Şiir yeteneğim nasıl?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve body52 tarafından 4 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    insan beyni okadar muhteşemki mesela bir yerde okursun bir şiiri aylar geçer okuduğunu unutursun bir yazaim şiir dersin aynısını yazarsın :)

olur öle şeyler :)

2. WildRose

WildRose Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Benim işim edebiyat eleştirmenliği. Akademik anlamda bunun eğitimini alıyorum ve uzmanlığım bunun üzerine olacak. Ve siz ister kabul edin, ister etmeyin, etkilenmişsiniz(?). Doğrudan değilse bile dolaylı yoldan. İnkar etmenin lüzumu yok. Birinin yazdığı bir iki dizeyi okuduktan sonra bir başka dizenin ona ait olup olmadığını anlamak zor değil. Üslup, vezin, fonoloji, seçilen harfler bile eleverir.

3. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Bir edebiyat eleştirmeni karşısında, aksini iddia etmek nasıl olur bilemiyorum. Yorumunuzu görünce, şiiri okudum. İnanın bana öyle bir şiiri okusaydım, kesinlikle unutmazdım.

Bu dizeyi platonik bir aşkı düşünerek yazmıştım. Platonik aşkıma çirkin, yanına yakışmaz vs. vs. gibi şeyler söylüyorlardı.

Bir gece Candle in the night'ı dinlerken, birden o konuşmaları duyar gibi oldum. Hemen ardından kızın yüzü gözlerimin önüne geldi. Kalemimden de böyle bir cümle döküldü. Zaten 10 dakika kadar sürdü. Nereden biliyorum Candle in the night parçası yaklaşık 5 dakikadır ve ben 3.ye geçmeden bitirmiştim.

Dipnot: İşin tuhaf yanı şiir yazmamı isteyen kızın ismi ile platonik aşkımın ismi aynıydı :)

4. WildRose

WildRose Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Şiirinizin değerlendirmesini yapmıyorum zaten. İyiliği ya da kötülüğü değil ilgilendiğim. Yalnız takdir edersiniz ki birisi çok sevdiğim bir şiirin bir bölümünü sonsuz maymun teoremine benzer şekilde yazdığını söyleyince bir yorum bırakmam gerekirdi. Şiirin adı "Firari". Tavsiye ederim, bir okuyun.

Bu arada duygu selinde boğulurken yazılan şiirler pek başarılı olmaz. İyi şiir sadece üzerinde çalışılarak yazılır. Sanmayın ki dünyanın en iyi aşk şiirlerini yazanlar gerçekten aşıktırlar. Sadece iyi şairdir onlar.

Yazmaya başlamadan önce bol bol okumak lazım.

5. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    İlk mesajınızdan sonra okuduğumu belirtmiştim. Haklısınız deyip konuyu kapatmak istiyorum. Bu işin ileride ki üstadı siz olacaksınız, daha başlarda sizi böyle bir yanılgı ile hayal kırıklığına uğratmak istemem. Ki kanıtlamakta mümkün değil o ayrı mesele.

Dediğim gibi kapatalım konuyu, iyi forumlar :)

Sayfayı Paylaş