%10 yada 20'lik Forskolin özünü nerede bulabilirim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ulaire tarafından 14 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    İyi günler arkadaşlar. Az önce bir forskolin ile ilgili bir çalışma okudum ve etkileri oldukça ilgi çekici geldi. Çeşitli ne olduğu belirsiz sitelerde satıldığını gördüm ama güvenemedim. Bu bitkisel ürünü daha önce almış olan ve güvenilir kaynak tavsiye edebilecek var mı?

Okuduğum kaynak: Godard MP, Johnson BA, Richmond SR. "Body composition and hormonal adaptations associated with forskolin consumption in overweight and obese men." Obes Res. 2005 Aug;13(8):1335-43.

Buda kısa özeti
    "Scientists recruited 30 overweight subjects, 15 of which received 250 mg of 10% forskolin extract twice a day and 15 of which served as the placebo group.

After 12 weeks, the forskolin group had the following results:

Significantly elevated free testosterone levels (an increase of 16.77 +/- 33.77%, compared to -1.08 +/- 18.35% in the placebo group).

Increased lean body mass.

Increased metabolic rate.

Significantly decreased body fat percentage and fat mass (as determined by DXA).

Lowered blood pressure.

Keep in mind, too, that the study didn't require the subjects to do any kind of training or dieting. All of the fat loss and additional lean body mass happened on its own."

Türkçesi

30 adet aşırı kilolu kişi seçiliyor ve yarısına günlük 2 kere 250mg %10 luk Forskolin özü veriliyor. Kalan yarısı kontrol grubu olarak kalıyor.
    12 hafta sonunda Forskolin verilen grupta:
    - Ciddi bir serbest testo artışı
    - Yağsız kütle artışı
    - Metabolizma hızında artış
    - Dxa yöntemi ile analiz sonucu yağ kütlesinde ciddi bir düşüş
    - Kan basıncında düşüş gözlemleniyor.

Bu değişimler herhangi bir diyet yada antreman olmadan tamamen kendi kendine gerçekleşiyor.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş