Şişmanım.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Body XL tarafından 30 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Body XL

Body XL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Abilerim ve Ablalarım,

Yaşımın küçük olmasına rağmen, spora başladım. İlk olarak yaşımı boyumu belirteyim.

Yaşım: 13
    Boyum: 170
    Kilom: 70

Spora başlamamın sebebi, sınıf arkadaşlarımın bana "şişman" gibi lakaplar takması. Bende kendimce karar verdim ve spora başlamaya karar verdim. İlk günler zor olsada tatlıyı bıraktım. 2 Haftadır ağzıma tatlı sürmedim. Sabahları yumurta veya peynir domates ve kepekli ekmek yiyorum veya okula gidip 12'ye kadar aç duruyorum.

Akşam süt içiyorum. Yoğurt yiyorum.

Spor olarak evimizle okul arasında çantamla beraber yavaş yavaş yürüyorum, beden derslerinde durmadan koşuyorum. İnsanity workout yapıyorum.

Şuan 2. gündeyim, yapamadığım bazı hareketler var fakat sonuna gelebiliyorum. 5 Dakika dinlenince kendime gelebiliyorum.

Bana yardım edebilir misiniz? Bende foruma başarı hikayemi açmak istiyorum, kilolu olmaktan bıktım.

Lütfen yaşıma bakıp terslemeyin.

Herhangi bir hastalığım yok, şuana kadar 2 sene basketbol oynadım ve 2 sene yüzdüm.

Konu yeri yanlışsa özür dilerim.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    boya kiloya bakarsak, şişman değilsin ki. tam gelişim çağındasın. arkadaşlarının lafına bakıp da yemekten kısma. tamam tatlı kola cips bunlardan uzak dur ama. sabah kahvaltısını ihmal etme. yumurtanı peynirini bol bol ye. öğlen pilav olur,et olur, tavuk olur, çorba olur, yemekte ne olursa olsun ye. akşamı da sadece yoğurtla geçiştirme. yemeğini ye. bununla beraber yürü, koş zıpla ne yaparsan yap ama yemeğini ye. sen büyüme çağındasın çünkü.

3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Be yavrum, belli ki yaşının önünde bir zekaya, kendini anlatabilme kapasitesine sahipsin, o yüzden bir yetişkine yazar gibi yazmak lazım sana. Akıllı adamsın, sorunu sormadan önce beslenmeni hal yoluna koymaya başlamışsın, yukarıdaki yorumları bende tekrarlıyorum. Uzak durman gereken gıdalardan uzak dur, sindirim sistemine dost bir beslenme tarzı oluştur yeter, zaten o yoldasın. Kafa yapın yaşından ileri diye ben 'oldum' sanma, daha olmadın ki şişman - zayıf vs. olasın, bedenin daha çok değişecek. İçinde olduğun yaş grubu çok acımasızdır, kimi sivilceli kimi şişman kimi cüce kimi deve diye anılır, sonra da herşey tersine döner. Sen sporunu yap, sağlıklı ve bol bol beslen yeter.

Sayfayı Paylaş