Şuana kadar kullandığım Supplementlerden hiçbir fayda görmedim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Doğukan-stajyer tarafından 15 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Doğukan-stajyer

Doğukan-stajyer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhabalar 3.5 Aydır bu sporu yapıyorum. Her ne kadar nox,bcaa,whey,protein ve gainer kullandıysam hiçbirinden fayda görmedim. Yaşım 16 Spora başladığım gün bsn no xplode aldım 2 ay kadar kullandım ilk haftalar 1 ölçek sonra 2-2.5 ölçeğe kadar çıktım kutu bitti bi faydasını görmedim. spora başladıktan 1 ay sonra hardline 4.1.1bcaa ve weider gold whey protein tozu aldım onlarıda no xplode ile kombine yapıyordum spordan 30 dk önce nox 20 dk önce hardline bcaa ve spordan hemen sonra whey protein tozu kullanıyordum. 1.5 ay sonunda ölçülerimi tekrar aldığımda gelişmiştim. ama kendim gelişmiştim bu kullandıklarımın bana verdiği hiç bir etkisini görmedim.2.5 ay oldu tekrar ölçülerimi aldırdım sadece omuz ve göğüs 1cm gelişmiş ve 1 kilo vermiştim. Hardline bitti nox bitti gittim. Scivation xtend bcaa ve grenade 50 calibre aldım antremanda güç vermesi için 1ay kadar onları kullandım. nafile yine bir etkisini göremedim spora başladığımdan beri 52 den 58a çıktım ondan sonra kilo alamadım.3 ay oldu Gittim dymatize mass gainer aldım 1.5 haftadır kullanıyorum en hafif bir kilo artışı olmadı. Bunlara bu kadar para harcayıp bir faydasını görmemek beni çok üzüyor.Birdaha asla supplement kullanmam. Aldığım ürünlerin orjinal olduğundan %100 eminim.

2. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    xplode den nasıl bir fayda bekliyorsun ? Kendisi preworkout ürünüdür , antremandan önce alınır - enerji verir.Baktın 1 antreman 2 antreman 3 antreman enerji vermiyor sana , bıraksaydın 2 ay kullanmanın mantıgını anlayamadım..

Artı olarak Türk milleti olarak bizler çok sabırsısız , 3.5 ayda gözle görülür gelişme almayabilirsin , bu senin yaptıgın antreman - beslenme programına yada genetiğine bağlı olabilir ! Daha yolun başındasın , supplementlere kafanı takmadan , güzelce beslen çok sıkı antremanını yap iyi dinlen , bir fayda görememen imkansız.

Doğukan-stajyer bunu beğendi.
  3. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    hocam ilk hatan spora başladığın gün supplement kullanmak bence hele bu nox olunca gereksiz almışsın.Spora başladıktan 3 ay sonra alman daha iyi olurdu ayrıca gainer ve whey almışsın.İkisinden birini alsan yeterliydi.Gainerin etkisini güzel bir beslenme ile görebilirsin.Ben senin yerinde olsam gainerlara vericeğim parayı kırmızı ete verirdim daha yararlı olurdu.Bir hatanda supplementleri çöp olarak görmen.Supplementler steroid,hormon takviyesi deilki öyle aman aman birden değişim göresin adı üstünde besin desteği yani.Sadece beslenmendeki eksikleri kapatıyor o kadar.Anlıyacağın olay beslenmede bitiyor.

4. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Muhtemelen beslenmen olmadığından besin desteği işe yaramadı adı üstünde, olmayan beslenmenin neyini desteklesin yinede mesaj atarsan yardımcı olurum.

5. Doğukan-stajyer

Doğukan-stajyer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hayır Spora başladığımdan beri dilime sürmem dediğim şeyleri yiyorum beslenmeme çok dikkat ediyorum sabah 4 tam haşlanmış yumurta 1 beyaz peynir 1 çay bardağı yulaf ezmesi fıstık ezmesi vsvs daha çok ne kadar çok beslenmeme dikkat edip fazla yesemde faydasını görmüyorum.Alfonsonun dediği gibi hatamın farkındayım başlar başlamaz pre workout ürünü almıcaktım belki hemen aldığımdan dolayı etkisini görmemiş olabilirim bilmiyorum.

6. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Herşeyi hesaplıyormusun peki matematikte hata olmaz gelişmiyorum diyorsan kalori eksiğin var.

7. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    rakamlar yalan söylemez kalori hesapla şimdi bu yorumun altına ya o kadar profesyonel düşünmüyorum yazma da :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Senaryotr

Senaryotr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    3.5 ayda nasıl bir gelişim bekliyordun ?

9. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    1 çay bardağı yulaf mı ? :eek: hocam naptın ya 1 çay bardağı yulaf olsa olsa 40-50gram gelir.Artırman gerekir bence

10. Doğukan-stajyer

Doğukan-stajyer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Haklısınız hocamda hiçmi enerji vermez. Antreman derseniz ben bu işi kafama koydum 1.5aydaki gelişmeyi haftada 6 gün çalışarak 1gün boyunca bütün programı uyguluyordum hiç dinlmezdim ondan sonra 4 güne indirdim şimdi biraz daha yavaş gelişiyorum.
    Hocam saten gelişimden bahsetmiyorum supplementler'den bahsediyorum.bana bir faydası olmadı mesela nox kullandım en ufak bir enerji,güç artışı olmadı.

11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hocam aslında türkiyeye giren pre workoutlarla amerikadakiler arasında çok fark var.Yani preworkoutlardaki en işe yarayan maddeyi çıkarıp türkiyeye girişi oluyor aslında bu yüzden tam etkiyi göremiyoruz.Aynı şey hydroxycut içinde geçerli hydroxycut'un mesela içeriğinde yohimbin extrackt'ı bulunuyor aslında bu ürünü değerli kılan bu madde en etkili bitkisel yağ yakıcı olarak geçiyor yohimbin.Türkiye giriş hydroxycut'ta yohimbin bulunmuyor çünkü bildiğim kadarıyla türkiyede yohimbin kullanılması yasak.Yani anlıyacağın şu türkiyeden preworkout ürün almak biraz riskli :)

12. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Bu supplament işi böyledir , baktın etki vermiyor fayda vermiyor ÇALIŞMIYOR bırakacaksın , ben çevremden duydum dünyanın en iyi preworkoutlarından birisi shootgun ' dan verim alamıyorum dedi adam..

Bünyeden bünyeye farklılık göstereiblir, sana etki eden ve çalışan ürünü bulman lazım.Artı olarak da bu spor sabır işidir sabırlı olman lazım..
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Eylül 2015 ---
    Hydroxycut kullanıyordum , amerikadan geldi , kutusu bile bir başkaydı , 2 tane içtim - abartmıyorum sabahı zor ettim..Gözler fıldır fıldır , kalp 150 lerde .. Dediğin doğru , bu tarz ürünleri tr den almamak en iyisi imkanınız varsa dışardan getirin.

Alfonso_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş