İp Atlamak Ve Ayak Bileği Ağrısı

Konusu 'Diğer Spor Antrenmanları (Yüzme, Futbol vb)' forumundadır ve sinan56 tarafından 27 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sinan56

sinan56 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar, 14 Yaşındayım, 167 Boyunda, Fitness'i yeni bıraktım. Squat ile çok uğraştım, kilom 63 , üst yapım sağlam fakat amacım zıplamayı geliştirmekti, Fitness'i bıraktım, Son aralar bacak üzerine çalıştım, fakat hocalarım bunların boyumun uzamasını zorlaştıracağını söyledi, bende araştırdım taradım, ip atlamaya başladım, netten en kaliteli ipi sipariş ettim, günde 1000 kere zıplıyordum, fakat yanlış bir hareket yaptım, kaval kemiğim ve ayak bileğim çok fena ağrıyor 3 gündür, 4 gün birazdaha iyi oldu. 5 .ci gün hazırım dedim, atlayayım dedim tekrar ağrı başladı, ne yapmamı önerirsiniz abilerim kardeşlerim? Amacım ip atlayarak zıplamayı geliştirmek , ha o boyla zıplamayı geliştirince ne yapacaksınız diye soracak olursanız , amacım smaç basmak, 5 ay sonra 15 yaşında olacağım . 15 'e kadar boyumda uzar inşallah, genetiğim iyidir. Yani uzun lafın kısası ip atlamak zıplama yükseltirmi? Bunu çok araştırdım ama net bir sonuç alamadım . Bu zahmete değer mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

2. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Ağırlıklı squat yapabilirsin. İp atlamak etkisi olur ama daha çok kondisyon ve boksörsen falan koordinasyon olayları için etkilidir.

Sayfayı Paylaş