1,5 Yıllık Değişimim

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve LosTurcos tarafından 5 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. LosTurcos

LosTurcos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhaba öncelikle, 1.5 yılda neler oldu fotoğraflarla göstermeye çalışacam. Bana göre az geliştim birşeyleri eksik yaptım gibi geliyor ama neyi bilmiyorum açıkcası.Hala çok bilgisizim body konusunda.Sağolsun savaş cebeci bulk ve definasyon programlarıyla bugüne kadar geldim. ama hala yağ oranım yüksek şuan nasıl bir program yapmam gerek hiççççç fikrim yok öyle salak gibi kaldım düşünüyorum. Tavsiye eleştiri hertürlü şeye açığım. Lütfen ama işi bilen adam yazsın. Spor yapmamış, öyle boş muhabbet edecekler, Zarganalar :D (bende pek zargana dışı sayılmamda neyse) lütfen uzak durun.

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    740
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ oranını takmana gerek yok şuan bence, kas hacmin de iyi görünüyor, eskiden de bi spor geçmişi var gibi , 1.5 yıl için bence başarılı gibi

3. ozguuurdogan

ozguuurdogan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18

Benim de son değişimime bakar mısın LOSTURCOS?

4. LosTurcos

LosTurcos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    hiç mesaj gelmeyecek sandım konuya :) evet hocam eskiden geçmiş var ama öyle pek ciddi alınacak şeyler değil. teşekkür ederim. peki şuan sizce nasıl bir yol izlemem lazım ? bulk a devam mı edeyim ? eksik bölgelerime ağırlık vermeyi düşünüyorum . hergün 1 bölge çalışma düşüncem var.

mrthr35 bunu beğendi.
  5. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Sadece youtubede izlediğim kadarıyla cevap vereyim çoğu kişiden tek bölge çalışmak en kötü sistem diye duydum , bir haftada sadece bir kez çalışıldığından dolayı yetersiz bulunuyordu. Bana kalırsa gerçekten temiz beslenmeyle clean bulk iyi gider. Bu arada tebrikler.

6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    740
    Ödül Puanları:
    123
    aslında hedefine göre hareket edebilirsin, vücut yapın şuan bulka da uygun definasyon yapıyım az daha desen onada uygun yeteri kadar kütlede var ,tamamen hedefine göre kalmış birşey ne istiyorsan onu yap rahatlıkla, tek bölge kesinlikle mantığı olan kimse önermez (ilaçlı ise sporcu o zaman olabilir)

7. LosTurcos

LosTurcos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    anlaşıldı tek bölge iptal , benim tek bölgeden kastım omuz ve kola ağırlık vermek için düşünmüştüm özellikle. 2 bölgemi zayıf görüyoorum.

8. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Şöyle yapabilirsin , eksik olan bölgeyi önce çalışırsın ve ona ağırlık verirsin. Tabi mesela tricepsten sonra göğüs veya omuz çalışmak zor olacaktır o yüzden planlamayı da iyi yapmak lazım.

9. Contra61

Contra61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Bodybuilding, Sporcu !!
    Hocam şöyle resimlerde iyi toparlanma var fakat 1.5 yılda sanki aralar verilmiş gibi. Program olarak tek bölge bende önermem, salonda hocan varsa ona danışarak bir program yapman iyi olur. Taslak programlarla da uzun süre çalışabilecek düzeydeyiz çoğumuz. Yani ekstra süpersetler vb. yapmamıza şuan gerek yok. Diğer arkadaşın dediği gibi bicepsten sonra sırt, triceps den sonra göğüs girmediğin sürece ağırlık arttırmaya devam.

10. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    son 6 aydır çift bölge ve haftada 2 kez çalışıyorum en büyük kazancım bu son 6 ayda oldu doğal sporcular için bana göre en iyisi bu tarz antrenman
    ki değişiklik olsun diyede bu spliti değiştirme taraftarı değilim bana göre haftada 1 kez çalıştırmaktan daha çok işe yarayacağına eminim.

mrthr35 bunu beğendi.
  11. christopher62

christopher62 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    1.5 yıla göre az gelişmişsin ama sonuçda gelişmişsin eski yaptığın yanlışlardan ders çıkarmak daha önemli ilerleyen süreçte.
    Beslenme makrolarını gözden geçirmeni tavsiye ederim karb-pro-yağ dengesi ve günlük aldığın kalori.
    Kışa giriş yaptık temiz bir bulking geçirerek yazında temiz bir cutting yaparsan senin için faydalı olur.
    Savaş cebeci programları güzel ama kişiye özel değil onlar senin boy-kilo-günlük aktiviten o beslenme programının içinde yok o yüzden kendi makro dengesini kurup ilerlemen daha faydalı olur.
    Antrenman için serdar hocanın dediği gibi idman sert olmalı kilo ağır basılmalı.Negatif tekrarlara daha çok önem vermelisin bu evrede.
    Önemli olan düne göre daha iyi olup olmadığın o yüzden morelini bozmadan devam et.
    Bol şans :)

Sayfayı Paylaş