İstesemde yapamıyorum buraya kadarmış

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve arda5511 tarafından 13 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. arda5511

arda5511 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar ben tam olarak 9 aydır inanılmaz derecede motivasyonla spor salonunda çalışmaya başladım ve 90 kilodan 73 kiloya indim 16 yag oranına kadar ulaşmış durumdayım.Ama son bir haftadır ne salona gitmek istiyorum ne o agırlıkları kaldırmak ne bişey. Bu hafta kardiyo yapmadan sadece agırlıkları kaldırdım tekrar yaglanma korkusuyla az da olsa gidiyim diyerekten ama artık hiç gidesim napsam ne etsem hiçbişey bilmiyorum. Aslında yaglarımı hala yakmak istiyorum hala spor yapmak istiyorum ama bunun için artık eskisi motivasyonum yok 18 kilo vermiş olmama ragmen karın bölgesindeki yaglarımın tam olarak erimemesi beni gerçekten cok üzdü napıcagımı da bilmiyorum artık herşey cok zor tavsiyelerinizi bkeliyorum

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Motivasyonunu hiçbir zaman kaybetme asla.Ben 42 kilo vermiş biriyim %4 e kadar yağ oranımı düşürdüm ama karın kaslarım gözükmüyordu sarkmadan dolayı ama canımı sıkmadım amacım karın kası yapmak deil isterse gözükmesin hiçbir önemi yok benim için şimdide sağlıklı kas kütlesi koymaya çalışıyorum.Sana tavsiyem 1 hafta ara ver kafanı dinle ondan sonra tekrar kendini iyi hissedersin umarım.
    Başarılar :)

3. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Spor salonuna gidiş sürecinde orada arkadaşlıklar, dostluklar edinin. Bu sizi zaman zaman oraya çeken etkenlerden olacaktır. Bence öncesi - sonrası fotoğraflara bakın. Bu işleri harbiden hakkını vererek yapan insanların fotoğraflarını gelişim süreçlerini inceleyin bu da sizi motive edecektir.

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Şöyle yap, bi 10-15 gün mümkünse tatile git kafanı dinle denize gir. Hatta motorun veya bisikletin varsa ucuz bi çadır al en yakın sulak yere sür. Ben öyle yaptım, köydeyim 3 aydır stres'ten uzak, gerginlik yok. Bajaj Boxer motorum var ucuz birsey, aldım bilgisayarımı internetimi eşyalarımı, yükledim motora çıktım geldim köye sabahları su serinken ve sahil boşken gidiyorum denize. Akşamları sahil kenarında ki mekanda takılıyorum. Tatil yap kafani boşalt biraz rahatla yüksek disiplin seni yormuş olabilir doğaldır, ama bu yorgunluk mentaldir zihnini dinlendirirsen geçer birseyin kalmaz merak etme kaldığın yerden devam edersin.

Tanrı Türk'ü korusun.

5. abugraerol

abugraerol Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    az yanlış bir tavsiye olçak ama arkadaş gurubun var ise topla beraber alkol alarak kafayı bulun.( şimidi bunu yazdı herkse söyle zararlı böyle diçyek ama sonuçta alıklik değilsin kafa dağıtman lazım az kafan güzleşir 3 günde salona uğramzsın az gaza getiren videolar izlersin ver gazı asfalt inlesi tarzından gidersin salona ) tavsiye

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    dostum bence kardiyo çok gereksiz ne kadar bana karşı çıkanlar olsa da bunu zayıflayan herkese söylüyorum çünkü ben de bu hatayı yaptım haftada bir gün kardiyo iyidir ama ben yürüyerek gittiğim için hiç yapmıyorum kardiyo. Ağırlık çalışmak senin o 90 kiloyken sahip olduğun kasların çoğunluğunu kaybetmemeni sağlayacaktı zaten çalışmışsın sadece 4gün ağırlık çalış salon uzaktaysa yakından seç bi salon. diyetinde karbonhidratı fazla düşürme 130 gramın altına düşmesin benim tavsiyelerim bunlar

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2pacist bunu beğendi.
  7. enesersen

enesersen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Birader yalan soylicen mantıklı salla be sen %4 yağ oranına dusucen ( turkiyede nac yarışmacıları hariç %5 in altına düşen olmadi) hadi düştün diyelim sarkmadan bahsedicen öylemi deri kondom gibi olur kondom gibi sen sarkma diyorsun karin kası belli olmuyor diyorsun %10 yağda çıkar karin kası

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmetali zorlu bunu beğendi.
  8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    ben sadece makineye göre konuşurum kardeşim benim.KAs kütlen olmadığı zaman çıkarmı karın kası ?

9. enesersen

enesersen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çıkar birader %4 yağ oranına 2 yaşında ki çocuk düşsün onunda çıkar o işler senin sandığın kadar kolay değil

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    benim boyum 1.76 dı zamanında 52 kg dım ama vücutta toplam 2.5 kilo yağ vardı ? Yine yoktu

11. YEAHBUDDY

YEAHBUDDY Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Karın kasının çıkmama nedeni zaten sarkık deri 42 kilo verilmiş deride zor gibi, bende 30 kilo vermiştim zamanında 2 yıldır spor yapıyorum düzenli beslenme vs heryer gelişti karın hala keşkül titremesi :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Alfonso_ bunu beğendi.
  12. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Arkadaş anlasa :D

13. YEAHBUDDY

YEAHBUDDY Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Boşver bu konu farklı bir konu kilo verirken hiç bir şey yemiyodum sonra spora yazıldık ölçümse yağ oranım 6.6 çıkmıştı bende okulda bodyci arkadaşıma bundan bahsedince aynı tepkileri vermişti bende he he aynen diyip geçiştirmiştim. Sarkık karınla lazar kadar karın kasında olsa gözükmez, hızlı kilo veren bizlerin kaderi bu

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Alfonso_ bunu beğendi.
  14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Karın kasının gözükmesi sadece görüntü, amacın iyi görünmekse %16 yağ oranında zaten sokaktaki yüz kişinin doksanından iyi görünüyorsundur. %16 yağ oranında karın kaslarının gözükebilmesi için müthiş hacme sahip olmaları gerekir yoksa %12 civarına düşmen lazım. Bu kadar düştükten sonra devamını nasıl getireceğini biliyorsundur, aynen devam edersin. Fakat deri sarkması veya yeterli kas kütlesine sahip olmaman yüzünden karın kasların %12'de de gözükmeyebilir, o zaman ne yapacaksın? İki ihtimalin olur o durumda, ya bırakıp karın kasına sahip olma hayalinden vazgeçersin ya da 6-8 aylık bir bulka girip kas kütleni arttırıp sarkan deriyi toparladıktan sonra birkaç aylık yağ yakmayla bu kez karın kaslarını çıkartırsın. Seçim senin.

Bu bıkkınlığının sebebi aşırı yoğun program olabilir. Sinirlerin yeterince dinlenmesine izin vermeden üst üste çalışmak overtraininge yol açmış olabilir, isteksizliğin de sadece vücudunun kendini koruma mekanizması olabilir. Programın nasıl? Yaz buraya, çok yoğunsa fazlalıklarını atalım. Her durumda 1-2 hafta vücudu dinlendirmek çoğu zaman iştahın geri gelmesine yol açar.

Asıl söyleyeceğim başka. Bu karın kası fetişizmini anlamlandıramıyorum ben. Önemli olan güçlü ve sağlıklı olmak değil mi? Hadi görüntü daha önemli olsun, inan yarışmacı falan değilsen iyi görünmek için six packinin çıkmasına gerek yok. %17-18 yağ oranının altında biraz da ortalamanın üzerinde kas kütlesi olan insan zaten iyi görünen, fit insandır. Tamam belki vücut geliştirme standartlarında değil ve bunu bir vücut geliştirme forumunda söylemem de tuhaf belki ama çoğumuz amatör olarak bu işle uğraşan insanlarız. Çoğumuz sahneye falan çıkmayacağız. O zaman eski halinle bugünkü halini kıyasla ve nereden nereye geldiğini gör. Bırak karın kası da çıkmayıversin, şu anda şişman değilsin artık, ortalamanın üzerinde kas kütlen olduğuna eminim. Bu kadar ilerledikten sonra karın kası çıkmadı diye spordan vazgeçmek pire için yorgan yakmaktır.

derin_aker bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş