100 GÜNLÜK DEĞİŞİM 88.2-77.8 kg

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve sadik95 tarafından 16 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sadik95

sadik95 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle herkese merhaba , 100 gün önce kilo vererek öncelikle sağlıklı bir görünüme ulaşmak hedefiyle kendime spor ve beslenme programı hazırlayarak bu sürece başladım. Daha önce profesyonel bir spor geçmişim ve bu konular hakkında herhangi bir ileri düzey bilgim yoktu. Tamamen deneme yanılmalar ile bu 100 günlük ilk süreci tamamladım. Bir çok hatalarım oldu ilk etapta ağırlık çalışmalarından korktum ve sadece kardiyo idmanları yaptım. İlk ay hızlı kilo verdim ama bunun pek sağlıklı olmadığını sonradan anladım. Şu an haftada 2 gün kardiyo 3 gün ağırlık antrenmanımı yapıyorum. Beslenme programım ise tamamen geçmişte tükettiğim sağlıksız şeyleri çıkarmaya dayanıyor. Ekmek abur cubur ve meşrubatı keserek, akşam 8 den sonra herhangi bir şey tüketmiyorum. Evde hazırlanan ve protein ağırlıklı besinler ile besleniyorum , günlük yaklaşık 1700 kalori alıyorum. Bu süreçte hiç bir takviye ürün kullanmadım.
    Ölçü değişimlerim şu şekilde,
    boyum 180 cm
    kilo = 88.2 - 77.8 kg
    göbek = 103 - 88 cm
    kol = 32 - 34.5 cm
    yağ oranı = 20.2 - 16.5

hedefim 78 kilo civarında yüzde 10 yağ oranına sahip olabilmek. Bunun için 2 aylık süreçte 5 kg daha verip devamında kas kütlemi artırmayı hedefliyorum. BU fikir doğru mudur yoksa şu anki kilomda sabit kalarak yağ oranımı düşürebilir miyim?
    fotoğraflarım şu şekilde ;

Ekli Dosyalar:

goodfellas9 ve Hydraa bunu beğendi.
  2. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Hocam iyi gidiyorsun aynı şekilde devam et. Önce kilo verip tekrardan temiz şekilde almaya çalışmak senin için daha iyi olur. Onun dışında 78 kilo ve yüzde 10 yağ oranına ulaşmak 180 cm boyunda biri için malesef kolaylıkla ulaşılabilcek bir hedef değil. Bu yüzden hemen pes etme en azından 1 yılını gözden çıkarmalısın :)

goodfellas9 bunu beğendi.
  3. sadik95

sadik95 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumun için teşekkür ederim hocam , ben de önce kilo verip sonra yağlanmadan kilo almam gerektiğini düşünüyordum. Sabırla devam etmek gerek :)

Sayfayı Paylaş