10 aylık değişim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve BrsCnYldz tarafından 20 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. BrsCnYldz

BrsCnYldz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar 1.5 yıldır bu işin içindeyim fakat sadece bu süre zarfında 10 ay tek çalışabildim hep ara vermek zorunda kaldım sonra tekrar başladım . Şimdiye kadar hiç bir salon hocası ve başka bir hoca bana yardım etmedi . Kendi programımı hep kendim yaptım. Ama ilk 2 ay boyunca bilmiyordum hiç Dumbell ve Barbell a hiç girmedim hep salondaki makinalarda çalışıyordum. Sonra kendime sürekli program hazırladım . Hep değiştirdim aylık olarak ve şu an bu haldeyim . Gelişim iyi mi ara vere vere 10 ay yaparak bu haldeyim şu an da

2. viliver

viliver Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    foto yok :)

3. BrsCnYldz

BrsCnYldz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Özür dilerim telefondan yazmıştım yüklenmemiş :D 13054430_10207731234972121_1161936590_o.jpg

4. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    dostum çok iyi bence

5. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Biraz daha iyi olabilir di, hevesin kırılmasın yanlış anlama, ama şuan 10 ayda böyle oldun mu oldun, eskisinden iyi mi? Kesinlikle iyi bence başarılı diyebiliriz

Before after ölçüleri bilmiyorsanda en azından kilo değişimini yazar mısın

6. BrsCnYldz

BrsCnYldz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    nasıl on ayda böyle oldum anlatayım 1 ay yaptım 1 ay ara verdim sonra 3 ay yaptım 4 ay ara verdim sonra yine 3 ay yaptım 45 gün ara verdim ve şimdi 3 ay oldu tekrar yapıyorum. Kolum şimdi 37 cm. eskiden kaçtı bilmiyorum. kilom 54 tü. şu an 69 . Ara verme sebebim ise okul okuyorum tatil zamanı çalışıyorum. Özellikle yaz tatilinde baya kilo veriyorum geçen yaz tatili 58 olmuştum. şimdi öyle böyle 69 oldum.

7. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Açıkcası şuan %100 başarılı olduğunu söyleyebilirim 15 kilo almak başarıdır, lakin 69 kilo yine de hacim olarak yetersiz duruyor, boyun kaç

8. BrsCnYldz

BrsCnYldz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    boyum 1.77 evet hacim biraz daha lazım bana. Genetik olarak zayıf bir aileyiz . Babam da eski futbolcu o yüzden midir bilmem 54 yaşında olmasına rağmen sıfır göbek :D yağ oranı toplasan 7-8 vardır tüm vücudunda. Hacim kazanmak zor bir durum benim için ama öyle böyle yapacağım inş. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Nisan 2016 ---
    bu arada geç gördüm tşk ederim hocam

9. gurcelik

gurcelik Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Tebrikler dostum, azmin ve özellikle kararlılığın için kutlarım seni, açıkcası birçok ektomorf arkadaşımız bu forum içerisinde senden nacizane tavsiyem, bu konu altında beslenme programını yazman olacaktır, sonuçta bu başlık yıllarca kalacak ve birçok arkadaşa ilham olacaktır, tekrardan tebrikler başarılar

- "Başlamak için mükemmel olmak zorunda degilsin, lakin mükemmel olmak için başlamak zorundasın."

10. BrsCnYldz

BrsCnYldz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Çok sağolun hocam inan bu şekilde yorumlar beni daha kararlı kılıyor . Beslenme programımı yazıp atacağım hemen . Umarım kalır ve bir çok arkadaş değişimimi görerek azimlenir. Sağlıklı günler hocam güzel yorumunuz ve tam yerinde olan sözünüz için teşekkürler .
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Nisan 2016 ---
    Beslenme Programım ise şu şekilde arkadaşlar yazmadan önce şunu diyeyim okul okuyorum ve derslerin sabah olduğu günler var ona göre beslenme programımı hazırladım . Kaç kalori olduğunu bilmiyorum ama baya iyi işe yarıyor emin olun . Kaç kalori olduğunu bilen arkadaşlar yardım ederse de sevinirim

08:00 Kahvaltı 1 Yumurta Yarım somun ekmek arası 4 dilim peynir yarım domates 1 salatalık yanında elma suyu yoksa farklı bir meyve suyu ( kayısı değil ) kahvaltı sonrası 1 kase eti lifalif 250 ml süt ile .

Öğle yemeği 13:00 Okulda ders erken biter ise evde yiyorum ve şu şekilde : Kızarmış tavuk ( yarısını bitiriyorum ) 1 somun ekmek , 1 domates ,5-6 tane zeytin , 1 salatalık .

Ara öğün : kaju, fıstık , fındık ve badem her biri 6-7 tane.

Antrenman öncesi jelibon .

Antrenman sonrası 21:00 300 gr tavuk sote ( tavuk göğsü , domates , biber, soğan ) ve pirinç pilavı . ve ya 300 gr et sote ( kıyma et ) pirinç pilavı . Pilav bazen bulgur olabiliyor. Yiyebildiğim kadar yiyorum.

Şimdi ise okul olmadığı vakit beslenme şeklim

11:00 Kahvaltı 2 Haşlanmış Tam yumurta . 1 somun ekmek 50 gr ton balığı , 15-16 adet patates kızartması , 3-4 dilim sucuklu-kaşarlı yumurta , 5-6 zeytin , 1 salatalık ,1 domates . Yemek ardından hemen 3-4 kaşık nutella ve 3-4 kaşık fıstık ezmesi

15:00 öğle yemeği Dün akşamdan kalan tavuk sote ve ya et sote ve pilav . yanında yarım ekmek. yemek sonrası eti lifalif

Ara öğün : Çerez , 20 civarı çekirdek , 5 er tane kaju, fıstık, fındık, badem . Mısır gevreği çikolatalı 1 kase 250 ml süt ile

21:00 Antrenman sonrası akşam yemeği : Yine aynı şekilde 300 gr tavuk sote ( tavuk göğsü , domates , biber, soğan ) ve pirinç pilavı . ve ya 300 gr et sote ( kıyma et ) pirinç pilavı . Pilav bazen bulgur olabiliyor. Yiyebildiğim kadar yiyorum.

Beslenme düzenim bu şekilde 54 kilodan 69 kiloya ulaştım karın bölgesi de hiç kilo almadı ve çalışarak baklavaları çıkarttım. Yeter ki inanın arkadaşlar . İlk gittiğim zamanlar dalga geçip sen kim vücut yapmak kim tarzı laflar ediyorlardı. şimdi ise benimle beraber gelip 1 ay çalışıp sporu bırakıyorlar. Yeter ki aynadaki görüntü düşmanınız olsun arkadaşlar. !!

Son düzenleme: 21 Nisan 2016
  11. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Çok saol hocam 177 59 kg yim :'((( moralim kötü bu programı uyguluyacahjm.karın kası hareketlerin neler?bende var ama korumak kuvvetlendirmek istiyorum .

12. BrsCnYldz

BrsCnYldz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Karın evde çalışıyorum her gün hocam şu şekilde
    Flutter Kicks 4x20
    Air Bike Crunches 4x20
    Leg Raises 3x10
    Sit-Ups 3x10
    Knee-to-elbow-sit-ups 3x15