İstanbulda saglam Muay Thai&MMA salonu nerelerde var?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve booster tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. booster

booster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar muay thai ve mma sporu bircok yerde var ama ben istanbuldaki iyi ve fiyat olarak da uygun yerleri merak ediyorum bunun yanında birkac sorum daha oldugu icin ayrı bir konu actım lütfen isi bilenler cevap versin

ilk olarak bu sporu hafif bi body programıyla(zaten yasım 16 oldugu icin agır basmıyorum) desteklemek yararlımıdır

ikincisi muay thai yada mma sporunun boy uzamasına bi engeli varmıdır yoksa destek mi olur

ücüncü olarak 2-3 ay bi muaythai yada mma egitimiyle sokakta etkili olabilirmiyim

aslında body su anda yapıyorum 2 ay sonra 6 ay olcak yazın body yi bırakıp muah thai veya mma ile yüzme yapsam vücuduma hem cok az hacim ve define bir gorünüm kazandırıp aynı anda büyümeyede yardımcı olurmu cünkü 1.70 boyundayım ve uzamaya onem veriyorum bi kızın benden uzun olması bana kotü hissettiriyor..

lütfen sorularıma teker teker acıklık getirip dertlerimden teker teker kurtarın :)kafa_kafa_

konu biraz karısık oldu ama lütfen kilitlemeden tasımadan once sorumu cevaplayın :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:02 ----------

ayrıca 2.sorum ise MMA odvüs salonlarının saglamları istanbulda varmı varsa nerde var ve fiyatıda makul olarak tabiki MMA salonu konusunu ozellikle merak ediyorum lütfen sorularımda yardımmmmm :)

Son düzenleme: 23 Nisan 2010
    trouble bunu beğendi.
  2. trouble

trouble Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benzer soruları ben de sormak istiyorum fakat konu açma hakkım yok cevap bekliyoruz lütfen

3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Çamlıca da Murat Kazgan ın MMA kurs yeri var. Türkiye den yarışmalara çağrılan bir mma sporcusu. Sorun çıkmazsa eylül gibi yazılacağım salonuna.

Kadıköydeydi galiba Ertan Balabanının salonu var aylık 250 tl gibi bir ücretti galiba.

Maltepe de Topuz Fight Academy de olması lazım Üni mma ile ortaklaşaydı sanırım o da aylık 100 yada 110 ytl olması gerek. Avrupa yakasında da ünimma nın dersleri oluyor.
    Benim bildiklerim bunlar.

Bildiğim kadarıyla zaten mma da sadece dövüş tekniği öğrenmiyorsun antremanlarda filan ağırlık çalışmalarında oluyor. Dövüş sporlarının da boy uzamasına bir etkisi olacağını sanmıyorum sonuçda omurlara ağırlık bindirmiyorsun ama bu konuda bir bilgim yok.

Son düzenleme: 24 Nisan 2010
  4. MeTaLLiCaT

MeTaLLiCaT Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    İzmir
    İlk olarak bu programı hafif bir egzersiz programıyla desteklemek yararlı olabilir.Kol ve bacak kütleni arttırsan kas ile vurduğun zaman yaratacağın etki daha büyük olur.Hızınıda zamanla arttırırsın zaten.

İkinci boy uzamasına ne yararı ne de zararı olduğunu düşünüyorum.

Üçüncü olarak bu 2-3 ay gitsem sokakta etkili olabilirmiyim soruna karşımda olsaydın bitane çakardım buda sana yapacağım büyük bir iyilik olurdu. Bu mantıkla gidip azı burnu dağılıp gelen salona çok oldu çünkü.

Dördüncü olarak istanbuldaki salonlar hakkında bir fikrim yok.

JohnnyTog bunu beğendi.
  5. booster

booster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle yazın icin tesekkürler ama bi sorumu yanlıs anlamıssın sokakda etkili olabilirmiyim sorusundaki kastım bu sanatın meyvelerini 2-3 ayda alabilirmiyim di ama yinede tesekkürler

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    muay thai , gerek antrenman metodlojisi , gerekse fizyolojik olarak boy uzamasına engel olmaz...tabi herşey gibi doğru yapılması kaydıyla...)

nerde oturmatasınız ?!...

taksim e yakınsanız : boran gym...

7. AlperTiger

AlperTiger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul / Kadıkoy
    Body yerine , Cardio ve Kondisyon programı yaparsan gerçekten büyük yararını görürsün , çünkü muay thai & mma sporlarının istasyon antremanları oldukça sert ve yorucudur.

Istanbul'da En iyi Muay Thai ve MMA olarak Murat Kazgan Fight Academy , Muay Thai Aylık 130TL Fitness giriş ücretsiz zaten oraya kayıt olunca , MMA : 130-180 arası ders saatlerine göre degişiyor 6 ayda etkili performans alabilirsin. Sokakta kendini savunman tecrubeyede bağlıdır kimse sana ring'de oldugu gibi beklemez çünkü :)

8. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    2-3 ayda sadece hareketleri yavaş yavaş ögrenirsin sonra onları pekiştirmen de 4 ay sürer.yani 6-7 ayda kendini geliştirmeye başlarsın.
    ben ilk gittigimde 3 ayda sadece hareketleri uygulamayı ögrendim.
    6 aylıkken ben kendimden geçmiştim baya bi ilerleme vardı özellikle tekmelerde.çok daha rahattım artık sonrasıda kenimi daha ileriye taşımaya çalışıyorum...

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş