Şu Anda Ne Okuyorsunuz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Excursion tarafından 27 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. ilkerrr

ilkerrr Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Dostoyevski romanlarının hep ayrı bir yeri oldu bende. Ben roman okurum demek yerine ben dostoyevski okurum demekten acayip haz alırım. Neden sevmedin ki :)

Şu sıralar birşey okuyacak vaktim yok malesef.

Ama ilk okuyacağım kitap nutuk daha sonra piyes yazma sanatı'nı okuyacağım

2. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Ahmet Ümit Beyoğlu Rapsodisi, Kavim.Hemen hemen tüm kitaplarını okudum dili akıcı.C.Bukowski nin yeri de ayrıdır bende.

3. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    @ ilker

Vallahi yazın yazın o bunalımlı sıkıcı hava pek sarmadı beni, ama edebi olarak muhteşem. Bitti suç ve ceza bugün, Yalom'un Annem ve Hayatın Anlamı diye bir kitabı var, ona başladım, psikiyatristim vermişti. Psikoterapi hikayesi var kitapta.

@ Ayta

Şiddetle tavsiye ederim Nietzsche Ağladığında'yı, benim ideallarim konusunda büyük bir değişiklik yarattı, hayatımda bir idealimin bi amacımın olmasında büyük rol oynadı. Etkilendim açıkcası, ama Lou Salome o kadar da hoş bir bayan değilmiş resmini gördüm..;)

4. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Ey Türk İstikbalinin Evladı ! 2 - Hulki Cevizoğlu

5. ilkerrr

ilkerrr Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    @excursion
    Nietzsche Ağladığındayı sipariş ettim şimdi sabırsızlıkla bekliyorum teşekkürler.

6. Ayta

Ayta Özel Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Danimarka - CPH
    Bende kesinlikle bu yaz icinde Nietzsche Ağladığındayı okuyup bitiriyorum thums:

7. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    ben şu sıralar kitap okumaya hiç fırsat bulamıyorum. bir yandan iş, toplantılar, projeler, aile, bodybuilding, bir de bağlama çalmaya zaman ayırmaya çalışıyorum. geçen yıl en az ayda bir kitap okuyorudum. bu sene elime bile almadım. doktorayı da bıraktıktan sonra galiba sıkıldım artık kitaplardan :)

8. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Gerilim okuncaksa grange okunmalı Türkçeye cevrilen bütün kitaplarını okudum . Sİyah kan tavsiyemdir.

Kişisel gelişim kitaplarında üstün dökmen den ladesciyi tavsiye ediyorum.

9. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Nietzsche Ağladığında'nın benim için farklı bir önemi ve anlamı var, okuduktan sonra meslek seçimim konusunda kafamda net bir fikir oluştu, daha önceden psikiyatrist olmak isteği vardı içimde ama okuduktan sonra kesinleşti fikrim, yani tam bir ideal oldu benim için.
    Hatta bu kitabı okuyan bir kız arkadaşım vardı, çok etkilenmiş, hatta fazlasıyla, birazcık kişisel oluyor ama kusura bakmayın, kendisi devamlı bunalım halinde çok yalnız biri.. Bu yüzden dikkat etmekte yarar var thums:

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Onlar Burada, Tanrıların arabaları, RA bilgileri, 60 saniyede aura görmek, Bide Atlantis ve Lemurya uygarlıklarını anlatan bi kitabı yarım bırakmıştım kitabın kapağı falan yırtıktı ismi tam aklıma gelmiyo. Son bikaç ay içerisinde bunları bitirdim şimdi de Veyron un tavsiyesi üzerine The Secret ı okudum, vallahi ben biraz inanıyorum böyle şeylere.

11. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Peki uygulayabildin mi anlatılanları günlük hayatına centaur? Okumadım secret'ı ne anlatıldığını bilmiyorum ama..

12. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Valla tavsiye ettim benden önce bitirdin . Bu aralar hiç bir şey okuyamıyorum sınava hazrlandığım için . Ama sınavdan sonra içimde Vatan millet sorunları,Türkiye üzerine oynanan oyunları işleyen konulu kitaplar okuma isteği var.Bu tarzda 2 sene önce armagedon u okumuştum gerçekten güzel bir kitaptı,verdiği bilgiler ise belgelere dayanıyor.

13. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    felsefeye meraklı ama uzuuuun uzuuun karmaşık bi şekilde anlatılan ve malesef yanlış çeviriler yüzünden mahvolan kitapları okumakta zorlanıyorsanız sokratesin savunması'nı öneriyorum.Bu kadar zevkli bir felsefe kitabı olamaz.İncecik 48 sayfa fakat her sayfasından onlarca fikir ve nasihat çıkarabilirsiniz abarttığımı düşünebilirsiniz bnde bana öneren kişiye hadi leynn demiştim fakat alıp okuyun göreceksiniz :) Bir kitabın her cümlesimi önemli olur?

karısının "seni nedensiz yere öldürüyorlar" sözüne "ne yani? nedeni olsa daha mı iyi olurdu?" cevabını veren sokrates'in kitabı...

Kitaptan hoşuma giten bir kaç cümle...

sokrates' e seslenirler seni ölüme mahkum ettiler... sokrates' in verdiği cevap herşeyden manidardır "tabiatta onları"

karısının "seni nedensiz yere öldürüyorlar" sözüne "ne yani? nedeni olsa daha mı iyi olurdu?"

sokrates' i hapishaneden kaçırmayı teklif eden Atinalılara verdiği cevap hukukun doğru veya yanlış kararlar verilsede en üstün merci olduğuna en açık örnektir.
    "devletin izni olmadan hapishaneden çıkılmaz, meşru bir mahkeme kararına yanlış da olsa uymak gerekir"

veyron sende şu kitabı kesin okumalısın
    'modernlesen Turkiye'nin tarihi'-eric jan zurcher ayrıca cemil meriç'e de göz atmanı tavsiye ederim hangi kitabını bulursan bul oku ztn kendisi kitap gibi adam

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kitabın ana fikri becerebildiğim kadarıyla söyliym, duygu ve düşüncelerimizi odakladığımız şeyleri kendimize çektiğimizi anlatıyor. Buna çekim yasası diyor. Fakat çekim yasasını yorum yapmadan ayırım yapmadan işliyor mesela okulda çok başarılı olduğunuzu düşünerek, bunu olmuş gibi yaşayıp ruhunuzda hissettiğiniz vakit bunun gerçekliğini kendinize çekiyorsunuz, fakat bu düşünce ve hislerin içinde istemediğiniz şeyleride katarsanız veya olumsuzluklara ve engellerede yer verirseniz bu çekime ket vuruyor. Evliyalara ve peygamberlere gökten sofra inmesi, yağmur duaları veya şifa vermeleri, Hz İbrahimin, İsa nın Musa nın, Süleymanın bereketi, bahsedilen yasayla ilintili olsa gerek çünki onlar en çok şükreden ve razı olup memnun olanlardı. Hayıflanmak veya şükretmemekte yine daha çok hoşnutsuzluğu çekiyor. Hani bağzen aksilikler ve felaketler üstüste gelir ya...
    İlk başta polyanacılık gibi gelmişti bana fakat düşününce benim mantığıma yattı. Henüz maddi açıdan belirgin bir değişime girmek nasib olmadı fakat kişisel ilişkilerde, içsel huzur ve doyum bakımından yasayı anlayıp kullanmanın çok faydası oldu, zaten maddi açıdan ihtiyacım olan herşeye sahibimthums:.

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Temmuz 2007
  15. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    @Marthell
    Tanrıların Arabalarını bitirdim, Böyle Buyurdu Zerdüşt'a başladım. Sokrates'in savunmasını da aldım. Can sıkıntısından bol bol kitap okuyorum. Tanrıların Arabaları hakikaten çok etkileyici kitap, anlatılanlar çok mantıklı geldi bana. Çünkü bu olanların başka mantıklı bir açıklaması yok..

16. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    aman sakın o adamın başka kitabını okuma bu sefer bütün doğru bildiklerini sorgulamaya başlıyorsn bazen yanlışa inanmak doğrunun yanlış olduğunu farketmekten daha iyidir thums: ya bana şöyle bilim kurgu romanı söyleyebilirmisiniz ama fazla uçuk olmasın akla yakın olsun

17. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    şuan aşka uyanmak diye bir kitap okuyorum sakın gülmeyin aşk falan diye ama gercekten harika bir kitap.dakka bası "sevgili" değiştirenlere tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş