İnversiyon aleti(askısı) hk.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cyclone- tarafından 6 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Cyclone-

Cyclone- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,

Benim gittiğim spor salonunda piyasada inversiyon aleti olarak geçen aşağıda resmini gördüğünüz aletten bulunuyor. Hocama sordum hocam bu nedir, ne iş yapar vesaire.. boy uzattığını söyledi doğru mu? bu aleti kullanmalı mıyım? Yardımlarınızı bekliyorum..

http://i59.tinypic.com/10pwpwl.jpg

2. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    yok artik

3. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Var artık,bundan değil ama bende bir çift ayak bileğine takılan aletlerden var kendimi ters asıp karın hareketleri yapıyorum esniyorum zaten alet esnemek için tasarlanmış boy uzatabilir diye düşünüyorum oturmaktan iyidir

4. Cyclone-

Cyclone- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Alete girdiğimde ayak bileklerimde adeta müthiş bir gerilme oluyo yani bilmiyorum ama uzatma ihtimali olabilir belki

5. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    80'lerde Amerika'da ortaya çıkmış uydurma birşeydir. Hiçbir bilimselliği de yoktur. Dikkat ederseniz ciddi hiçbir firma inversiyon masası üretmez. Öte yandan arkadaşların bahsettiği barfiks demirine asılarak kullanılan gravity boots farklı bir üründür ve karın kası egzersizlerinde kullanılır.

Bilimsel bir gerçek varsa o da inversiyon masalarının, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, glokom, göz tansiyonu bulunan kişilere zararı olduğudur.

http://www.mayoclinic.org/diseases-...expert-answers/inversion-therapy/faq-20057951

6. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    INVERSİYON ALETİ
    Lenfatik sistemi harekete geçiren, kan dolaşımını hızlandıran ve omurgayı rahatlatan, kendi içinde mini bir detokstur.

Başaşağı durmak omurgayı esnetir ve hizaya sokar, yerçekiminin olumsuz etkisini azaltır. Bu şekilde duruş omurga diskleri üzerindeki baskıyı azaltarak, omurganın yeniden ve doğru şekillenmesini sağlar. Organlar yerlerine yeniden oturur. Kan akışı baş bölgesine doğru yönlenir, böylece varisli damarlar üzerindeki baskı hafifler, beyne kan akışı hızlanır. Beyne ulaşan oksijen ve besin artışı, ihtiyaç duyduğumuz zihin açıklığını sağlar.

DETAYLI BİLGİ:

İnversiyon aleti günlük egzersizlerinizin mükemmel bir parçası olabilir. Özellikle denge egzersizlerinde çok etkili bir yardımcı olan inversiyon aleti, stres ve yanlış beden duruşunun sebep olduğu sırt ve bel ağrılarını, çeşitli kas gerilmelerini, doğal yoldan ve zorlanmadan gidermek için kullanılır.

İnversiyon Aletinin Faydaları
    • Her gün inversiyon aletinde yapılacak bir kaç dakikalık egzersiz gergin kasları rahatlatır.
    • Çeşitli bel ağrısı ve sırt ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur ve ideal beden duruşunu sağlar.
    • Omurgayı uzatır, disk, lif ve sinir kökleri üzerindeki baskıyı hafifletir.
    • Omurgadaki baskıyı azaltır, kan ve lenf dolaşımını hızlandırır.
    “Bel ağrısı ve sırt ağrısına mükemmel çözüm”

Yerçekiminin beden üzerindeki ‘aşağıya doğru’ olan baskısı, daha hızlı yaşlanmaya neden olur. Omurlar sürekli baskıyla sıkışır ve kısalır; iç organlar sarkmaya başlar; damarlarda varis oluşumu görülür. Yerçekiminin ters etkisi nedeniyle beyne giden kan azalır ve damarlar tıkanarak zihinsel fonksiyonların işlemesi tehlike altına girer. Bu olumsuzlukları günde birkaç dakika inversiyon aletinde baş aşağı durarak uzak tutmak mümkün.

“İnversiyon” yani “başaşağı duruş” terapisinin tarihi Milattan Önce 400’lere kadar uzanıyor. Esneklik, dayanıklılık, dengeyi sağlama ve hatta burun tıkanıklığı konusunda gözle görülür faydaları var. Pek çok kişinin şikayet ettiği bel ağrısı ve sırt ağrısının sebebi çoğunlukla yerçekiminin etkilerinin bir sonucudur. Başaşağı duruş ağrıları veya disk baskısı altındaki sinirlerin acısını hafifletir ve omurga üzerindeki baskıyı azaltır.

Omurga esner ve gerginlik hafifler ve doğal olarak ağrılar da azalır. Eklemlerdeki başlar güçlenerek olası sakatlanmalar azalır.

Kaynak: LifeCo

7. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Kaynağınız güzellik merkezi :D yani ses dalgalarıyla yağ parçalayanlardan... Tekrar ediyorum hiçbir bilimselliği yoktur.

Sayfayı Paylaş