1 aylık vücut değişimi

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve turkeyis tarafından 13 Temmuz 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar merhaba, hayatımda ilk defa spor yapıyorum. Bilmiyorum ne kadar dogru ama cok sıkı antrenman programı uyguluyorum. Full body her bölge için 3 hareket yapıyorum. Yaklaşık 2.5 saat sürüyor. Stabil bir programim yok. O an hangi hareketi yapmak istiyorsam onu yapiyorum( bench squat gibi başlıca hareketleri her gün uyguluyorum) . Gogus ve kollarsa gelişme var biraz ama sirt kisminda gelisme yok gibi sanki. Aiz ne düşünüyorsun. Taktik maktik yok bam bam prensibini birakip duzgun bir program gelistirmeli miyim sizce? Tavsiyeleriniz nelerdir

Ekli Dosyalar:

2. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    2 2.5 antrenman süresi ve hareketlerin spontane belirlenmesi çok güç gelişim sağlatacaktır sana

3. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Ne önerirsiniz hocam

4. Chuck94

Chuck94 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Bence upper/lower spliti uygulayabilirsiniz. İnternette çeşitli varyasyonları mevcut.

5. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Spora ilk başladığınızı düşünürsek internet üzerinden örnek ağırsağlam 5*5 programı uygun olabilir. Programınız temel hareketler odaklı olsun. Her bölgeye 3 hareket oldukça fazla. Eğer ki yeni başlayansanız bir günde yapacağınız hareket sayısından ziyade haftalık sıklığa ve şiddete daha çok önem vermelisiniz. Yani antrenman programı şahsi görüşüm full bodyde bile bir saati geçmemeli. Ben bir saatin üstünde geçen antrenmanlarımda şahsen hem mental hem de kas yorgunluğu yaşamaktayım. Kendimin 2.5 saat bir antrenmanda ne durumda olacağımı düşünemiyorum. Kısacası tavsiyem hareket sayısının az ama haftanın üç günü her bölgeyi çalıştıracağınız bir antrenman modeli kaldırdığınız ağırlıkların şiddetinide arttırrak gitmeniz halinde şu anki durumunuzdan aynı şartlarda daha iyi verim sağlamanızı sağlayacaktır.

6. Niklaus Mikealson

Niklaus Mikealson Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    50. dakikadan sonra stres hormonu salgılanması başlar. Stres hormonu kas yıkımı yapar. Bu yüzden 1.30 saatten fazla yapmak çok da iyi değil. 1 saat mükemmel bir süre. İsteyen abilere bilimsel kanıt atarım.

ahmet377 bunu beğendi.
  7. burkiirap

burkiirap Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Kondisyoner
    Gelişimin gayet güzel, yağ kaybetmiş görünüyorsun Antrenman programının seviyene göre ağır olduğu düşüncesindeyim, antrenman öncesi ve sırasında halsizlik hissedersen yazabilirsin. İyi sporlar :)

Sayfayı Paylaş