İnternational Air Mail hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ALPOGAN tarafından 19 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    zaten biri geldikten sonra öbürünü sipariş edeceksin.1 tanesini sipariş et önce dene..sonra gelirse diğer 2 sini sipariş edersin.buludugun yerdeki ptt ye bağlı anladıgım kadarıyla.

2. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0

benim gibi dusuk ucretli urun mu siparis ediyorsun benim de hic sorun cıkmadı bir haftada elimde oldu

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    eskıden hep yuksek ucretlı verdım ama bu son 3 sıparısım hep 40 dolrın altında oldu bnce dusuk ucrette bır sorun cıkmıyor ve ben hep tek bır urun getrtıyorum artık

4. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    ben de hep 30 doların altı ve tek urun getiriyorum ve sorun cıkmadı...buna bile razıyım yeterki su mevcut sartlar degismesin

5. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    az önce BB.com ile yazıştım..Bana gelen ürünün Gümrüğe geldiğini ve orada tutulduğunu söylediler. Gerekli belgeleri internet üzerinden gönderildiğini ve beklemem gerektiğini söylediler.

6. yioktay

yioktay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yazılım
    BB.com bana da benzer şeyler yazdı fakat sipariş tracking sistemine gore 10 gündür gümrükte görünüyor.

7. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    ayın 19unda aldığım ürün az önce elime geçti...walla umudu kesmiştim...tam 45 günde geldi :D

topsecret24 bunu beğendi.
  8. p.seco

p.seco Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    of artık hızlı kargo yok sanırım. ben de dün bb.com'dan sipariş verdim fakat air mailden başka yol yok. tek seçenek bu. ben de verdim. artık gelir mi ne zaman gelir geldiğinde haberim olur mu bilmiyorum. resmen kumar oynadım. inşallah gelir, amerikada yaşamadığım için çok üzülüyorum.

9. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    p.seco sana tavsiyem hiç bekleme :D bazen erken bazen çok geç geliyor...Sen takılmana bak gelirse kendini şanslı say :)

10. p.seco

p.seco Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    aynen öyle. beklenmez ki zaten, bi kere daha airmail ile almıştım 21 günde gelmişti, razıyım 21 güne yine. hatta gelsin 30 güne falan da razıyım. eskiden de riskliydi ama 1 haftada elimize ulaşırdı gümrüğü geçerse. niye böyle yapmışlar ki, bundan sonra mecbur iki katı bayılıp türkiyeden alıcaz sanırım.

11. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    2 katı olsa razıyım 150 gr kreatin tablet 8 dolarken iherbte, tr de 70 gr 40 lira fiyat 4 katı neredeyse

12. BMS

BMS Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Ben 300 gr creatine aldım. gittigidiyorda kargo dahil 42 TL. Haberin olsun adamım;)

13. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara

Kardeş ufak bir tavsiye..TC`den herhangi bir ürün alacaksan distribütöründen al derim..3-5 TL kar edecem diye başka sitelerdeki muhtemelen bayat yada rafta beklemiş ürünlere pek rağbet etme derim..

14. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    BMS yazını okuyunca bıraz sevındım.Ben de 14 martta sıpariş verdım hala gelmedı. 25 martta sipariş ettığım urun ıse bugun ulaştı:S
    uMARIM elıme gecer diğeri de:(

15. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    600 gram prolab ı 15 dolara aldım ben geçen iherbden. gene de 4 katı.

16. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    2 dakika önce iş yeri mailima düşen DHL mailini paylaşıyorum. siz ne anlıyorsunuz bundan?

4458 sayılı Gümrük Kanununun bazı maddelerinde yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirme

08 Nisan 2011
    Değerli Müşterimiz,

15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 45. ci maddesine göre; Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 150 Avro yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaya muafiyet tanınır.
    Bu kapsama uygun olan gönderiler ister gerçek kişi adına (şahsa), isterse tüzel kişi adına (firma adına) Türkiye ye geldiğinde, Gümrük Müsteşarlığının Hızlı Kargo firmalarına vermiş olduğu yetkiye istinaden (Gümrük Genel Tebliği Posta ve Hızlı Kargo Taşımacılığı Seri No:1) firmamız tarafından gümrük beyanları yapılarak ve bu işlemlerle ilgili hiç bir ücret alınmadan, gönderiler firmalara teslim edilebiliyordu.

Bu durum, bugün yayımlanan Resmi Gazete'de değişikliğe uğramıştır. 08 Nisan 2011 tarihli, 27899 sayılı Resmi Gazete de yayımlanan 2011/1546 karar sayılı Bakanlar Kurulu Kararında, 45. ci madde de yer alan "bir kişiye" ibaresi "bir gerçek kişiye" olarak değiştirilerek sınırlandırılmıştır. Bu durumda Gümrük Müsteşarlığının Hızlı Kargo firmalarına vermiş olduğu yetki gerçek kişilerle sınırlandırılmış olduğundan, bugünden itibaren sadece şahıs adına gelen gönderiler ile firmalar adına numune olarak gelen ve söz konusu madde kapsamına uygun olan gönderiler firmamız tarafından beyan edilebilecek olup bunun dışında kalan gönderiler için bir gümrük müşaviri veya firmanız tarafından beyanda bulunulması zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

Konu ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşacağımızı belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,

DHL Express

DHL Müşteri Hizmetleri 444 00 40

17. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Enteresan bi yorumlama biçimi.. Bize gelenler zaten şahıs adına gönderiler değil mi?

18. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    karşıdan yollayan şahıs olmalı demek istiyor olmasınlar

19. engins

engins Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öyle bi yorum çıkmıyo yazılandan,kanımca aynı kişi farklı isimlerle sipariş getritiyor bunu biliyorum böyle bi durumu önlemek amacıyla olsa gerek alıcı gerçek kişi olacak denmiş heralde

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:50 ----------

"söz konusu madde kapsamına uygun olan gönderiler " ibaresi ni burda yorumlamak gerek derim arkadaşlar...??????

20. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    150 euro ya kadar gerçek kişilere ( muhtemelen tc kimlik no filan alacaklar teslimatta veya sipariş formlarında yazacak vs) gönderiler deva edecek.. hızlı kurye firmaları kazandı, artık bu rakamın altında gelen gönderilerin takılmaması gerek.. de 45. maddenin açılımını nereden bulabilirz ???

Sayfayı Paylaş