1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1 Yıllık Çalışma

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ByBars tarafından 11 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. CZT

CZT Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    1 sene için güzel gelişim olmuş.Ağırlık konusuna gelince ağırlık kişiden kişiye göre değişir kimisi ağır antreman çıkarır kimisi bölgeye konsantre olup hafif adeleye yedirerek yapar.Bunu en iyi kendin anlayabilirsin.Yani şampiyonlar şampiyonu Hakan Gümüş bile 120 kg ile bench press yapıyo ama Timuçin Canel bu ağırlıkla kol çalışıyo:)bana kalırsa senin yapman gereken göğüs idmanını biraz daha detaylandırarak şiddetli çalışman.

2. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenmanlarimi 30-45 dakika icinde siddetli ve sert yapmaya ozen gosteriyorum.1.5 saat agirlik calisiyorum ama senin kadar gelisemedim diyenlere selam ediyorum:;-)

3. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    mükemmel. başarılarının devamını dilerim.

4. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Gerçekten omuz başı çok güzel ve kusursuz gibi duruyor tebrikler kullandığın kür hakkında özelden bilgi verebilirmsin?

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi bir vücudun var abicim ancak dikkatini çekti mi bilmiyorum brachiolaridis kasın hiç ortalıkta yok ve biceps tepelenmemiş sanki. onun dışında hiç bir eksik yok omuz başlarını özellikle beğendim :D tricepsler de iyi. belde hafif yağlanma var demişin ama gerçekten çok sağlıklı bir bel bölgen var yani yağlanma pek te yok. bir yıl için süper bir vücut

6. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    brachiolaridis ? ilk kez duydum. ) bicepslerimin yeteri kadar büyümediğini bende gözlemledim.

7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    brachioradialis olacaktı o kusura bakma :D

8. cekodaya

cekodaya Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    KPSS hazırlanıyom.Bu sefer olacak inşallah panpa
    Yer:
    esenler
    göğüs sıfır nerdeyse alt üst ne varsa daha çok tekrar daha çok set gir benche
    Kollara gereken özeni göğüslere göstermemişsin panpa

9. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    eksikler olacak tabiki omuzlar kollar gayet iyi görünüyor.
    gögüste eksik çalışmaktan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
    ama diğer bölgelere göre daha geride kaldığı için daha farklı çalışmalar uygulanabilir.
    gögüs için 1 hafta 10-12 tekrar yapabileceginiz bir agırlıkla çalışmak
    diğer antrenman haftası ise maksimum 8 tekrar çıkarabilecegimiz bir agırlıkla çalışmak faydalı olabilir.

göğüste gelişmenin az olduğu durumlarda çok ağır grip çok zorlanarak çalışmak gücsüz olan gögüs kaslarından daha çok diğer kas gruplarına binebilir mesela tricepslere gereginden daha fazla yük binebilir.

10. mojoksk

mojoksk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eger birazz ugrasıp karın yaparsan bu iş tamamdır !

11. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle tebrikler. Kol için yanlış ölçüm almış olabilir misin acaba, zira bana 40'tan az gibi gelmedi.

12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili conicon işte sana çok güzel bir simetri-definasyon örneği :D yağsız bir 38cm kol biraz bulk bir 40-41 cm lik kola denktir yaklaşık olarak. insanların yağ oranını düşürmek için uğraşması da tam bu olaydan ötürü işte :D

conicon bunu beğendi.
  13. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    çok ağır bir yorum

14. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Sana katılıyorum evet, define bir kol aynı ölçülerde yağlı bir koldan daha kalın durur, ancak cidden define de olsa bu kol 38 değil ya:D

15. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili ByBars,

Salonunuz pazar günleri açık ise, size etkili bir göğüs antrenmanı daha doğrusu antrenman programı dizilimi veririm. Bu sayede gelişim sağlayacağınızı düşünüyorum...

Saygılarımla,

16. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yapıcı yorumlar için teşekkür ederim.
    Kolum 30 cm iken 34-35 var mı diye sorarlardı. 35 oldu yok baba en az 37-38 dendi. şimdide 38 i gördük 40-41 den bahsediliyor. )

Fitness&Model fikirlerine açığım.

17. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Bybars,

Malum göğüs ile ilgili fikirlere açık olduğunuzu belirtmişsiniz. Dönüt olarak aldığım bilgiler doğrultusunda size önerebileceğim, devreden program şeklidir.

Şu anda aktif olarak bende bu programı kullanmakta hatta verim almaktayım. Benim de göğüs ile ilgili bazı sıkıntılarım vardı, geçen sene foruma fotoğraf koyduğum dönemlerde. Bu sistemi bir çok profesyonel sporcu uyguluyor bildiğim kadarıyla. Hoş bana sual olarak soranlara imkânları doğrultusunda bunu yapmalarını öneriyorum.

Normalde şartlarda her bir bölge haftada 1 kez çalıştırılır diye öngörü var. Doğrudur veya yanlıştır diyemem. Bu sizin ne beklediğiniz ile vücudunuzun nasıl cevap vermesi ile ve aynı zamanda nasıl "recovery" iyileşmeyi sağladığınızla ilgili bir durumdur.

Bana kalırsa bahsi geçen programa geçmeden önce sıradan bir programı incelemek isterim.

Örneğin:

Pazartesi Salı Perşembe Cuma çalışan birisi, yani günler sabit, içerik sabit olmakla birlikte değiştirilebilir bir programın katkısı vücudun beklentilerine az gelebilir. Yukarıda saydığım maddeler yerine oturuyor ise. Düşünsenize, pazartesi girdiğiniz bacak veyahut herhangi bir adaleyi bir sonraki pazartesiye kadar beklemek zorundasınız.

Oysaki, bir çok bilimsel araştırmalar ve makalelerden de anlaşılacağı gibi, ara ara MF dergisini alanlarda bilir, Kasın çalıştırılarak dinlenmeye ve büyümeye terkedilişinin minimal bekleme süresi için 48 maksimal bekleme süresi içinse 72 olduğunu belirtmişler. Şimdi biraz açarsak;

Pazartesi 18:00 sularında idmana başladım 20:00 sularında bitti. Salı 20:00 1. gün "TAM" Çarşamba Saat 20:00 2. Gün "TAM" Minimal bekleme süresini tamamlamış bulunmaktayız, ama bilim adamları bunun değişiklik gösterebileceğini söyledikleri için ben maksimal beklemeyi tercih ediyorum. 72 saat yani, Perşembe 20:00 gibi yine aynı idmana girilebilir. Yalnız unutmamak gerekir ki, ek dinlenmeler ile, diğer idmanlarınızın çakışma durumu var.

Bu demek oluyor ki;

Vücudu 4 ayrı bölüm antrenmanı ile çalıştırdığımızı varsayıyoruz. Hard Gainer stratejisi...

Pazartesi girilen A antrenmanı, Salı girilen B antrenmanı, Çarşamba Genel istirahat, Perşembe C antrenman ve Cuma D antrenmanı. Mecburen Cumartesi dinleniyorsunuz. Ama Pazar günü dinlenmenize gerek yok. Pazartesi yaptığınız A antrenmanını 1 gün önceye çekerek, Pazar'a alıyorsunuz. Bir sonraki hafta bu Cumartesiye geliyor. Ve MF dergisinde de bir programın içeriğinin dizayn edilmesi noktasında, A antrenmanı ve B antrenmanının Ana bölgeleri hedef aldığını göstererek, 3 haftaki antrenmanın içeriğini A ve B tekrar ederek sağlamış oluyor. Yani bu demek oluyor ki, 2 hafta Cumartesiye gelen A antrenmanı ve Pazar'a gelen B antrenmanı Pazartesi ara verilerek Salı A ve Çarşamba B olarak geri dönüyor. Arkasından CUma ve Cumartesi C ve D antrenmanı giriliyor. Pazar istirahat ve tekrardan Sıfır antrenman programının başına dönüyoruz.

Bu sayede, A ve B Antrenmanının içeriğini oluşturan ana kas gruplarını 3 haftada 4 kez çalıştırmayı başarmış, ve yol kat etmeleri için onlara gereken her türlü yardımı yapmış oluyorsunuz.

Umarım detaylandırmalar sizi sıkmamıştır.

D.N= M'F dergisi alanlar bu programa yabancı olacaklarını sanmıyorum...

Saygılarımla,

hogan bunu beğendi.
  18. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Katkın için teşekkür ederim. Sıkılmadım, bilakis okurken keyif aldım. Kaliteli beslenip, iyi dinlendiğimiz sürece tek kas grubunu haftada 2 kere çalıştırmış olmanın sorun yaratmayacağını bizzat kendi vücudumda deneyimledim. Her nekadar çok sıkı çalıştığımı düşünsemde bu iş birazda anatomik. muhtemelen arzu ettiğim göğüs şekline erişemeyeceğim. sadece biraz daha hacimlenmesini bekliyorum. mevcudu sorun etmemeye çalışıyorum .)

Genel olarak göğüs ve bacak haricinde gelişmesinde sıkıntı yaşadığım bir bölgem yok. Gerçi bacak çalışmadan önce 54-55 cm di. şimdilerde 60-61 i gördü. Kot pantolon giydiğimde sevgilim popomu mıncıklıyorsa görev tamamlanmış demektir aslında .)

19. andigoto

andigoto Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    sultangazi
    elletme kendini;)

20. maskopat

maskopat Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul/gopaşa
    öncelıkle tebrıkler definasyon hakkında bıraz bilgi verirmisiniz????

Sayfayı Paylaş