1 Aylık Supplement Programı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve BerkayOzturk tarafından 27 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. BerkayOzturk

BerkayOzturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Ben ramazanı olabildiğince güzel bir şekilde atlatabilmek için gerek beslenme programları, gerek spor programları hazırlattım. Ancak bu beslenme programının içinde supplementler var (Whey, Casein ve BCAA). Fiyat toplamı yaklaşık 700 lira yapıyor. Şimdi olay şurada, ben bu kadarlık bir masrafı sadece bir kere yapabilirim, her ay veya her 3 ayda bir vs artık ne kadar götürecekse, ard arda veremem. Sadece ramazanda kullanmak için alsam, bir faydasını görür müyüm? Sonrasında supplement kullanımını bıraksam/azaltsam bir zararı olur mu?

Teşekkürler

2. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    ramazani off sekilde gecirmeyeceksin sanirim degil mi birde 700lira yemek +supplement mi supplementlerde neler var

3. Trabzonum61

Trabzonum61 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    700 harcayacaksan gainer whey bcaa amino glutamıne ye yetiştirirsin caseine gerek yok diye düşnüyorum

4. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Cidden 700 tl lik ne aldgni merak ettim
    Guzel kombinler yapiyorum kafamdan pahalilari yerlestiriyorum yine 700 u tutturamadim.700 tl lik 1 ay supp almak yerine bence 1000gr lik bi whey 1000grlik bi casein bide bcaa alsan daha mantikli
    Artan paranda cebindekalir.

5. BerkayOzturk

BerkayOzturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ilk olarak cevaplarınız için teşekkürler. Şöyle diyim uzun süre aç kalacağım için kaslarımı uzun bir süre besleyecek supplementler lazımdı. Bunun için antrenörüm bana bu ürünleri önerdi:

1- Musclepharm Combat Powder 1814 Gr (Kısa - uzun emilimli proteinler) 169 TL
    2- Universal Casein Pro 909 Gr (%100 Micellar Kazein, vitamin, mineral ile uzun süre kasları beslemek için) 189 TL
    3- Weider Premium BCAA Powder 500 Gr (Kaliteli ham madde ile kas gelişimini desteklemek) 125 T
    4- Supplementler.Com Shaker 700 ML (700 ml) 10 TL

TOTAL = 493 TL (Yanlışıkla Weider'den 2 tane sepete eklemişim artık nasıl olduysa, iyiki siparişi vermemişim...)

Şimdi tablo böyle ancak ben bu harcamayı her ay veya 2 ayda bir yapamam. Sizce hiç supplement kullanmazsam ramazanda kas kaybı olur mu? veya ileride sadece whey ile devam etsem arada bcaa kullansam olur mu? Bu tarz şeyler düzenli kullanım ister onun farkındayım ancak bütçem kısıtlı.

6. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    universal kazein bir kilosu 125 lira olimp in 500gr bcaası var 110 lira al onları bir ay kullan derim fakat ne kadardır spor yapıyorsunda kas kütleni korumak istiyorsun merak ettim :)

7. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Combat 170tl mi ? : OO öldürseler combata 170tl vermem.caseini optimum al 1.8kgsu 175tl.bcaa olarak saf bcaa dymatize 5050 al 65tl.300gr saf bcaa.shaker caseinin yanına hediye zaten.Protein olarakta optimum al orta şekerli istiyorsan combat nedir arkadaş.Olmadı daha ucuz istiyorsan 150tl hardline 3matrix,olmadı daha pahalı olsun diyorsan dymatize iso 200 205tl.Toplayalım : 445tl ye bomba stack.Yanına da bir kreatin at 30-35tlye 480tl.Gece için de 85tlye gh max al.565tl.Bu kadar yeter daha birşey almana gerek yok.Hepsini makul kullansan 3ay götürür normal kullanımda.Makul kullanırsan 4 ay.

8. BerkayOzturk

BerkayOzturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası antrenörümün dedikleri dışında supplement almak istemiyorum, hocamın bana özel çıkardığı bir liste bu ve sporda yeniyim. Combatın fiyatına gelince evet bana da fazla geldi ancak o özelliği taşıyanlardan en iyisi o. BSN eskisi gibi ürün yapabilseydi SYNTHA-6 mesela benzer işlev görürdü. BCAA'ya gelince de fikrim sabit, ileriki zamanlarda daha uygun fiyatta olanlara geçebilirim. Casein de biraz pahalı geldi.

Sizce bunları alırsam ne kadar süre götürür (Her gün 1 ölçek) ve bittiklerinde supplement alımını azaltsam yine de fayda alır mıyım?

EDIT: Nedir bu dalgınlığım anlamadım.. Casein 125 tl weider bcaa 189 tl :) yerlerini değiştirmişim

9. BerkayOzturk

BerkayOzturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Re-Post için özür dilerim. Evimin yakınında bir mağaza buldum orada satılıyor ve websiteleri de mevcut. Orada indirm yapıyorlar %10 miktarında. Orjinal olduğunu iddia ediyorlar ve ben bir şans tanımak istedim onlara. 434 liraya temin edicem hepsini. Umarım pişman olmam :)

10. volvol3434

volvol3434 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ßunların çoğu doğal gıdalarda da var dayı ne gerek var o kadar masrafa giriyorsun 5 aylık mutfak param senin harcadığın alacaksan bi whey al yeter bea

11. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Kardeş boşuna tavsiye yapma adam kafaya koymuş neden soruyor onu anlamadım ben.Onu da git antrenörüne sor.Sana illa bunları kullan diyorsa bildigi vardır bunları da ona sor mümkünse.

SemihCebraiL bunu beğendi.
  12. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Dymatize iso 240 tl
    Weider creatin 130 tl
    Optimum glutamin 100 tl
    Scvation xtend 100 tl
    Universal casein 125 tl