Şınav çalışırken kaşımı patlattım!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Directed tarafından 5 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Merhaba arkadaşlar, sabah oğlum şınav çalışırken aniden yerden kalkmasıyla yere düştü. Kısa bi baygınlıktan sonra burun ile kaşının arası 2 cm açıldı. Acilde ki Doktor dikiş atmakta ısrar etti, ama ben kabul etmedim. 1 hafta kadar gülmek :) ağlamak yasak, hatta mimik dahi yapmasın dedi. Şimdi şınav yerine hangi hareketi (hareketleri) yapmasını tavsiye edersiniz. Aklıma bir şey gelmedi. Saygılar...

2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Öncelikle geçmiş olsun...Ayrıca şınav çekerken nasıl kaşı patlattı ilginç doğrusu :) Neyse ... Keşke dikiş attırsaydınız biraz acıtır :)D) ama daha sağlıklı olurdu...Kabul etmemekle bence hata yaptınız..Doktor da söylemiş size mimikleri oynatmak bile yasak diye...O nedenle iyileşene kadar hiç idman yapmaması onun için daha sağlıklı olur diye düşünüyorum..Maazallah yine bir şansızlık olur da ufak bir kaza daha geçirirse bu ciddi sorunlara yol açabilir. Tekrar geçmiş olsun...thums:

Directed bunu beğendi.
  3. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    sinav calisirken kaş patlatiyorsa barfix cekerken kim bilsin neler olur:D

spor yapması iyi ama bu harekette kaşını patlatıyorsa nekadar dogru çalıştıgı tartışılır. hareketleri nizami yapsın kafasını belini şekilden şekile sokmasın.

Azi, Directed ve XxAcuNxX bunu beğendi.
  4. XxAcuNxX

XxAcuNxX Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    fazla zorladı sanırım bende normalde 40 taneyi zor çekerim 1 hafta kadar oluyor zorladım 46 yaptım burnumu yere vurunca bırakmak zorunda kaldım kanadı :D

Directed bunu beğendi.
  5. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Haklısın @TheBlack D-D, kazazedemiz 12 yaşında, saçını dahi taramayan bu çocuk -sakın Baba, yüzümde iz kalmasın diyerek beni ikna etti. Tavsiyeni dinleyerek pazar gününe kadar ''off''sun oğlum dedim:). Dikiş için iz kalmasından korktum, dikkatli ve temiz bakarsak İnşallah sorun olmaz, kal sağlıcakla...

@j.claude.er, veledin kilo sorunuda var, 70 kg, barfix çekerken hayal edemiyorum:).

@XxAcuNxX, en fazla 3x10 yapabiliyor, aniden bayılmasınıda ben kan şekerinin düşmesine bağlıyorum, kalın sağlıcakla.

Azi bunu beğendi.
  6. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    burda düşüp anlını açan sanki çocuk değilde bunu soran kişiymiş gibi geliyor :D zira kimse oğlundan velet diye bahsetmez :D

Directed ve ozpirik bunu beğendi.
  7. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Şınav çekerken kaşın patlatılabilmesi hadisesini bir kenara koydum... 12 yaşında bir çocuğun kendini bu kadar zorlaması ve babasının da buna ses çıkarmaması aksine alternatif hareketleri sorması neden ? Bu yaştaki çocuğun kendini bayıltacak derecede şınav çekmesindense takım halinde oynanan veya kemik gelişimi için daha faydalı olan (yüzme, sutopu) branşlara yönelmesi sizce de daha sağlıklı olmaz mı. Şayet bir rambo yaratmak değilse amacınız...

Directed bunu beğendi.
  8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    olan olmuş.

eğer yaş 12 ise şiddetle dikiş tavsiye ederim. dikişsiz yara izi çok belli oalcaktır

2 kaza yaşadım:

yaş 18 iken gözlüklü idim. bir kafenin tezgahının arka tarafına geçmem gerekiyordu, tezgah kapısı yukarıya açılan tipte bir kapı idi ve ben eğilip kapının altında geçmeye çalışırken öbür taraftan gelen birisi tahta kapıyı tam o sırada kaldırmış ve kapının tam köşesi sağ gözlük camımı parçalamıştı, gözümün içine cam parçaları kaçmış ama şans eseri gözü kaybetmemiştim. fakat gözün hemen 1 cm altında yarık oluşmuştu. hemen dikiş attırdım. 2cm açıklık vardı ... eğer dikiş olmasaydı bugün muhtemelen yüzümde faça izi gibi bir iz olacaktı....bugün birisi eğer çok dikkatli bakmazsa o izi göremez...o kadar minik bir iz kaldı.

benzer bir kazayı da burnumda yaşadım. o zaman 11-12 yaşındaydım ve dikiş atılmamıştı. çocuktuk tabii nerden bilelim...ama o yara izi hala durur. tam kıkırdak ile kemiğin birleşme noktasında ve her aynaya bakışımda görürüm. maalesef.

o bakımdan yüzde bir yara oluşunca dikişleri ihmal etmeyin. iyi bir doktora gidin ve konuşun...zira ömür boyu taşıyorsunuz.

suratınıza dövme yaptırmak gibi bir şey, o kadar yani...
    kalıcı oluyor

Son düzenleme: 6 Temmuz 2011
    Directed bunu beğendi.
  9. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    @Berkay1852, inanır mısın? Öğretmeni oğlum senin göbek adın ne? demiş. - Velet demiş:), aktif çocuk v12 moturu var! Seveni çok, çocuklar sevilmez mi? Keşke dediğin gibi o'nun yerine benim başıma gelseydi.

@jeune_turc Amcası, kendisi balık burcu ama yüzmeyi geçen yıl ögrendi:). Okulun basketbol takımında oynuyor, kilolu olduğu için futbol oynamasını istemiyorum, ayrıca Aikido yapıyor. Bu arada Rambo yazmış sınız, Efendim doktor O'na sakın terin yarana değmesin dediği için, alnına atletinden yaptığı bandı takıyor. Sizin mesejdan sonra ''Sütlü Rambo'' diye hitap ettim. Hoşuna gitti :)

@SAVAŞ74, akşam pansumanda doktoruyla tekrar konuşacağım, Kalın sağlıcakla...

10. Darkness123

Darkness123 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    University Student
    Yer:
    Marmarice
    Çocuğunuz kesinlik Sporu bıraksın eğer Şınav çekerken Yüzünü,kaşını patlatıyorsa ben oturup bir daha düşünün derim...
    Zaten yaşı 12 Spor yapcaksa Basketbol,Futbol oynasın VG ne işine?

Sayfayı Paylaş