İri Bir Göze Sahip Olmak!

Konusu 'Kadınlara Özel - Güzellik' forumundadır ve CiCiS tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
 1. CiCiS
  Offline

  CiCiS Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Bayan
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Türkiye / Antalya
  • Göz kapaklarındaki renk eşitsizliklerinin kapatılması için bej, beyaz, krem gibi renk tonları ile bu renk eşitsizliği giderilmelidir.
  • Eyeliner uygulanırken göz yapısı dikkate alınmalıdır. Göz kapağının tamamına uygulanan bir eyeliner gözü olduğundan daha küçük gösterecektir. Bu çok yaygın yapılan bir hatadır. Bu hatanın düzeltilmesi için eyelinerın göz kapağının ortasından başlanarak dışa doğru sürülmesi gerekir. Böylece göz kapağının düşüklüğü kaybolmuş olacaktır.
  • Alt kirpik diplerinden aşağı doğru aynı kahve tonlarında far uygulanırsa göz alt kısmından da olduğundan daha büyük gösterilmiş olacaktır. Kirpik diplerindeki hattın flu olması gerekir aksi halde doğallıktan uzaklaşılmış olunur.
  • Gözlerin aydınlık görünmesi de büyük görünmesi için bir yoldur. Bunun için ten rengi veya beyaz renkte bir göz kaleminin alt göz kapağının içine sürülmesi gerekir. Kesinlikle bu işlemin koyu renk bir kalemle yapılmaması gerekir. Çünkü bu durumda gözler olduğundan daha küçük görünecektir.
  • Gözleri büyük görünmesi için kirpiklerin duruşu da önemlidir. Kirpikler ne kadar kalkık ve kıvrık durursa gözler de o kadar büyük görünür. Kirpik kıvırıcı ile kirpikler kıvrıldıktan sonra maskara uygulanabilir veya takma kirpik kullanılabilir. Düşük göz kapağının kalkık görünmesi için sadece gözün dış köşelerine kirpik uygulanması gerekir.
  • Kaşların duruşu da gözü iri göstermede önemlidir. Çünkü çok kalın kaşlar gözü küçük gösterir. Kaşların normal kalınlıkta ve düzgün alınmış olması gerekir. Kaşları seyrek ve biçimsiz olanların kaşları uygun bir far veya kaş kalemi ile doldurması ve şekillendirmesi gerekir.
  • Aydınlık ve iri bir görünüm için son adım göz pınarlarının aydınlatılmasıdır. Toz bir aydınlatıcı göz pınarla hafifçe uygulanır. Bunun yerine daha ulaşılabilir olan beyaz, bej tonlarında bir far da kullanılabilir.

   Bu maddelere dikkat edilerek uygulanan göz makyajı sayesinde daha büyük gözlere sahip olunur.

   Bunların dışında doğal bir çözüm olarak göz altlarına iyi bakılması ile de iri gözlere sahip olunabilir. İyi uyumak ve sabahları yüzü soğuk su ile yıkamak gözaltı morluklarını geçireceği için daha aydınlık ve iri görülen gözlere sahip olunur.
   
  nevrotik bunu beğendi.
 2. Dvrmchrky
  Offline

  Dvrmchrky Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2016
  Mesajlar:
  757
  Beğenileri:
  418
  Ödül Puanları:
  73
  Cinsiyet:
  Bay
  Yüzünüzü yıkadığınızda, acı gerçeği göreceğiz ama...
  Yazık değil mi bize:) Onca hayal kırıklığı
   
  CiCiS bunu beğendi.
 3. CiCiS
  Offline

  CiCiS Üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  22
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  3
  Cinsiyet:
  Bayan
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  Türkiye / Antalya
  Acı Gerçek Demeyelimde Şirin Bir Sır :)
   

Sayfayı Paylaş