eğim falan bunlar yarışmada önemli değil. Ben de bu kurala göre yapıyorum. Gözüktüğü kadar da eğilemiyorum aslında çünkü çok esnek değilim ve core bölgem o kadar da güçlü değil. Arka planda video çekildiği için çok anlaşılmayabilir.

Bir de bel için aslında o pozisyon çok sıkıntılı değil. Çünkü fizikte kuvvet kolu momentum olayı falan vardı ya burada bar ile omurga aynı dikey düzlemde. O sebeble çok yük binmiyor. Deadlift veya rowingte daha çok yük biniyor çünkü bar ile omurga arasında bir mesafe var

hermit bunu beğendi.
  11. hermit

hermit Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Powerlifting dediğin gibi ama strongman yarışmalarında strict şart değil biliyorsun, bir Eddie Hall vardı strict axle press rekoru kıran. :) Adam tam bir press canavarı. Double hitch dedikleri bir yasak var ama, 2017'de baya mevzu olmuştu.

afka9 bunu beğendi.
  12. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Eddie hall'ın press'leri özellikle çok iyi de total raw güç açısından da bence gelmiş geçmiş en kuvvetli kişi. Adam cidden canavar :)

hermit bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş