İzole Günlerde Evde Yağ Yakmak İstiyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve OneManCTW tarafından 29 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. OneManCTW

OneManCTW Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhabalar,

Malum sıkıntılı günlerden geçiyoruz ve evden dışarı çıkamıyor çoğumuz. Ben de vaktimi evde geçirmek zorunda kaldığım için yağ yakarak kilo kaybetmeye karar verdim. Bu virüs olayı çıkmadan önce 1 aydır spor salonuna başlamıştım hamlığı yeni yeni atıyordum. Yıllar önce kilo aldıktan sonra başarılı başarısız defalarca kilo verme deneyimim oldu. Maksimum 109 kg gördüm. Daha sonra 92 inip 96-100'de sabitledim.

1 hafta önce spora başlamaya karar verdim ve 1 haftadır ekmek, şeker, kola cips çikolata vs. abur cubur tamamen kestim. 1 haftadır Focus T25 programıyla çalışmaya başladım, Pazar günü yani yarın ilk haftayı bitiriyorum. Ve akşamları da aldığım dumbellarla yarım saat - 1 saat kadar çalışıyorum. Bugün tartıda 97 kiloyu gördüm. Gayet iyi gittiğimi düşünüyorum.

FAKAT, konuyu açma sebebime gelirsek profesyonel olmadığım için bu yaptığım çalışmaların doğru mu yanlış mı olduğundan emin değilim ve sizlere sormak, sizlerden ek tavsiyeler almak istiyorum. Focus T25 programı HIIT tekniğiyle yağ yakmayı ve kuvvet kazanmayı hedefliyor. Cumartesi hariç hergün farklı çalışmalar var. Bu çalışmaları eksiksiz yapıp akşamında da dumbell çalışması yapıyorum. Gayet iyi hissediyorum. Umarım doğrudur herşey.

Boy: 185
    Kilo: 97.1 (Çok oynuyor 98 de olabiliyor)
    Yağ Oranı: %21.5 (2 hafta önce %25 idi nasıl böyle düştü bilmiyorum ya da yanlış ölçüm olabilir)
    Su: %53.9
    Kas: %41.4
    Kemik: %12.8

Bel: 101
    Kalça: 118
    Göğüs: 111

Beslenme olarak neredeyse hiçbirşey bilmiyorum. Kilo verme dahil günlük ihtiyacım sanırım 2300 kalori.

Sizlerden hertürlü düzeltmeyi, uyarıyı, tavsiyeyi, taktiği bekliyorum. Yaptıkların doğru değil, şunu şöyle yap, şu şöyle olmamalı vs. Şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş