İp atlamak sonucu ağrılar

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve AkrepHan tarafından 21 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşalr basit plastik bir ip aldım 5 tl ye onu atlıyorum koşuyla birlikte ama ağrı yapıyor sağ bacağımın içe dönük tarafında kemiğin üzerinde üzerine bastırdıkça sızlıyor sol bacağımdada aşşağı taraflardaki yuvarlak kas grrubunda muhteşem bir ağrı yapıyor ama spor yaparken değil genelde dinlenirken ve uzun süre oturupp ayağa kalkıp yürümeye başlayınca ağrı kendini belli ediyor ciddi bir durum yoktur umarım. eğer normal boy uzaması- kas gelişimi ağrılarıysa gerçekten iyi ama ciddi bir şeyse başka şekilde yapalım

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    cevap verecek yokmu arkadaşlar

3. musak

musak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    burada çok bilgili insanlar olmasına rağmen sağlık konusunda internetin sadece genel fikir edinme amaçlı kullanılması gerektiğini düşünüyorum. en azından aile hekimine gitsen çok daha sağlıklı olur.

4. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Ne zamandır yapıyosun?

5. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    Bende ip atlıyorum benimda bacak kaslarım ağrıyor bu çok normal. 2-3 gün ip atlama bişeyin kalmaz herşeyin ilacı zamandır :D

AkrepHan bunu beğendi.
  6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    3 4 gündür yapıyorum yeni başladım yani internet elimizin altında bilgi edinme aracıdır bende onu kullanıyorum burdan hocalarıma sorular soruyorum o zaman ben spor yaptığım için her gün aile hekimime gitmem gerekir

7. mertcx

mertcx Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Ben de ip atlamayı çok severim, iki hafta önce ipin ucunu kaçırıp bir buçuk saat atladım..
    Sol kaval kemiğimde inanılmaz bir acı vardı yürümekte hala zorluk çekiyorum.
    Antrenörüm stres kırığı (genelde aşırı spor yapmaktan oluşuyormuş ben de yeni duydum) olabileceğini söyledi.. Röntgenden bir şey çıkmadı ama.

Sana tavsiyem eğer imkanın varsa hava tabanlı ( ya da darbeyi emen değişik zikzak tabanlar var ) ayakkabı ile ip atlaman, ve de kendini fazla zorlamaman.

Büyük ihtimalle sende de bir şey yok ama içinin rahat etmesi için gidip bir röntgen çektirebilirsin.

8. forceresul

forceresul Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ip atlamak zayıflatır diyorlar zayıflatır mı sizce?bu konuda tecrübeniz var mı?

9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    plakları kontrol ettirmeye gidicem o zaman çektiririm sağol ama acı sadece yürürken belli oluyor ve ertesi gün bişey yok yeniden ip atladığımda oluyor kaval kemiğimde benimde biraz dinlenicem sonra tekrar başlıyacam ayakkabı önerisi için sağol bi dahakine daha düzgün bi ayakkabı bulucam

10. musak

musak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    spor yaptığın her gün değil ama alışılmayan bi durumda doktoruna gitmekten ne kaybedersin. ha bende gitmiyorum çoğu zaman. zamanla geçer diyorum bi yerim ağrıdığında ama az çok tecrübeye göre diyorum bunu. ilk defa yaptığın bişey de ne olduğunu bilmediğin bi ağrıyla karşılaşıyosun doktora da git dememde ne sakınca gördün acaba.

interneti kullanma demedim zaten bende. ama biz burdan sendeki ağrının nasıl bişey olduğunu anlayamayız kendin bile anlamamışsın.
    yeni başladığın için olma ihtimali çok yüksek ama düzgün atladıysan eğer ağrının da simetrik olması gerekirdi gibi geliyo bana.

inşallah ciddi değildir geçer yakında ne diyeyim :)

AkrepHan bunu beğendi.
  11. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ip atlamak kardiyo egzersizidir zayıflatır bende atlama nedenim kastan çok bu göbeği eritmeye çalışıyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:17 ----------

teşekkürler ben bile anlamadım derken kaval kemiğimin ön tarafı ağtıyor yukarıdaki hocamın dediği gibi ama aşırı değil yani dayanabilceeğim bir ağrı zaten sadece yürürken ağrıyor ve ip atlamadığım zamanlar geçiyor belki vücut alışıyordur

12. musak

musak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    sizcesi yok bu işin ip atlamak da bir kardiyo çalışmasıdır ve beslenmene de dikkat ettiğinde zayıflayabilirsin. ve bence bu forumda epey konuşulmuştur.

13. mertcx

mertcx Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Evet bende de aynı şekilde..
    Koşuya başlayınca ya da ip atlayınca ağrı dayanılmaz oluyor.
    Bir iki hafta istirahat edicez anlaşılan

AkrepHan bunu beğendi.
  14. forceresul

forceresul Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    forumda konuşulmuş olabilir konusu geçti sorayım dedim.ne kadar ip atlamak gerek?

15. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Bunun belli bi sınırı yok ama şunu söyliyim eğer beslenmene dikkat etmezsen istediğin kadar ip atla kilo veremezsin.Rakamlar misalidir,1 saat ip atladın 500 kalori yaktın sonra gidip yemeğe gömülürsen yaptığın sporun anlamı kalmaz.:)

Danny Boy bunu beğendi.
  16. musak

musak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    akrephanın yerinde olsaydım ben bundan hoşlanmazdım çünkü konu burda ip atlama değil ip atlama sonucu oluşan ağrılar.o cevabı atmamın ilk sebebi bu.

forumda konuşulmuş olabilir yani cevap beklemek yerine sadece arama yaparak çok hızlı bir şekilde çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsin.sorunu da daha alakalı yerde sorarsan ilerde başkaları da aramalarında daha kolay ulaşabilir yeni bilgilere. bu da ikinci sebep.

forumun en altında ki yazıyı yeni farkettim buraya da yazayım uygun gibi :) "
    Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine Başlamayınız !!

AkrepHan bunu beğendi.
  17. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bugün istirahat ediyorum bakalım yarına geçmesini umuyorum vede diyet demişasin ama doktoruna danışmaya gerek olmadan diyet değil ama sağlıklı belsenilebilir bir inasn günlük proteinini çok karbonhidrat ve şekerini az aldıktan sonra ne gibi bi zararı olabilirki ? hepsinden alsın ama yeterince alsın o zaman her gün ne yiyeceğimizi doktora sormamız lazım ama yağ yakımı için düzenli beslenmek yeterlidir diyet değil

18. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ağrım hala geçmedi 3 4 gün üst üste ağrımasına rağmen ip atladım şimdi ayak ucumda yere bastığımda bacağın alt kısmındaki kaslar çok ağrıyor yürürken belli ediyor ağrı kendini ne yapmam lazım kas yırtılması belirtilerine uyuyormu ? öyle bi durum varsa spor yapmama engelmi doktora gideyimmi yoksa bi kaç gün geçmesini bekleyim mi?

19. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ya akrep dandik bir kalf ağrısını amma abarttın yahu :)

kalflerin ağrıyor işte bu hafta birşey yapma pazartesiye birşey kalmaz

AkrepHan ve SAVAŞ74 bunu beğendi.
  20. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Atletizm ile uğraşırken , burhan felekte yapılan idmanlarımız sonucunda kaval kemiklerimde stres kırığı olmuştu.Ayak basış açında herhangi bir kusurun varsa (içe basma dışa basma vs) üstüne yanlış ayakkabı seçimi ve sert zemin ek olarka darbe eklendığınde bu olay gerçekleşiyor.

Bir göz at "http://www.ayakveayakbilegi.com/ap_eriskin_ap_stres_k.shtml"

mertcx bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş