Şehir seçimi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kilolu :(:( tarafından 30 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Aydın tam bir öğrenci şehri diye bilinir oldu, öyle ki Eskişehir'le yarışır diyenler de vardır, elbette küçük bir kopyası olarak. Kafa olarak rahat edilir ama elbette sosyo-kültürel ortamlar bir büyük şehir kadar çok değildir.

2. coldplay

coldplay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aydinmi uni sehri Adü mu cok buyuk :)) ben okudum orda insanlari yanlis bilgilendirmeyin.

3. MaSKeLTR

MaSKeLTR Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Kilolu merhaba;
    Özellikle puan tutuyorsa önceliğin İzmir daha sonra Aydın olsun. Mezuniyet sonrasını vs. düşünecek olursan İzmir'e yakın olman avantaj senin için her anlamda. Aydın - İzmir arası 1-1,5 saat gayet yakın. Rahat hayat güzellik üniversite ortamı herşey izmirde ...
    Bana çok dua edersin üniversite hayatın boyunca. Benim üniversite biteli yıllar oldu ve birçok ilde arkadaşlarımın yanına gittim kaldım ortamları gördüm. Hangi şehre gidersen unutma ki o şehrin insanları veya yakın illerdeki insanlarla beraber okuyacaksın ve kültür - etkileşim - iletişim senin için önemliyse seçeneğini tekrar tart değerlendir.

İzmir aşığı bir adamım 15-16 il gördüm gezdim kısa-uzun süre kaldım yaşadım. İzmir işte yaa izmirrrr dedim her defasında da...

Saygılar, sevgiler...

4. coldplay

coldplay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Verdiği şehirler arasında İzmir yok ki :) Aydın İzmir'e yakın tatil yörelerine de yakın bu avantaj ama 6 yıl tıp eğitimi alacak birisi için şehirin yanında okuyacağı üniversitede de önemli kendi gelişimi açısından ileride kariyerini etkileyecek.

5. Kilolu :(:(

Kilolu :(:( Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Istanbul üniv veya Ege diş mi yazsam diye tereddütteyim açıkcası gerek tıp okuması zor gerekse büyük sehirde okuma isteğimden , aslında Samsun bana göre gibi araştırdım ama oda ingilizce :) kafa karısık a dostlar

6. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    8 senedir Aydın'Da yaşıyorum ortaokulu burada okudum lisede okumaya devam ediyorum Aydın/merkez bence yaşanabilirlik olarak rahat bir yer küçük de her yer yürüme mesafesi ama üniversite merkeze uzak kalıyor. istediğin çoğu şeyi bulabilirsin ancak yukarıda da yazıldığı gibi sosyal olarak zayıf bir yer pek fazla etkinlik olmuyor.

7. Kilolu :(:(

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Etkinlikli olsun :( Aydın'ı arkalara attım kafamda

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Etkinlik derken, büyük şehirleri dışarıda tutunca zaten hiçbir yer çok canlı bir hayat tarzına sahip değil. Bu yazdıklarından en iyileri gene Edirne'yle Samsun olur muhtemelen.

Kilolu :(:( bunu beğendi.
  9. Kilolu :(:(

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Samsun'u yazacam , işte şimdi kafam daha baska karısık çapa diş geliyor Hacettepe diş geliyor bunları düşünüyorum :(

10. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Sen yanlış düşünüyorsun ama..
    Şehir ile bölümü karıştırman doğru değil istanbula gelmek için diş okunur mu ? Tıp - diş - hukuk bunları okuyanların idealist olması lazım , şehre bu kadar takılma ayrıca çanakkale vs. De gayet güzel şehirler..
    Ben olsam çanakkaleyi tercih ederdim çünkü turistik bir şehir çok fazla turist var çok fazla aktivite var rüzgar sörfü - paraşut vs..
    Samsun da iyi gözüküyor yazılanlara göre. ama sen karar vereceksin entelleltüel bir düşünceye sahip olabileceğin bir şehir mi rahat bir yaşammı ? Çanakkale de bir kaç yaz bulundum gayet kişinin entellektüelitesini geliştirebileceği bir ortam ayrıca batıda ve büyük şehirlere yakın bir şehir..

11. Kilolu :(:(

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Çanakkale İyi alternatif gerçekten , Balıkesir hakkında nedersin ? Güzel gibi peki Bolu ?

12. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Ben bursalıyım istanbulda öğrenciyim.
    Balıkesir bursaya çok yakın ayrıca tatil beldeleri de ünlüdür erdek ayvalık akçay falan çok hoş yerler güzel yani gönül rahatlıyla yazabilirsin . Bolu da sakin şehir biraz ufak ama sakaryaya çok yakın gece hayatına meyilliysen sakaryaya gitmekten başka çaren olmaz:) o yüzden söylüyorum . Bolu balıkesir arası tercih yapman gerekiyorsa önce balıkesiri tercih etmelisin derim ben hem iklimi hoş hem de büyüklük açısından..

13. Kilolu :(:(

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Balıkesir , Çanakkale edirne arasında kaldım bende , başa Samsun'u yazacam :)

14. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Çanakkale - edirne - samsun :)

15. Kilolu :(:(

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Ayın 6 sında gidip görecem Çanakkale Edirne'yi Tekirdağ'ı , hayırlısı olsun bakalım :)

16. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    tıp kazanabiliyorsan kazan
    şehre gezmeye vs bakma
    onlar ikinci planda kalır
    önce meslek
    kariyermiş üniversiteymiş çok takılma
    hacettepelide en kötü üniversitelide devlette aynı maaşı alıyor
    özel sektöre gireceksen ideallaerin varsa kendine güveniyorsan üniverstede önemli olur
    ama en önemlisi meslek yani bölüm
    sonra üniversite
    sonra şehir hatta şehir çok geri planda kalır
    sana abi tavsiyesidir

17. Kilolu :(:(

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim , böyle önemsediğin için , sıralayacam artık , 40 tan fazla tıp geliyor yanlıs anlaşılmasın kendini beğenmişlik değil sükür ediyorum ama istediğim olmadığı için böyle kafam karısık , sizin de tecrübelerinizden yararlanmak istiyrum

18. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    balıkesir üni. şehirin dışında balıkesirin ilçeleri hareketlidir yaklaşık 1saat civarı uzaklıktadır
    denizli de hareketlidir üni. şehrin dışında üniversite çevreside hareketlidir

19. Kilolu :(:(

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Denizli'de kısın saat 9-10 gibi hayat nasıl ? Bayanlar dışarıya rahat çıkabiliyor mı o saatte ?

20. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    hiç sorun olmaz zaten üni. çevresi saat 11-12ye kadar baya hareketlidir yani yurtların açık olma süresine kadar
    o saatlerden sonra yoğunluk biraz daha azallır

Sayfayı Paylaş