İndirimli supplementler bayattır.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ftck tarafından 26 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba

Daha önce indirimle aldığım Weider Premium Whey ürününün üretim tarihini inceleyince böyle bir konu açma gereği duydum.

Supplementler indirime girdiğinde (rafta bir kaç yıldır bekleyen ürünleri ucuza verme vakti geldiğinde) sadece fiyatları güncellenir. Son tüketim tarihi kısmı güncellenmez ve size gelen ürün bir kaç yıldır rafta bekleyerek bayatlamış ve 3-5 ay ömrü kalmıştır. Aslında burada iyilik size değil firmaya yapılmış oluyor.

Şöyle ki; Ben ürünü 03/2018'de aldım. Bu ürün 08/2016'da üretilmiş olup, 19 aydır depoda beklemiş ve son 5 ayı kalmıştı. Yani 08/2018'e varıp hepten kullanılmayacak hale gelene kadar alel acele tüketilmesi gereken bayat bir üründü. Ama ürün sayfasında 2020 son tüketim tarihi yazıyordu. Çünkü indirim yaparken sadece fiyat bilgisi güncellenmişti. Şunun şurasında kullanılmaz hale gelmesine 5 ay kalmış ve Ahmet Davutoğlu henüz başbakan iken üretilmiş şeyi kim alırdı ki değil mi? Ben bunun bilerek böyle yapıldığını düşünüyorum.

Bunu yapan firmanın itibarına güvenip, satın aldığımda ve tüketirken tarihlere hiç bakmamıştım. Ta ki ürünü bitirip kutusunu saksı yapmaya hazırlarken fark ettim.

Arkadaşlar indirimli supplement diye bir şey yoktur. Bayat ve biraz daha ucuz supplement vardır. Özellikle seçili ürünlerde indirim tarzı kampanyalardan kaçının, indirim kodunuz varsa seçili olarak indirimde olmayan ürünü indirim koduyla satın alın. Sağlıklı ve fit kalın.

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bir ürünün son tüketim tarihi geçmemişse ona bayat ürün demek doğru olacağını düşünmüyorum. Sonuçta öngörülen bir son tüketim tarihi mevcut. Supplementlerde belirli oranlarda indirim olabiliyor, tabi ki son tüketim tarihi yaklaşan ürünler, el de kalması ve boş yere stokta durması yerine firma normalden fazla indirim yapıyor. Bu sadece supplementte değil çoğu şeyde böyledir. Burada firmayı hatalı bulmuyorum ve bayat konusuna katılmıyorum. Size katıldığım konu ise; ürünün bilgi sayfasında 2020 yazarken size yollanan ürünün son kullanım tarihi farklı olması yanlış bir tutumdur. Bunu firmaya bildirebilirsiniz. Bu müşteriyi hatalı bilgilendirmektedir ve iade almak zorundadır. Kabul etmezse ise, hakem heyetleri, tüketici mahkemelerine kadar gidebilirsiniz.

diez, Dracarys17 ve ftck bunu beğendi.
  3. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Buna göre son tüketim tarihine 1 hafta kalmış ürünü satmakta etiktir. Herkes günde 2-3 ölçek almıyor. Ben protein tozunu sık kullanmadığım için bitirimem 6 ayı bile geçebilir. Bir süt ürününün üretiminin üzerinden 1 sene geçtiyse o ürün çok bayattır.

Ayrıca indirimli ürün için yeni slot açılmıyor. Ürünün dez avantajı belirtilmiyor.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Katılmıyorum.
    Eskiden beri online supplement firmaları SKT bilgisi verirler.Tabiki pazarlama stratejisi olarak flaş flaş SKT.si yaklaştı demezler ama o bilgi oradaysa alıcı onu okumalı.

ayrıca az önce supplementler.com u hemen kontrol ettim isopure zero carb indirime girmiş ama SKTnin dolmasına 1 yıl var.Raf ömrü 15 gün olan bir hamburger ekmeği ilk günlerde taze son günlerde bayattır ona katılıyorum ama protein tozununda durumun çok benzer olduğunu sanmıyorum.Hatta SKT dolsa bile birkaç ay daha kullanılabilir en azından ben kullanırım.

son olarak bu tür ürünleri alanlar en fazla 2 ayda tüketirler.sizin ki istisnai bir durum olmuş.

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tarz destek ürünleri, ilaçlar vs son kullanım tarihi genellikle asıl tarihten daha önce yazılır yani misal asıl tarihten 5-6 ay önce. Hava almadığı sürece bayatlama/bozulma ihtimali de yok. Ki orda ince düşününce şu da var. Kutu üzerindeki tarih ambalaj tarihi. Yani hammaddesi kim bilir ne zaman geldi, ne zaman üretime girdi vs çok soru çıkıyor. Tozlar genelde kullanım şekline göre 2-3 ayda bitiyor, satan firma da buna göre hareket ediyor haliyle. Çok çabuk tüketilen bir şey olmadığı sürece de 5-6 aydan az kalan malı satışa koymazlar diye düşünüyorum.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş