1.5 AYLIK DEĞİŞİM YORUMLAR ÖNEMLİ!

Konusu 'Öncesi-Sonrası (Before-After) Bölümü' forumundadır ve Emrahtkty tarafından 22 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Emrahtkty

Emrahtkty Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhabalar daha önce hiç spor yapmadım 1.5 aydır bu spora başladım sıkı diyetle yağ oranımı 16’dan 11’e indirdim 20 yaşındayım 185 cm Boyum var şuan kilom 77.5 sizce değişim var mı doğru yolda mıyım yorumlar önemli teşekkürler kolay gelsin fotoğraflar ektedir.

Ekli Dosyalar:

2. trteemo

trteemo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Emin ol dogru yoldasin yaptigin diyet ise yariyor ama yag yakarken kas kaybetmemeye bak

3. Emrahtkty

Emrahtkty Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Salon da ağırlık anteranöanlarıma tabi ki devam ediyorum 2 ayda 2 cm kollar büyüdü bile yağ oranım 10 a kadar düştü yan göbek yağlarını Eritmeye çalışıyorum şuan teşekkür ederim yorumun için

4. Emrahtkty

Emrahtkty Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    GÜNCEL FORM ; 73 KG % 9.5 YAĞ ORANI

Ekli Dosyalar:

Creatine bunu beğendi.
  5. heroinman

heroinman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    bir buçuk ayda %5 yağ oranı düşmen imkansız. hele bi de zayıf ve yağlı isen. ilk fotoğrafta %19-20, ikincide %17 gibi duruyor yağ oranın.
    neden imkansız olduğuna gelince, sıkı bir diyette obez değilsen 500 kalori civarı açık verirsin, fazlası metabolizma hızını düşürür. günlük 500 kalori açık 1 aylık 15000 kalori demektir. eğer bu enerjinin hepsini vücut yağ yakarak ortaya çıkarttıysa(ki bu en en en sıkı diyet+antrenman ile olabilecek bir şey) bir ayda 15000/9=1.6 kilo yağ yakabilirsin. bu miktar metabolizma hızlandırıcı aktiveteler+daha fazla kalori açığı ile 2.5 kilo civarına çıkabilir. fotoğraflara bakınca kas kütlende bir artış göremedim, ve az miktarda var zaten. bu demek oluyor ki kasların içi su tutmamış, yani yağ oranını ekstradan düşürecek bir şey olmamış. en alttaki fotoğrafta %9.5 yazmışsın ancak karın kaslarından eser yok. %16 olduğunu düşünüyorum oradaki yağ oranının. yağ fazla yok ancak kas da yok.
    spora yeni başlayıp ilk 1.5 ayda before after yapman komik zaten. yaklaşık 6 ayın var beginner gainzini alabilmen için.
    özet olarak gelişme var ve yağ yakıyorsun, ancak yazdığın rakamlar komik.

mrthr35 ve Creatine bunu beğendi.
  6. Emrahtkty

Emrahtkty Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Tamamen Ağırsağlam gibi sitelere ölçüm girerek elde ettiğim oran ne kader doğru ne kadar yanlış bilinmez fakat 1.5 ayda 11 kilo verdiğim doğrudur Beslenmeye uyuyorum antrenmanı da yapıyorum eksiksiz yazdığın %17 oran bence biraz abartı olmuş dostum 17 Benim ilk halimdi merak etme internetten %17 yağ otanlwrı vücutlwrq bakabilirsin he ben zaten kas yaptım diye bir iddada koymadım kaslı da değildim zaten yapmaya çalışıyorum :)

7. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ yakımı gerçekleşmiş evet. Ama 1.5 aydaki değişim çok da gözükmez. Uzun vadede değişimlerine bakarsan daha iyi yorumlayabilirsin. Ve evet yağ ölçümünde sanırım hata var %10 %9.5 olamaz çünkü bu yağ oranındaysan karın kasların tamamen gözükür.

8. heroinman

heroinman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    hacı yağ oranı dediğimiz şey yağ kütlesi/toplam kütle. 11 kilo verdiğinde bunun büyük bir kısmı su(ki normal bir şey bu).
    20 kilo yağ kütlesi ile 80 kilo olan bir adamı düşünelim, bu adamın yağ oranı %25tir. bu adam 1 ayda 11 kilo verse, bunun en en en fazla 3 kilosu yağ olabilir. kalan 8 kilo su ve kastır. yeni yağ oranı 17/69dan %24 olur. verdiğin 11 kilonun 6'sını yağ, 5 kilosunu su olarak düşünelim(ki sudan fazla yağ kaybetmek zor bir ihtimal), yeni yağ kütlen 14 kg, vücut kütlen 69 kg olur. bu da 14/69'dan %20 olur. bunun matematiğini kendi kütle değişimin için de yapabilirsin.
    kişinin yağ oranı genelde düşündüğünden fazla çıkar hep.
    yağ yakmışsın hatta yavaştan bulka geçebilirsin bence. ancak yağ oranı hesabıyla çok şey yapma, zaten bir gerçekçiliği yok yazdığın rakamların bunu demek istiyorum.

Creatine bunu beğendi.
  9. Emrahtkty

Emrahtkty Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım ustam siteye göre söyledim bende ölçümlerimi aldırıp normal olarak kusura bakmayın bulka geöicem fakat korkuyorum çünkü bu sporu ilk defa yapıyorum ve bulku nasıl yapacağım hakkında bilgim yok maalesef.

10. Emrahtkty

Emrahtkty Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bu Arada programım da bu şekilde bizim salonda Türkçe yazılıyor bunu da bi değerlendirirseniz sevinirim :)

Ekli Dosyalar:

11. heroinman

heroinman Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    valla 2x15'in mantığı nedir bilmiyorum. ilk defa gördüm diyebilirim. küçük kas grupları hariç en yararlı tekrar şekli 3x12'dir(test edilerek kanıtlanmış bir şey bu). antrenman programları beslenmeyle denk bir şekilde yazılır. aldığın kalori ve karbonhidrat miktarına göre yüksek volume düşük volume yapılır. programı tek başına değerlendirmek doğru olmaz bu yüzden. ancak yeni başlayan biri için çok da fark yaratacağını düşünmüyorum. devam et yani bence.

12. Emrahtkty

Emrahtkty Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    2x15 olanları 3’e çıkardım ben zaten öyle yapıyorum ustam teşekkür ederim peki hareketler nasıl iyi mi?

Sayfayı Paylaş