ısınma egzersiz arası ne kadar olmalı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve regina phalange tarafından 29 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. regina phalange

regina phalange Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, önceden ısınma ve soğuma yapmadan uzun yürüyüşler ve koşu yaptığımdan menisküsümde zedelenme olmuştu. egzersizlerle ve dizimi zorlamayarak atlattım. ancak şu an köpeklerimden biri fazla kilolu ve koşarak biraz forma sokulması gerektiğini söylediler. serbest bırakınca ortalıktaki yiyecekleri yemek için koşuyor o yüzden mecbur onla beraber koşacağım. soracağım şey ise şu, koşturacağım yer evime yürüme yarım saat uzaklıkta. koşmadan hemen önce ısınma egzersizi yapamıyorum iki köpeği zaptetmem zor olduğundan. evde ısınma hareketini yapsam sonra yürüyerek koşacağımız yere gitsek koşu için bir sorun olur mu? aynı şey soğuma egzersizi için de geçerli.

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    hafif şiddette egzersiz için keyifli bir seçim, köpek gezdirmek. Daha önce de bir yerde okumuştum bunu.

Yalnız, koşu başlı başına 'ısınma' sayılabilir. Koşunuzun şiddetini (hızını) alçaktan-yükseğe doğru ayarlayın, bu yeterli olur. Alçaktan başlayın, ısındığınızı hissettiğinizde hızlanın, bitirmeye yakın gittikçe yavaşlayıp vücudunuzu soğutun. Bundan başka bir şeye ihtiyacınız olduğunuzu sanmıyorum.

regina phalange bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş