1 haftam var ve kararsızım

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Micropyre tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Micropyre

Micropyre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    boyum 1.75 kilom 85 17 yasındayım. Boksa baslamayı düşünüyorum. Boks yaparken yağları eritip kas yapabilirmiyim ? haftasonları kosmaya baslıcam bunun boks yaparken bana bir zararı olurmu ? ygsden sonra mart ayında boks antrenmanlarına alısında yüzmeyede gitmek istiyorum gidersem bana sorun cıkarırmı ve birdahaki yaza kadar istikrarlı olmam halinde vücudum nasıl olur ? yardım edebilirmisiniz ?

2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Eyvah eyvah o melun soru soruldu :) yağları yakıp kas yapmak diye bir olay yok, yağlar parçalanarak enerjiye dönüştürülür, yakıt olarak kullanılır ve vücuttan atılır, kaslar ise hepimizin bedeninde bulunan, belirli çalışmalarla büyütülebilen, uzayabilen ve kısalabilen dokulardır, yani ikiside ayrı maddedir, kaslar yağları enerji olarak kullanabilir o kadar. Bu saydıklarını bir arada yapmanın hiçbir dezajantajı olmaz, boks mükemmel bir kardiyo egzersizidir ciddi manada yağ kaybettirir, aynı zamanda kasların uzayarak bir bayan için estetik olmasını sağlayabilir, haftada 4 kez olmak üzere 1 saat civarı bunlardan bir kombinasyon yapıp, doğru beslendiğin takdirde yağlardan kurtulup, daha dirençli, sağlıklı bir vücuda sahip olursun normal şartlar altında. Abi tavsiyesi istersen bunlardan ikisi yeterlidir derim, biran önce başlamalısın, şimdiden kolay gelsin sana.

3. Micropyre

Micropyre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    benım bel ve kalçada genellikle çok yağ var onlardan kurtulursam zaten tamamım 1 sene içerisinde çevikleşirsem amerikan futboluna başlamayı düşünüyorum. bel ve kalçalar dışında pek bir sıkıntım yok omuzlarım basket oynadığım için geniş hoşıuma gidiyor. wing chun wing tsun hakkında düşüncelerinizi alanbilirmiyim ?

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Bu egzersizlere dağ dayanmaz merek etme değil yağ, iradene hakim olduğun müddetçe amacına ulaşırsın. Win Chun bildiğim kadarıyla adını mucidi bayandan alan, kendinden iri ve güçlü savaşçıları alt etmek adına hızlı saldırı, kesin sonuç üzerine kurulu bir disiplin, savunma adına faydalı olabilir, lakin boks idmanları kadar yağ kaybettireceğini sanmıyorum.

5. Micropyre

Micropyre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    teşekkür ederim hedefim ikisinden birini seçip ilerlemek sadece amerikan futboluna baslayana kadar yüzme yapabilirim boks konusunda kick boks ve sonrasında muay thai ye kadar 1 sene 1 sene aralıklarla kendimi yükseltmeyi düşünüyorum.

columbu bunu beğendi.
  6. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Kafan cok karisik boks yuzme felan filan ben sana nacizane fikrimi soyliyim eger amerikan futboluna baslayacaksan oncesinde vg yada crossfit yapman daha yararli olur

Sayfayı Paylaş