Şu Hareketi Yapmak (Gölge Boksu)

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Haxcı tarafından 3 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    2 yıldır evde spor yapıyorum.Gölge boxu,kum torbası çalışması karışık yapıyorum.Daha önceden 3 ay box yapmıştım ordan aklımda kalanlarla bir şey yapmaya çalışıyorum ama gölge boxu yaparken dikkat ediyorum da estetik durmuyor,tekniği iyi yapamıyorum.Bunu evde tek başıma giderebilir miyim yoksa bir hoca olmadan düzelmez mi ?

Mesela Conor'ın tam 5. snde kısa süreli yaptığı hızlı aparkat kombinasyonunu yapamıyorum.Bunu nasıl yapabilirim ? Özellikle yapmayı istediğim bir şey ama bir türlü beceremiyorum.

2. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    :) dostum 3 ay boyunca teknik yumruk çalışması yaptırdımı hocan sana yani atılan yumrukların tam ergonomik hali malesef hocalar bir veya iki defa gösteriyorlar sonra hadi bakalım çalış diyorlar yavaş yavaş her yanlışı düzelde düzelte teknik gösteren hoca çok zor birde senin yeteneğin önemli eğer yeteneğin varsa zaten bir iki görüşde hemen kaparsın hareketi birde vücudun zaten ergonomik olmayanı kabul etmez hareketi yapa yapa tekrar ede ede vücudun kendine göre en kolay yolu bulmaya çalışır. Hani ağırlık kaldırırken derlerya hareketi doğru yap vücud vurma diye ordaki vücud vurmak değimi ağır kilolarda vücud kendine göre en kolay yolu bulur ve o şekilde yapmak ister ama sen istediğin kas gurubunu tam uyaramamış olursun . Yetenek dediğimizde eğer senin vücudun boks yaparken yumruk ve iskiv etc hareketlerde en kısa yol olarak doğru tekniği buluyorsa yetenekli dövüşcü olursun ama devamlı doğru formun dışında çaba ve antrenman gerektiriyorsa gelişimin çok ama çok yavaş olur malesef akışkanık kazanımı çok zor olur. bulabilirsem sana youtubeden sayfa bulayım doğru formlar için dur...
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ekim 2019 ---
    https://www.youtube.com/channel/UCBsoiiNF96Beqbik3LSxkUA bu hocayı takip et bak hareketleri ayrıntılı gösterir ben zaman buldukca izliyorum...

Sayfayı Paylaş