1 sene dolu dolu çalışma

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve onurta tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. onurta

onurta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    1 senelik çalışmam bu bir senenin 3 ayını günde çift antrenmanla geçirdim hiç kardiyo yapılmadı çift antrenman zamanları günde çift bölge çalışıp 3-4 saat antrenman yapıyordum

2. PrensDK

PrensDK Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tıp Öğrencisi
    Yer:
    Antalya
    Overtraining yalan oldu burada :D

UZİKONİGRASSE bunu beğendi.
  3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Overtraning yanlış anlaşılıyor.
    Ben güne ağırlık çalışması ile başlarım. Ama aynı gün(bazen 1 saat dinlendikten sonra) 2 saate yakın kick boks, karate ve judo antremanları yaparım. İlk zamanları canım çıkardı ve ben overtraning oldum zannederdim, meğer vücudum o tempoya alışmamış.Alışınca hiçbir şey olmadı.
    Haftada sadece 1 gün dinleniyorum.(Genelde Pazar günleri)
    Ama uykumu alırım. Beslenmem ise bomba gibidir. Steroid hariç, her şeyden faydalanıyorum. Antremanlar da, yanımda mutlaka içeceğim olur, bu sayede sürekli bedeni besliyorum.

Ama beslenme iyi değilse, uykuda yarım yamalaksa, zaten gün içinde çökersin.

Overtraining derinlemesine anlatılmalı. Sadece antreman süresi olarak anlatılmamalı. Aksi takdirde doğru düzgün dinlenmeden saatlerce koşan maratoncuları izah edemeyiz kimseye:)

Nanza bunu beğendi.
  4. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
  5. muzaffer_53

muzaffer_53 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Valla bana pek doğal gelmedi :D doğalsa 2 yıla arnoldsun heralde sen

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Tebrikler güzel gelişim.

overtraining sorununun ortaya çıkması için uzun süre yetersiz beslenme ve yetersiz dinlenme gerekli. yaşam tarzınız, bulunduğunuz yer, ve maddi imkanlarınız önemli. Bunlar yeterliyse ve doğru planlama yapılırsa sorun olmaz zaten. Her gün full kalorisini, makro ve mikrolarını kaliteli gıdalardan karşılayan, üstüne destek ekleyen, gece uykusunu uyuyabilen, gün içinde stres yükü altında kalmayan, oksijen ve güneş gören insan için overtraining ihtimal dışı kalır.

Mesela İstanbul'da, asgari maaşla, asık suratlarla, binbir stresle, metrobüsle, geceleri yarım yamalak uykuyla, ucuz hormonlu gıdalarla yaşayan adam mesela hastanelik olur. Anlatabiliyor muyum?Evet o müthiş şehirlerde huzur yok, oksijen yok, kaliteli gıda da normalden pahalı.

Allaha şükür, ben o İstanbul'da tanesi 1 lira olan limonu, vaşingtinnn denilen portakalları bedavaya bahçelerinden toplayıp yeme fırsatına eriştim, fark büyük.

Sayfayı Paylaş