Şimdimi bırakayım 2 ay sonra mı?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve vixx tarafından 16 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    12. Sınıfa geçiyorum aşırı hard ders çalışmam lazım 12. Sınıfın başında kesin bırakacağım ama bu yazın spor yapıp yapmamak arasında kaldım.Yazın çok iyi çalışmam lazım derslere sizce şimdimi bıraksam yoksa 12. Sınıfın başında mı bıraksam?

2. EmreBeastPower

EmreBeastPower Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    bırakma haftanın bir günü kafanı dagıtmaya git mesela cuma günü

vixx bunu beğendi.
  3. DewiLCraFT

DewiLCraFT Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğretmen
    Hemen birak ya hatta hic yapma burada sen bunu yaziyorsan birinden birak demeyi duymayi istiyorsun kafanda bitirmissin.

4. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Sormamın amacı 2 aylık çalışmamın bir yararı olur mu nede olsa büyük ihtimalle bırakma ihtimalim var.

5. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Daha yeni üniversite sınavından çıkmış biri olarak bu yıl spor yapmadığıma pişmanım.
    Dostum sen her ne kadar günde 10 saat ders çalışabileceğini düşünsen de zor ,tamam ders başında 10 saat oturursun ama verim konusu tartışılır.
    Bence haftada 3 gün 45dklık antrenmanın sana zararı olmaz.
    Hem yıl içinde o kadar çok daralacaksın ki bu stresini spor sayesinde atabilirsin benim tavsiyem haftada 3-4 saatini spora ayırabilirsin.
    Hem spor yapmak derside olumlu etkiler bence.
    Bu arada hedefin nedir ?

vixx ve Güç aşkı bunu beğendi.
  6. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Doğru söylemler. Bizim spor salonu da üni. öğrencileri ile dolu. Spor Akıl gelişimi açısından faydalıdır.

vixx ve eehfe4 bunu beğendi.
  7. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Hedefim başta gelen illerde güzel bir bölüm yani bayburt kayseri konya falan hem ben gitmem hemde ailemde yazdırmaz zaten.

eehfe4 bunu beğendi.
  8. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    @vixx Yorucu bir yıl seni bekliyor.
    Naçizane birkaç tavsiye vermek istiyorum.
    1- Bence yazın ders çalışmaya başla günde 3-5 saat.
    2- Yazın tüm dersleri bir arada götürmeye çalış yapamıyorsan TYT Türkçe ve TYT Matematiği yaz bitmeden kesinlikle bitir.
    3- Eğer dershaneye gidiyorsan onların programına uy yok gitmiyorum diyorsan kendi programını yap ama sakın iki farklı yol izleme. (Mesela dershanede Limit anlatılırken sen gidip de Türev çalışma orada Limit anlatılıyorsa git Limit adına ne kadar soru varsa çöz ya da tekrar et.).
    4- Yıl içinde bir konuyu en küçük ayrıntısına kadar öğrenmeye çalışma konuları genel olarak bil ve bol soru çöz.
    5- Yıl içinde birçok kez moralin bozulabilir umutsuzluğa düşebilir ve çalışmayı bırakabilirsin sakın bırakma ! çünkü küçük bir çarkın dönmemesi koca bir saati durdurur.
    6-Ne için çalıştığını belirle hangi meslek için çalışıyorsun bunu bil ve ona göre çalış çünkü "Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez"(Montaigne)
    Her şey gönlünce olsun.
    Kolay gelsin.

Güç aşkı, Lie ve vixx bunu beğendi.
  9. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum öncelikle önemli bir sene kesinlikle çalışmalısın. Yalnız benim ilk 1000e girmeyi hedefleyen arkadaşlarım bile en azından evde spor yapmaya devam ettiler. İstediklerini başardılar ama spor salonuna gitmediklerine de pişmanlar :) Emin ol derece yapmak istiyorsan bile günde 10 saat çalışmak yersiz olur. Düzenli bir şekilde çalışırsan dersede sporada zamanın kalır.

vixx bunu beğendi.
  10. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Verimli ders çalışabileceğin tek oturuşta en iyi ihtimal 45 dakika. Gün içinde bunu verimli olarak devam ettirebileceğin en fazla 7 bilemedin 8 oturum. Okula giderken bu 2 belki 3 e düşecek, malum okulda zaten kafan davul olacak vs. Şimdi bütün bir sene böyle geçecek. Birikecek stresi bir düşünmeye çalış. Yani elinde bir balon var ve sürekli hava veriyorsun, nereye kadar dayanabilir? İşte bu noktada devreye spor girecek, bir nevi emniyet sübabı olarak düşün. Sadece stres atmalık, kafa boşaltmalık basit, yorucu olmayan bir antreman programı hedefle.

Senin bu geçeceğin yoldan 15 sene önce geçtim :) O dönemde bizim bu kadar imkanımız yoktu, kendimizi anca masa tenisi ile avuturduk. Şuan ki nesil farkında olmasa da çok daha fazla imkana sahip. Bunların kıymetini bilin :)

Son düzenleme: 16 Haziran 2019
    vixx bunu beğendi.
  11. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Hepinize teker teker teşekkür ediyorum.Dedikleriniz çok mantıklı stres atmak için elimden geldiğince sporla vakit geçireceğim.

12. mcyaralıbodyci

mcyaralıbodyci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bende
    bende 12.sınıfta sporu bıraktım kilo kaybettim pişman oldum dedim ki keşke spora devam etseydim lakin derslerini sakın aksatma kardeşim çok çalış sporunuda yap senin tercihin sporla ders yürümez diyorsan başka seçim sana kalmış

vixx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş