1 Aylık değişim Devam etmelimiyim ?

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Emir0001 tarafından 31 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Emir0001

Emir0001 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yaşım 20 yağlarımdan dolayı başlama gereksiniminde bulundum ilk gün 73 kilo ile başladım 1 haftalık adaptasyon sonrası protein ve kreatin kullanmaya başladım kendi iradem ile hocaların bir tavsiyesi değildi ıyi mı yaptım kötü mü bilmiyorum şuan 78 kiloyum ağır antreman yapıyorum
    Program 1.gün göğüs on kol 2. Sırt arka kol 3.karin bacak 4. Omuz karin sizce devam etmelimiyim tavsiyelerinizi bekliyorum
    Ilk 3 resim ilk gün çekindiğim fotoğraflar..

Ekli Dosyalar:

2. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Bence yeterli devam etmene gerek yok.olmussun sen.

Constance ve NeverEnough bunu beğendi.
  3. Emir0001

Emir0001 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Maksadınız insanları küçümsemek mı? Yoksa kişiliğinizi ayaklar altına almak mı ? Orada demek istediğim gelişim yeteri kadar olmuş mu diyeydi sizin gibi insanlar yorum yapmasın

drokuz ve selimcan12 bunu beğendi.
  4. Ayhanmetal

Ayhanmetal Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum yagliydim diyorsun bir ayda 5 kg aliyorsun yani tamam yagli ve spor gecmisi olmayan kisilere de clean bulk onerilebiliyor bazen ama ayda 1 1.5 temiz kg en fazla. Bu sekilde devam etmemelisin bence bir de 1 haftanin hemen sonunda whey creatin falan cok gereksiz vucudunun bunlara ihtiyaci yok suan buyuk ihtimal kullanilmadan atiyordur da bosuna yuk bobreklerine

5. Emir0001

Emir0001 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Abicim çok hızlı kilo alıp veriyorum bende anlamıyorum

6. selimcan12

selimcan12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Bu forumda bi sizi anlamadim her konuda insanlari kucumsuyorsunuz dalga gecer gibi cevaplar veriyosunuz

7. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Diyet yapın , protein ağırlıklı beslenin, yağlanmışsınız 1 ay da , yanlış giden birşeyler var.
    Aldığınız 5 kilonun 2 kilosu kreatinden kaynaklı olabilir, kreatin vücutta su tutumunu arttırır. Yeni başladıysanız minimum ilk 3 ay supplement kullanmayın. Alacaksanız bcaa kullanın tavsiyemdir. Kas fiberleriniz haraketleri ve ağırlıkları öğrenip adapte olabilsin. Kardiyoda ekleyin, yağlı bir vücuda sahipsiniz. Antrenman sisteminiz compaund hareketleri ile olsun, tavsiyem split yerine Full body antrenmanı yapın. Şunuda unutmayalım,supplementler sihirli değnek değildir olsada olur olmasada olur , şart koşmayın kendinize. Protein ağırlıklı beslenin güzel bir antrenman sistemi yapın, gerisini vücudunuz halleder.

8. Emir0001

Emir0001 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Dediginiz gibi full body yapmak isterim fakat 1.ay için ağır gelir mi diye düşünmüştüm en azından deneyeceğim olabildiğince protein ile beslenmeye çalışıyorum sadece spordan sonra protein tozu kullanıyorum. Sizce kilo alıp definasyon mu yapmalıyım zayıflayıp kas hacmini artırmaya mı?

9. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Bulk yâda definasyon, şuan için size bence gerekli değil. Ileri seviye sporcular , yani vücudunu tanımış, beslenme programını oturtmuş, belli bir kas kütlesine ulaşmış sporcuların fantazisi dilelim , daha iyi büyümek için yaparlar. Çünki bu adamların gelişimi kas kazanımı yavaşlamıştır, daha fazla karbonhidrat yüklenirler buda daha ağır ağırlıklarla çalışmalarına olanak sağlar ve daha fazla kas kazanımı kazanırlar.
    Siz yeni başladığımız için vücudunuz siz ne yapsanız kas kazanıcak, yani ileri seviye bir sporcudan bu yıl siz ortalama olarak daha fazla kas kütlesi kazanıcaksınız. O yüzden bulk yâda definasyon boşverin.
    Biraz kalori açığı oluşturun, yeni başlıyan bir sporcu yağ yakarken aynı zamanda kas kazanabilir. Ama ileri seviye sporcu için bu geçerli değildir. Yağ yakarken onlar kasta kaybederler.
    Full body bence ilk 6 ay daha iyi olabilir ,splitten daha iyi gelişim gösterebilirsiniz, ve tüm vücut olduğu için bir antrenmanda daha fazla enerji harcar ve yağ yakımınıda sağlaya bilirsiniz. Söylediklerim tavsiyedir ,split programda da belki daha iyi gelişirsiniz bir şey diyemem.

NeverEnough ve Ayhanmetal bunu beğendi.
  10. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Kötü biseymi dedim anlamadim? Adam gayet açık sekilde 1 ay yaptim devam edeyimmi diye sormuş. Farklı bisey yaziyorsa soyle. boyle boyle yazıyor de.bende kendi sahsi görüşümü belirttim o 1 ay yaptim devam edeyimmi demiş. Bende yeter devam etmene gerek yok dedim.kotü hicbirsey yok söylediğimde.

11. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Aslında ironiye bende katılırdım da vazgeçtim sonradan :D
    @Frightos arkadaşın amacı küçümsemek değil, az çok belli bir fitness/vücut geliştirme tecrübeniz varsa 1-2 ay gibi sürelerin bu sporda çok çok kısa olduğunu bilmeniz lazım, en azından 5-6 ay gibi bir süre geçmeden fotoğraf atmak mantıksızdır.

Not: Spor geçmişi + doping gibi bir durum varsa bu süre kısalabilir(3 ay gibi, gene 1 ay olmaz) tabi bu istisna bir durum.

12. Emir0001

Emir0001 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Spora yeni başlayan birini spora tesfik etmek yerine kullandığınız kelimeler hoş değil en azından fitness forumunda konuşuyoruz teşekkürler yinede

Sayfayı Paylaş