İzmir MMA

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Myrror tarafından 3 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Myrror

Myrror Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    iyi günler ;

Bir spor geçmişi olmayan ve 1,73 80 kg 20 yaşındayım izmir de sıfırdan vereceğim paranın karşılığını alabileceğim, bir şeylerin parçası ve kişisel olarak karakterimi biraz daha agresifleştirecek MMA salonu arıyorum yardımcı olabilirmisiniz acaba ?

MMA sıfırdan başlayan biri için de tecrübesi olanlar arkadaşlar da tavsiye verebilirlerse de çok memnun olurum

Edit: İzmir/Hatay da oturuyorum tercihim Konak-Alsancak civarların da olması, çok mecbur kalmadıkça Karşıyaka tarafına geçmek istemiyorum.

Saygılar

Son düzenleme: 3 Kasım 2018
  2. Military.Press

Military.Press Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Nergis metrosundan inince, var bir tane. Ama içerisi nasıldır bilemem. Ve çok pahalı diye biliyorum. Sana tavsiyem böyle bir yere yazılırken ders verecek hocanın lisansını, tahsilini, eğitimini araştır.

3. Myrror

Myrror Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Nergis bana uzak, İzmir/Hatay da oturuyorum en fazla uzaklığı Alsancak olabilir. Elimden geldiğince araştırırım teşşekürler.

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bence Direk mma ya baslanmaz
    Birkac yil grappling ve bir kac yilda striking sonrasi baslanir
    Eger biri gel ben ogretirim derse uzak dur

Myrror bunu beğendi.
  5. Toma Muzahfer

Toma Muzahfer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Boksbody e katılıyorum bir spor dalıyla uğraşmadıysan şimdiye kadar direk mma ya başlamak doğru değil çünkü mma adı üstünde neredeyse her dövüş sporunu barındırıyor temel altyapın olması daha iyi olur.he birde mma agressifleştirmez seni ancak kondisyonun,kordinasyonun artacağı için doğru zamanlarda düzgün darbe vurabileceksin karşındakı insana. Grapplingin yerine strikeingi öneririm sana hem zevkde alırsın.

Myrror bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben MMA' ye hemen başlanmaz fikrine karşıyım.Sana adında olduğu gibi "Karma Dövüş Sanatları" hem vuruşlu(striker) eğitimler hemde yanı sıra yer için boğuşma/kilit teknikleri öğretmeye başlayacaklar(grappling) Evet 2 ayrı sistem yer ve ayakta dövüşmeyi öğreniceksin zor birşey olucak ama öncelikle yukardaki üyelerin önerdiği gibi ilk bir striker olmaya çalışırsan bir başka yanında geri kalıcak, e yerde gelişmeye çalışırsan ayakta geri kalıcaksın.
    Senin başlaman gereken direm MMA, buna + ekstra olarak çalışma yapman.
    Kesinlikle ilk bir Muay Thai veya JiuJitsu ile başlama.MMA'ye yaklaştırmaz mı bu mücadele sporları yaklaştırır.Ama direk MMA'in içinden bunları birlikte götürmek varken tek biriyle başlayıp ilerleyip MMA hedeflemek hata olur.
    Bu arada benim bildiğim şuan için İzmir'de en iyi MMA Corvos Combat'da onları tercih edersen senin için iyi olur.
    Hem antrenör hemde müsabık sporcu çıkarma olarak ve eğitim kalitesi olarak seçmeni öneririm.

Myrror bunu beğendi.
  7. Myrror

Myrror Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    MMA de müsabakaya çıkacak özellikleri taşımak aklımda hiç olmayan bir şey yeterlilik anlamında ancak, internet de araştırdığım kadarıyla @boksbody ve @Toma Muzahfer gibi arkadaşlarında da dediği gibi MMA ye direk başlanmaz diyende var, sizin gibi MMA zaten hepsinin karması hepsini aynı anda götürürsün diyende sonuçta müsabakalara çıkmak gibi bir hedefin yok diyende, ben dediğiniz gibi salon ile iletişime geçiceğim çok teşşekürler yorumunuz için.

Sayfayı Paylaş