1 Ayı doldurmak üzereyim sorularım var(SS)

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve EmreSG tarafından 17 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhabalar. 19 yaşındayım boyum 183 kilo 64 ( zayıfım evet.( )
    Yazın 74 civarındaydım ama iş güç derken Antalyanın sıcagında 61 e kadar geldik yaklaşık 3-4 ayda. Şuan ise 64-66 arasındayım.
    Başlıyalı 20 küsür gün oldu. Çalışma programını yazmak istiyorum size (Spor salonunun duvarında olanlardan)
    Pazartesi: Göğüs-Pazu Salı: Omuz-Arka Kol Cuma: Kanat-Bacak Cumartesi: Belli bir şey yok :D
    Her antremandan önce 20-30 dakika yürüyüş-koşu yapıyorum antreman sonu ise karın antremanı. Ama bu programın bana faydalı gelmiceğini düşünüyorum bunu düşünmemdeki sebepte spor salonundaki herkese aynı programın verilmesi.
    Bu program konusunda yardımcı olabilicek varsa yardımlarını bekliyorum.)

Ekli Dosyalar:

2. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Benim sporda pazartesi gunu ikinci ayım oldu ve flexor adlı kisinin forumda vermis oldugu programla gozle gorulur degisiklikler oldu bu programi antreman yeni baslayanlar bolumunde bulabilirsin.
    Forumda okudugum kadariyla kilo almak lazim ama hacim olarak ben 17 yasinda 58 kilodayim suan ilk basladigimda 54,5 kilodaydim sana onerim okudugum kadariyla dogrusunu adminler duzelticektir karin calismaman ve spordan sonra kosu yuruyus yapmaman hacim kazanmak icin kosu yuruyusu antreman basinda isinma olarak 5 dk kosu bandi tempolu bir sekilde 5 dk bisiklet yapabilirsin,karin calismamizin nedeni hacim kazanmak ilk once ust kaslari calistirmak ve buyutmek gerekiyorumus 3.aydan sonra bolgesel antreman alabilirsin boylece karin sirt vs gelisebilir.gelisim fotografini istersen bendeki o programla atarim saygılarla.

3. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
  4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Kardiyo (koşu) fazla ısınmayı çok abartma ağırlıklara sağlam giremezsin . Zaten yağ yakmanı gerektiricek bir vücut yok ortada hacimlenmeye bak

5. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Programı inceledim 2.ay programında sormak istediğim bir şey var mesela 1.gün göğüs ön kol kanat demiş 2.gün omuz arka kol bacak bu 1. ve 2.gün arasında 1 gün dinlenme var mı yoksa 2 gün arka arkaya gidip 1 gün dinlenme mi var ? Yani 1 hafta 1 bölgeyi 2 kez mi çalıştırıyoruz? Ayrıca fotoğraflarıda merak ettim atarsanız sevinirim. Koşu bandı konusunda da öyle fazla abartılı yapmıyorum Terliyince bırakıyorum ama onun süresini de azaltıcam evet.
    Spordan sonra koşu vs yapmıyorum zaten. Peki fotoğrafta sizce bi değişim var mı ?
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Aralık 2014 ---
    Evet vucudumda fazla yağ oldugunu düşünmüyorum sadece alt karında var. Ama 1 gün şöyle denedim koşu yapmamıştım hafif ısınmıstım benchte erken yorulmuştum ama koşu yaptıgım gün benchte kendimi daha iyi hissettim.(Bench örneğini vermemin sebebi pazartesi antremanının ilk hareketi olması)

6. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Evet bence var gögus kısmın gelismis gibime geldi benim adonis ve yan karın kaslarında cıkmıs gibi gordum yanlıs gorduysem kusura bakmayın

Bu benim üç gun once cekmis oldugum bi fotograf spordan sonraki
    1. 2. Gun konusuna gelirsek onu ben dediginiz gibi 2 gun gidip 1 gun dinlenme olarak anladım ve oyle yapıyorum pazartesiden beri tabiki konuyu yazan kisiye sorup dogrusunu ogrenmek lazım ama ben oyle bi uyguladım zorlanirsam sorucam

7. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Açıkcası 1.5 - 2 yıl önce 6 ay kadar gitmiştim ama 2 ay düzenli çalışmışımdır. Bıraktıktan sonra hiçbir aktiviitem olmadı sporla ilgi göbek falan çıkmıştı iyice. İşte başlıyalı 1 ay olucak 1 hafta sonra falan yani program konusunda daha fazlasını kaldırıcak güçte hissediyorum kendimi. O program gibi daha ağırını çalışmıştım aynı program daha sadece bölgelerdeki hareketler ve setler fazlaydı.
    Adonis öyle yokta çizgisini belli ediyor sadece ama yan karın kasında bi belirginlik var.) Boy ve kilonuz kaç acaba?

8. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Boy:1.79
    Kilo bu sabah olctum 58.5 tu ama su falan ictigimiz ictigimiz icin antreman 58 diyelim

9. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Valla bende bugun tartıldım aç karına 66'dı temiz olarak 74 75 e çıkmam lazım

10. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Benim hedefim simdilik 70 karın kasının olmasinin kilo almayi zorlastirdigi gibi bir duyum aldim insallah oyle bisi yoktur suanda var olan karını evde kendi cabalarimla yapmistim bilseydim yapmazdim hacimlenmeyi zorlastiriyomus insallah yoktur oyle bisi

11. EmreSG

EmreSG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Valla pek bi bilgim yok ama sanmıyorum. Şöyle olabilir karın kasının çıkması için yağ oranın az olması gerekiyor. Temiz yağsız kilo alıp hacimlenirsen bi sorun olcagını düşünmüyorum

12. onur1234

onur1234 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Saolasın insallah oyle olur beslenmeme dikkat ediyorum kendimce etine yumurtasina falan yag hic yok gibi vucudumda bana kalirsa,insallah dedigin gibidir.

Sayfayı Paylaş