1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

1.ay bitimi . 1.82 boy,66.8 kilo(4.5 kilo alımı)

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Komagane tarafından 9 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. Burak Göksel

Burak Göksel Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    4.5 kg tabiki tamamıyla kas değil. Deri altında oldugu gibi kasların içindede yağ bulunur. Ama şuda varki arkadasımızın kg su oldukça düşük zaten. Bu zamandaki yağ ona oldukça çok işine yarayacaktır hem gücü arttıgından idmanlarını daha şevkli yapacak , psikolojik olarak kasları iri durmaya başlayacak buda görsel olarak onu motive etmeye başlayacak.

"siyahkuşak" eğer kg almıyorsan programını bilir birisi tarafından gözden geçir. aynı sekilde beslenmenide.yardımcı olabilcek birisi yoksa burda kendinle ilgili bir konu ac yardımcı olmaya calısanlar illaki olacaktır. bir diğer olay vücut metobolizman cok hızlı olabilir.boy, kg durumunu bilmiyoruz. vücudun bunda doyum noktasında olabilir.Ama burda işi hiç kg almaman bozuyor. Bunun tek nedeni olur yetersiz protein.

Komagane bunu beğendi.
  2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    @komagabe zaten boyuna göre zayıf bir insanmış. spora yeni başlayan zayıf insanlarda dengeli beslenmeyle birlikte kilo artışı ilk birkaç ay çok hızlı olur.

4,5 kilo kesinlikle abartı bir rakam değil. boyu uzun dolacak çok yer var. aldığı kilonun tabiki de tamamı kas değil. ayrıca bu kiloyu spor yapmadan dahi almış olsa göbek yapmazdı zira 182 boya 62 kiloymuş..

bir ayda 4 kilo aldı diye her ay 4 kilo alacak hali yok. zaten böyle bir olay bu sporun mantalitesine aykırı.

ben bu sitede övünerek bir ayda 12 kilo aldım diyen adamda gördüm. kilo almak değil kaliteli kas kütlesini arttırmak önemlidir bu sporda.

arkadaşın durumunda başlangıçta aldığı 4,5 kilo gayet doğal ve kalitelidir bence. 4 - 6 ay sonra resimlerini koyarsa vücudunada yorum yaparız.

Komagane bunu beğendi.
  3. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    bu sitede epey yorumun var...programlar dahi veriyorsun....şu yukarıda ki cümlen ile bence sıfırladın...hava var demiyorumda kas mı diyorsun yani ?benim becerip beceremediğimi bırak....iyi gidiyorum ama daha zamanım var fotolar için...5-6 aylık halimden öte 1,5 yıllık halimi yorumlamanızı isterim...olmadı senden program alırım bende.....ok...

4. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin

Siyahkuşak çok iyi gelişme diye bir sözüm geçmedi sadece 1 ay da olabilecek güzel standartların üstüne çıkmaya çalıştım şu an da 2.ayıma girdim hatta 10 dk önce antremanım bitti . Ben kiloma göre gerçekten zayıftım şu an da öyle gibi ama vücuda kilo oturuyor . Emin ol beslenmem yağlı olsaydı vücud böyle olmazdı . yarın sizlere uyguladığım beslenme programımı da gösteririm . Zaten aldığım 4.5 kilo kas olamaz aldığın kiloyu zaman geçtikçe kasa çevirirsin arkadaşım . Öyle bir iddamız da yok zaten .

Tüm eleştirilerinize açığım ama insanları yağlı beslendin , düzensiz vs. gibi yargılamalarda lütfen bulunmayın .

Herkese teşekkür ediyorum ve yorumlarınızı yapacaklarıma katkıda bulunmak herkesten yorum bekliyorum teşekkürler ,SAYGILAR

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    ben kimseye bişey kanıtlamaya çalışmıyorum burada... çok biliyorum diye bir iddiam da yok.

kimseye oturup kendi kafamdan program da yazmadım, forumdaki hazır programları uygulamalarını önerdim sadece.

veya programını yazanın programına yorum yaptık kendi bilgilerimiz doğrultusunda. tutup ta ben 6 kilo aldım diyene " 6 kilo kesinlikle kas değil" demedik...

burada kişinin 1 aylık çalışmasını yorumluyoruz sen 4,5 kilo kesinlikle kas değil diyorsun... şunu desen yine anlayacağım " 4,5 kilonun tamamı kas değildir" böyle desen sorun yok...

sıkıntın varsa kendine bir başlık aç herkese olduğu gibi sanada yardımcı olan çıkacaktır... burada başkasının başlığında "offtopic" yapmanın da bir anlamı yok...

6. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    fotoğraf paylaşmak için bence erken , 6 ay -1 yıl gibi süreçler bile kısa aslında bu sporda , bir ay cok cok erken düşünsenize siz 20 yaşınıza geliyorsunuz vücudunuz o orana geliyor ve 1 ay spor yaparak vücudunuzun değişmesini istiyorsunuz gercekten saçma dimi bence sabırlı olun beslenmeniz iyi cünkü ek besinsiz 4.5 kilo alabilmişsiniz, 6 ay sonra vücudunuzdaki değişiklikleri o zaman ayna karşısında fark edebilceğinize inanıyorum , yeterki iyi beslenin başarılar...

Komagane bunu beğendi.
  7. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Dediğiniz gibi evet erken eklemek için ama bu bir altyapıydı . 6 ay sonra koyduğum fotograflar ile şu an ki koyduğum fotograf arasındaki farkı görmeniz için . başlığı eklemem vücudum gelişip gelişmediğini değilde olumlu yönde ilerleme alabilmiş miyim diye sizlerden yorum beklemekte olduğumdur .
    AYRICA ;

siyahkuşak lütfen yorumlarınızı kendiniz için değil , başlık attığım konu üzerine yapınız .

8. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53

yanlış anlaşılmasın....olayın seninle hiç alakası yok...saygı duyarım gelişmene...ama site de o kadar çok atan tutan görüyorum ki senin topicinde dile geldi...yoksa seninle hiç bir alakası yok inan...allah hayal ettiğin vücuda ulaştırsın..başarılar....
    ....................
    yorum yapacak olursam da...1 ay gerçekten yorum yapılacak bir süre değil ama resimlerini atma nedenini kendin açıklamışsın...sadece şunu söyleyebilirim..gerçekten çok yavaş ilerleyen bir süreç..bu süeç esnasında çok gel git ler yaşayacaksın...aynaya baktığında bırakmayı bile düşündüğün günler gelecek...yediğin yumurtaların tavukların boşu boşu na olduğunu düşüneceksin...temel atma diyoruz ya işte bu süreç belkide 1 seneyi bulacak...ben bu gel git leri çok yaşadım...anca 6 ayda bir şeyler görmeye başladım...son olarak bu siteden çok şey öğrendim...yaptıkça insan inanılmaz tecrübeler kazanıyor....salonda 2-3 senedir bu işi yapanların 6 ay yapan sen kadar bilmediğini sorularına aldığın cevaplarla anlayabiliyorsun...üstadlarımız var bu sitede ben 3 yılımı boş geçirmişim diyen...onlardan ders alıp 3 yılı dolu dolu geçirmek hepimizin amacı olsun...bu spor da pes eden kaybeder...hocanda kendin sin,diyetisyeninde....kolay gele....

9. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    aycan 1903 kardeşimizden de özür diliyorum kırdıysam....sanal ortam da olsa bazen gerilebiliyoruz....bu işin ne kadar zor olduğunu yapanlar anlar...sana da kolay gelsin...yaptığın çalışmaya sadece saygı duyarım....

10. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    1 ay yorum için çok erken.. ilerliyen zamanlarda fotoğraflarını eklersen daha sağlıklı olarak yorum yapabiliriz.. Vücut geliştirme'nin 3 ana kuralı vardır:

1)İyi antreman
    2)İyi beslenme
    3)İyi dinlenme..

bu kuralları yerine getirirsen başarı kaçınılmaz olacaktır.. iyi çalışmalar..

11. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Evet dediğiniz gibi fotografları yorum için henüz erken , lakin fotografları önceki , sonraki aşımları göstermek için bir alt yapı yaptım .

3 unsuru da uygulayan gerçekten 3 ay - 5 ay da bile iyi sonuçlar alabilir .

Teşekkürler saygılar...

12. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    182 bnmde boy 72 kg yim ben bile az buluyorum bence brz daha kilo al.

Komagane bunu beğendi.
  13. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    1ayda 4kilo helal

Komagane bunu beğendi.
  14. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    Sagolun umarım daha fazlası olur :)

15. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Kilo almak için supplement kullanmanı tavsiye etmiyorum ben. Doğal yollardan bunu başarırsın. Hem genelde bu sporda hacim almak kolay, definasyona girmek daha zor olur. Definasyon için supplement çok gerekli olur; ama hacim için bence gerek yok. 1 aylık bir sporcusun. Bu sporda 1 ay çok kısa bir süre. Aldığın kilolara bakarsan bence başarılı 1 ay geçirmişsin. İnce bir yapın var. Bel ince duruyor. Aynı şekilde obliklerinde ufak. Bu bir avantaj. Bence acele etme. Zaten kilo alıyorsun sen. 4-5 ay sonra ideal olacaksın. Ramazanda ben hep kilo alırım. Muhtemelen sende alacaksın. Metabolizma da yavaşlıyor bayağı.
    Sağlam adımlarla yavaş ilerleyenler 1-2 sene sonra forumda idol oluyor. Sen de genetik özelliklerini fark edecek, vücudunun ihtiyacına göre beslenmeye ve antreman yapmaya başladığında istikrarın belirleyici olduğuna şahit olacaksın. Dene ve Gör...

Komagane bunu beğendi.
  16. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin

Kullandığım protein kilo aldırıcıdan çok kas geliştirici . Kilo almam proteinsiz oldu . Proteini sonradan kullandım . Umarım dediğiniz gibi idol bir vücud yapılarına sahip oluruum.Zayıf olmamın tabiki de avantajları var , bunu da planlı bir şekilde doğru yaparım inşallah . Kullandığım protein 2 aylık sonra devam etmeyeceğim .
    Ramazanlarda da gerçekten kilo herkesin problemi oluyor . Bunun için sahurdan sonra 30 dk lik bir yürüyüş yapmaya başlıyorum . Herkesin yapmasını tavsiye ederim .

17. ozdayi

ozdayi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    göğüsler ii durumda başlangıç için ama kilo alman lazım :) başarılar

Komagane bunu beğendi.
  18. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin

Evet kilo almak body de tek sorunum sonrası oluyor zaten :) 1-2 ay sonra fotografları güncelleyeceğim kısmetse .

19. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar güzel bilgiler vermişler. bende birçoğuna kısmen katılıyorum :D
    1)İyi antreman
    2)İyi beslenme
    3)İyi dinlenme... çok doğru bir 3 lü kesinlikle bb bunlarsız olmaz.
    birde ilk aylarda suplement çok kullanma bence yani sadece whey kullan veya amino gibi direk protein desteği ürünler kullanhyper_. creatin nox gh vb ürünlere girme çok erken daha. ileride onlarada yavaştan adım atarsın. haa bu arada göğüs harbiden ilk aya göre güzel :)bench_O

Komagane bunu beğendi.
  20. Komagane

Komagane Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Önlisans ögrencisi
    Yer:
    Mersin
    :) sagol ahura evet diğer arkadaşlar doğru söyluyorlar . zaten fotoları temel olarak koydum sonra devamı gelcek :) gögüs içinde teşekkür protein olarak whey kullanıyoruum bende

Sayfayı Paylaş