İnsanity ile beslenme.

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve gizemksk tarafından 12 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar. Benim sormak istediğim bir şey var. Maddi açıdan spor salonuna gitme imkaNım yok, İnsanity programına başlamak istiyorum kilo vermek amacıyla. Ancak nasıl bir beslenme programı izlemeliyim bilmiyorum. Protein almam gerektiğini düşünüyorum az da olsa karbonhidratla birlikte kas kaybı olmaması için. Ancak kilo başına 1gr protein diye düşünecek olursam çok kalori yapıyor ve kilo verememekten korkuyorum.

2. Bir sorum daha olacak vücudum ham olduğu için programa başlamadan 1 hafta önce falan egzersiz yapmaya başlamalı mıyım yoksa direk başlasam ortopedik açıdan bir sorun olur mu?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Kilo:87
    Boy: 173
    Hedef kilo: 63 - 65

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

2. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Yiyecegin tavukta emin ol sana kilo aldiracak kalori yok. Ayrica spor yaptigin icin vucudun kalori yakacak. Tavuklu salatalar yiyebilirsin. Karbonhidrat olarak yulaf veya bulgur kullan. Ekmek yiyeceksen tam tahilli olsun. Ben salona baslarken 3 gun sadece kardio yapmistim.ham vucudunu ısıtmadan spora başlama,sakatlayabilirsin.hareketlerine baslamadam once mutlaka 5-10dk ısın. Youtube da videolar var.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. gizemksk

gizemksk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim ama yulaf ve bulguru nasıl kullanacağımı da söyleyebilir misiniz? Yulaf mesela yoğurtla karıştırılarak mı kullanılabilir? Bulgur da pilav gibi mi olucak? Çok teşekkürler tekrar

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Forum da bir cok yulaf tarifi var. Ben sıcak sütle yiyorum.uzerine kuru kayisi veya biraz kuru uzum atiyorum.yogurtla yiyenlerde var.hangisi hosuna giderse oyle ye.cunku tadi pek guzel degil :D bulguru pilav olarak tuket.az zeytin yagiyla pisir.bazen lokantalarda yiyorum,vicik vicik yag koyuyorlar. İcinede istedigin gibi biber domates ve baharat koyarsin ;) sabahlari yulafla başla,bir müddet bulgur yapma,salata ye etlerin yaninda.en az 3 litre su. Eger gun icinde yorgun hissedersen oglen yemeklerine bulgur ekle biraz.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Noralisa bunu beğendi.
  5. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Daha önce hiç spor yapmadıysan, Insanity çok ağır gelebilir, önceden hazırlık yapmak lazım, 1 hafta koşu olabilir, veya Insanity'ye başladığında hareketleri çok zorlamadan yaparsın, özellikle zıplamalarda dizlere dikkat edilmeli, en sakat bölge orası. Evde halının üzerinde ve spor ayakkabıyla yapılmalı.
    Kalori sayarak kilo verebilirsin, Fat secret diye bir program var, telefonuna yükleyebilirsin veya siteden girebilirsin, yediğin yemekleri giriyorsun, sana yağ, protein, karbonhidrat kalori olarak hesaplıyor.
    Insanity çok yoğun bir program, hergün yaparsan ayda 4 kg kadar verebilirsin, tabii yediklerine dikkat edersen.

6. tubaklnc

tubaklnc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar benimde yardımınıza ihtiyacım var . Boyum 156 55 kiloyum yaşımda 19 , 1 ay önce insanitye başladım şuan 2. ayındayım yani 1 saatlik sporuna geçtim ama beslenme düzenimden emin değilim fikrinizi almak istiyorum. Örnek beslenmem şöyle ; Sabah:2yum beyazı+1 sarısı iki dlim çavdar ekmeği 10 badem 1dilim beyaz peynir 1 adet meyve(ananas kivi gibi) nescafe yada yumurta yerine 2 dilim hindi füme . Sonrasında insanity , spordan sonra 1 muz+varsa süt , öğlen et tavuk+salata yada baklagil + salata yine ara olarak ayran+1fincan leblebi akşam:sebze suyu içiyorum(krımızı pancar havuç ve bir tane meyve) son olarakta bazen meyve+probiyotik yoğurt yiyorum sizce karbonhidrat protein dengesi iyimi ??
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Aralık 2014 ---
    pardon spordan sonra yarım muz öğlende bazen 1-2 kaşık kepekli makarna pirinç yada bulgur yiyorum ek olarak

Son düzenleme: 21 Aralık 2014
  7. Plasticwings

Plasticwings Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba ben insanity nin ilk 1 ay ını bitirdim. Göbek ve kalca dan 2 ser cm inceldim ve kilom da değisme olmadı (61kg) beslenmeme dikkat ettim,su içtim. Sizce bu sonuclar normal mi yoksa az mı? neden kilo veremedim diye düsünüyorum.

8. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Çok kilo fazlalığın yoksa normal, kalori hesabı yaptın mı?

9. Plasticwings

Plasticwings Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Vucudum cok yagli basen va gobek cevrem. Kalori hesabi yapmadim hic . Bu 2. Ay kalori hesabi yapayim o zaman. Ayda 2 cm incelmek az geldi bana:(

10. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Kalori hesaplaman lazım, beslenmeni bilmeden bir şey söyleyemem.

Sayfayı Paylaş